2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 32°C Még több cikk.

Drávucz Ritával nem bírtak a kupagyőztes szentesiek

A Vodafone női vízilabda OB I megyei rangadóján nem bírtak egymással a csapatok: a megyeszékhelyen 10–10-re végzett a Szeged és a Szentes. A friss magyarkupa-győztes Kurca-parti alakulat nem boldogult a világklasszis produkciót nyújtó, 8 gólig jutó Drávucz Ritával.
Taylor&Nash Universitas Szeged–Hungerit-MetalCom Szentesi VK 10–10 (2–2, 2–5, 3–1, 3–2)
Vodafone OB I-es női vízilabda-bajnokság, középszakasz, 2. forduló. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Bors, Birri.
Szeged: BÜK – Árkosy, Dalmády Sz., Dalmády P. 1, DRÁVUCZ 8, Tóth I., Tóth P. Csere: Lengyel Dorottya, Miklós, Makra, Kuczora, Lengyel Dominika 1. Edző: Godova Gábor.
Szentes: Jankovics – Győri, Hevesi, BRÁVIK 2, TAKÁCS O. 3, Kotova 1, Gémes 1. Csere: Sipos D. 1, MISKOLCZI 2, Magarijama. Edző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 3/2.
Ötméteresből: –, ill. 2/1.

A statisztika, a számok azt jósolták: az újdonsült magyarkupa-győztes, Hungerit-MetalCom Szentesi VK negyedszer is megveri megyei riválisát, a 2010/11-es szezonra alaposan megerősödött Taylor&Nash Universitas Szegedet. Idén eddig négyszer találkozott a két gárda, s a felkészülési torna 10–10-es döntetlenjét leszámítva egyetlen góllal mindig Zantleitner Krisztina tanítványai nyertek: 6–5-re az mk csoportkörében és a fináléban, valamint 13–12-re a bajnokságban. A négy találkozóból hármat – a kupadöntőt leszámítva – Szegeden játszottak.

A vendégek sorait betegség tizedelte: a válogatott kapus, Gyöngyössynek a torka fájt, lázzal küszködött – el sem utazott a megyeszékhelyre –, Bakos kötőhártya-gyulladást kapott, és a vakbélműtéten átesett, a munkát a közelmúltban elkezdő Kövér-Kis is csak a jegyzőkönyvbe került be, játékát nem kockáztatták. A hazai oldalon a meghatározó emberek rendelkezésre álltak, bár Hegedűs sérülés miatt hiányzott. Mindkét gárda a 3 pontért szállt medencébe, és a második negyed közepéig a Szeged állt közelebb a sikerhez; a szentesiek futottak az eredmény után, rendre egyenlítetek. Pontatlan passzok, bosszantó hibák mellett mindkét együttesnél láthatott a publikum pazar megoldásokat, szép találatokat, fontos, bravúros védéseket. A Szentes két ilyennel, Brávik kapásgóljával és Takács svédcsavarjával húzott el. De az Universitasban akadt egy „tanárnő", Drávucz szenzációs formában pólózott, és neki köszönhetően szerzett pontot a Szeged: 7–10 után ő mattolta háromszor Jankovicsot. Összesen nyolc gólt lőtt! Az iksz, a látottak alapján, igazságos.

Nagy csatát, és döntetlen hozott a megyei női vízilabda derbi.   Fotók: Schmidt Andrea
Nagy csatát, és döntetlen hozott a megyei női vízilabda derbi.

Godova Gábor: – Annak ellenére sikernek tartom a döntetlent, hogy emlékeim szerint az utolsó két helyzet előttünk adódott. Külön ki kell emelni Drávucz Rita teljesítményét, ő és az egész csapat agresszívabban, jobban pólózott, mint Egerben. Mindannyiunknak jól jön már a pihenő.

Zantleitner Krisztina:
  – Bár döntetlen lett, mégis úgy értékelem: „elvesztettük" a mérkőzést, vagyis két pontot. Időnként fegyelmezetlenül, pontatlanul vízilabdáztunk, és olyan hibákat követtünk el, amelyeket ilyen szinten nem szabad. A Szeged Drávucz vezérletével kihasználta megingásainkat. Tanulság, hogy a megbeszélteket többször sulykolni kell.