2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Egy esély még maradt: UTC-Haladás 3-5

Utolsó hazai bajnokiját játszotta a 2013– 2014-es idényben az UTC Futsal Team, amely ugyan kikapott a Haladástól, ám Nagykátán megszerezheti a hetedik helyhez szükséges győzelmet.

UTC FT-Haladás 3-5 (2-4)
Férfi futsal NB I, alsóházi rájátszás a 7-11. helyért, 9. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Viczián, Flinta.
UTC FT: Tombácz - Hegyesi Zs., Dürgő, Puskás Cs., Ondrejó. Csere: Béry (kapus), Balogh Á., Bilics, Bánóczki, Bullás, Juhász, Szentes Bíró. Edző: Brinszky Adrián.
Haladás: Németh K. - Borsi, Horváth P., Gyurcsányi, Vidák. Csere: Kajári (kapus), Bánfalvi, Bíró, Halmos, Németh P., Rácz, Hajmási. Edző: Pálmay Tamás.
Gólszerzők: Hegyesi Zs. (2.), Bullás (12., 22.), ill. Németh P. (5., 17.), Halmos (9., 32.), Gyurcsányi (20.).

Kikapott ugyan az UTC FT, ám még egy esélye maradt arra, hogy megszerezze a hetedik helyet. Ehhez nyerni kell egy hét múlva Nagykátán.

40. perc: Ondrejó passzolna, de rossz a hatoson belül. Tombácz is támadó.

39. perc: Tombácz megpróbálkozik a kapusgóllal, Németh K. a helyén.

38. perc: Németh P. becsúszva ment Hegyesi Zs. elől. Horváth P. éles szögből ellövi, Tombácz a röviden fogja.

37. perc: Hegyesi Zs. láb között passzol, Juhász lemarad. Vidák Tombáczcal szemben, a kapus nyert lábbal.

36. perc: két vasi sarokrúgás. Ondrejó messziről lő, Németh K. a kapufára üti a labdát. Bullás fölépörget.

35. perc: Ondrejó durrant mellé.

34. perc: szép szegedi támadás, Juhász passza után nem jön jól a labda Bullásnak. Szegedi időkérés. Ondrejó sarokrúgás után a hosszú mellé belsőz.

33. perc: fault, 5:3. Gyurcsányi szabadrúgását Tombácz mellel veszi le.

32. perc: 3-5, Halmos. Szegedi labdavesztés után Vidák beadja középre, Halmos pedig csak beleér, a labda pedig a kapuba vánszorog, 3-5.

31. perc: fault, 4:3. Hegyesi Zs. éles szögből spiccel, Németh K. kiejti, de ment Gyurcsányi.

30. perc: Horváth P. tüzel mellé. Puskás Cs. jön, ez is mellé jobbal. Nagy az adok, kapok.

29. perc: Bilics hibázik, Németh P. kicselezi Tombáczot, de a lövését a visszafutó Bilics menti.

28. perc: Bullás lefordul a bal oldalon, Gyurcsányi beéri.

27. perc: Bilics érkezik a sarokrúgásra, blokkba lő.

26. perc: Vidák éles szögből, Tombácz tenyérrel véd.

25. perc: vasi fault, 3:2. Puskás Cs. mellétüzel. Hegyesi Zs. sárgát kap, fault, 4:2. Rabona Horváth P.-től, fölélövés Borsitól.

24. perc: egy-egy fault mindkét oldalon, Gyurcsányinak nem elég, kap egy sárgát. Szegedi fault, 2:1. Megint, 3:1.

23. perc: Dürgő még esténben is megpróbálja megjátszani a labdát, az akarattal nincs gond.

22. perc: 3-4, Bullás. Labdaszerzés után Bullás és Juhász viszi a kapusra a labdát, Bullás megugrasztja Németh K.-t, majd az üres kapuba lő, 3-4.

21. perc: Avicii a felébredésről zenélt, reméljük az UTC is felébred a második húsz percre.

A meccs elején vezetett az UTC - aztán már nem. A hazaiak fájó védekezési hibákat követtel el, de még van egy félidő.

20. perc: Puskás Cs. kapásból, Németh K. bravúrral. Ondrejó a rövidnél eltalálja a kapufát.

20. perc: 2-4, Gyurcsányi. Miközben a szegediek a fault jogosságán vitatkoznak, gyorsan elvégzi a szabadrúgást a Haladás, Gyurcsányi pedig egy csel után a kapuba gurít, 2-4.

