2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 13°C Még több cikk.

Egyelőre nincs pánik Szentesen

A Bodrogi Bau-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata hazai medencében, élet-halál meccsen szenvedett 12–7-es vereséget az OSC-től.
A szentesiek nagyon készültek a szombati OSC elleni hazai találkozóra. A létfontosságú, a bajnokság végkimenetelét is döntően befolyásoló meccsre Párizsban nemzetközi tornával hangoltak, viszont ellenük szólt, hogy a mérkőzés előtti utolsó tréningen ujjsérülést szenvedett első számú centerük, Szabó Levente.

A rutinos öreg rókákat, egykori Kurca-parti vízilabdásokat – Tóth László, Ibolya Tamás és Gábor Barnabás – a soraiban tudó OSC az első negyedben villámrajtot vett, 4–1-re elhúzott. A második játékrészben kiegyenlített a Szentesi VK, de a harmadik negyed elején, 5–5-ös állásnál Zsivanovicsot Ibolya megrúgásáért cserével végleg – korábban rossz csere miatt, már nyolcadik volt a vízben, erre a sorsra jutott Szabó Z. is – kiállították a bírók.

Ezt követően teljesen szétesett a házigazdák játéka. Hiába hajtottak, küzdöttek a szentesi fiatalok, diadalmaskodott a nagyobb tapasztalat. A Bodrogi Bau 10 fordulót követően 4 ponttal az utolsó helyen áll.

– Nincs pánikhangulat, tudtuk, hogy nagyon nehéz meccsek várnak ránk, és nem lesz könnyű kiharcolni a bennmaradást. De utóbbi csak a rájátszásban dől el, ott pedig minden lehetséges. Sokat kell még azért dolgozni, hogy igazi csapatként „működjön" a gárda, és a fiataljainknak, akik közül többen most játsszák első OB I-es idényüket, rutint kell szerezniük. Az OSC ellen is küzdöttek a gyerekek, a közönség sem bántotta őket, mert látták, az akarattal nincs baj – nyilatkozta lapunknak Benedek Tibor, a Szentesi VK technikai vezetője.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Bodrogi Bau-Szentesi VK–OSC-Opus Via 7–12 (1–4, 3–1, 1–2, 2–5)

OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, 400 néző. Vezette: Kiszely, Juhász Gy.

Szentes: Horváth T. – Rácz 2, Szőke 2, TORDAY 3, Jaksa, Zsivanovics, Csente. Csere: Molnár A, Araczki, Döbrössy, Homonnai, Ambrus, Szabó Z. Edző: Vass Sándor.

OSC: ÁTS – Benczur 2, Sziklai, Cseh 1, Tóth L. 1, Tiba 2, HANGODY 3. Csere: Szécsi D., Ürögi Zs., Klie, IBOLYA 1, Balla 1, Gábor 1. Megbízott játékos-edző: Ürögi Zsolt.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 12/4. Ötméteresből: –, ill. 3/2.
Kipontozódott: Döbrössy (24. p.), Araczki (29. p.), Balla (31. p.).
Kiállítva (cserével végleg): Szabó Z. (4. p.), Zsivanovics (17. p.).

További eredmények: Eger–Újpest 14–11, Domino-Honvéd–Pécs 9–6, Szolnok–Vasas 7–16.

„"A legyőzöttség csak egy ideiglenes állapot; a feladás teszi véglegessé.":(
    azt hiszem mindenki nevében nyilatkozhatom:(Reméljük vannak még csodák!)
    HAJRÁ SZENTES !!!!!!”

Beton: elvesztett céllövőverseny

A Fradi ellen immár a sokadik bajnoki rangadóját veszítette el (9–7) a Szeged Beton férfi… Tovább olvasom