19. perc: fault, 3:2.

18. perc: hibák itt is, ott is.

17. perc: 2-3, Németh P. Középről lőhet Németh P., Tombácz lábai között a kapuba csorog a labda, 2-3.

17. perc: Vidák középről, kilenc méterről lőhet, Tombácz a bal oldalról átér a jobb alsóba. Bele is sérül, de nem veszélyes. Tombácz jól van, lábbal tisztáz kifutva.

16. perc: nem volt helyzet.

15. perc: Hegyesi Zs. húzza le Dürgőnek a hatoson belül, odaér a védő, aztán Dürgő csarnokcsúcsot lő. Három az egyben a vendégek, rossz a keresztpassz - szerencsére.

14. perc: fault, 2:2. Mert már volt egy az UTC-nek. Vasi időkérés.

13. perc: Puskás Cs. spiccel ellövi jó tíz méterről, Németh K. véd, majd Dürgő, éppen mellé. Juhászról a kapu felé pattan a labda, Tombácz testtel ott van.

12. perc: 2-2, Bullás. Juhász lövőcselére két vendég is elszáll, szemben a kapu, Juhász azonban önzetlenül a kapufát fogó Bullásnak passzol, aki egy lépésről a kapuba pörget, 2-2.

11. perc: a gólvonalról ment a szegedi védelem. Megint Németrh P. forgolódik, majd lő, Tombácz leér a bal alsóhoz.

10. perc: Németh P. két csel után a blokk segítségével mellélő.

9. perc: megint Halmos veszélyeztet, de közeli lövését Tombácz kivállalja.

9. perc: 1-2, Halmos. Szabadrúgás-variáció után Halmos a hosszú kapufánál teljesen egyedül maradt, és a kapufa segítségével a hálóba lő, 1-2.

8. perc: az első fault, 0:1. A második, 0:2.

7. perc: Bilicsnek legurítják a sarokrúgást, messziről messze fölé.

6. perc: Tombácz védett kétszer is.

5. perc: 1-1, Németh P. Szép vendégtámadás, Gyurcsányi éles szögből kapura lő, Tombáczról középre pattan ki, Németh P. pedig öt méterről a bal alsóba tüzel, 1-1.

4. perc: Hegyesi Zs. meglép, ballal a kifutó kapusba lő.

3. perc: Dürgő lő, Németh K. kiüti. Majd megint Dürgő sarokrúgás után, felső léc.

2. perc: 1-0, Hegyesi Zs. A védők mögött keresztbe futó Hegyesi Zs. kapta a labdát, felpörgette, ezzel rögtön kapura fordult, és estében ballal a bal alsóba lőtt, 1-0.

2. perc: parádés hazai akció, Dürgő gurít vissza Ondrejónak, akinek lövését Németh L. ülve üti ki. Most Dürgő lő, fölé.

1. perc: a fehér mezes UTC kezdte a mérkőzést. Horváth P. két csele is jó, Tombácz védi az éles szögből leadott lövést.

Egyetlen győzelemre van az áhított hetedik helytől az UTC Futsal Team, és ezt a sikert már ma elérheti a Haladás ellen.

Korábban:

A hetedik helyért harcban álló szegedi alakulat ma 19 órától az újszegedi sportcsarnokban a Haladás gárdáját fogadja – a győzelem reményében.

A 7–11. helyért zajló alsóházi rájátszás kilencedik fordulójában a Debrecen pihen, így ha a Tisza-partiak legyőzik a szombathelyi alakulatot, már biztos hetedikek, teljesítve a célkitűzést, és a bajnokság utolsó játéknapján, egy hét múlva hétfőn tét nélkül utazhatnak majd Nagykátára.

Ez azért még egy kicsit messze van, először a mai találkozót kell megnyerni. A szegedi együttes az elmúlt három hétben pihent, hiszen nem volt bajnokija, ám a hosszú szünet csak jót tehetett a több játékos révén a nagypályán is érdekelt UTC-nek. Ráadásul a megyei I. osztályban az újszegediek mérkőzése a sok esőzés miatt elmaradt, így a frissességgel nem lehet gondjuk Hegyesiéknek.

Ingyenes buszok a Maty-érre

A hétvégén péntektől vasárnapig tart a szegedi Maty-éren az idei harmadik gyorsasági kajakos, kenus… Tovább olvasom