2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Győzelemmel ünneplte bennmaradását a Kecskemét

Budapest - Némedi Norbert góljával 1-0-ra győzött a Kecskemét az MTK otthonában a labdarúgó NB I 29. fordulójában.
A Nyíregyháza szerdai döntetlenjével biztossá vált, a Kecskemét a következő szezonban is az élvonalban szerepel. A hírös városiak nem érték be ennyivel, csütörtökön bravúros győzelmet arattak Budapesten.

Izgalmas, színvonalas első félidőt láthatott a Hidegkuti Nándor Stadionba kilátogató mindössze 500 néző, egymást érték a helyzetek mindkét oldalon. A vendégek részéről Montvai kétszer, Csordás pedig egyszer rontott ígéretes szituációban, míg az MTK Zsidai lövésével és Pál ordító ziccerben kihagyott fejesével veszélyeztetett. Már-már a szünetre készültek a felek, mikor Mladen Lambulics beívelését Szatmári kapus pont Némedi Norbert elé ütötte, aki nyolc méterről a kapuba passzolt. 1-0.

A mozgalmas első játékrészt egy unalmas második követte, ahol zömében egymást gyűrték a felek, az izgalmak a hajrára maradtak. Négy perccel a rendes játékidő vége előtt Rodenbücher István fejese érhetett volna egyenlítést, de kapu mellé ment. A 92. percben Némedi gurított haza Holczernek, aki hatalmas luftot rúgott. A kapus a labdát a gólvonal előtt még becsúszva ki tudta rúgni, de éppen Pál elé, aki azonban két méterről mellé lőtt.

Ezzel sorozatban második meccsét nyerte meg a KTE, amely a hétfői Kaposvár elleni találkozó előtt még két pontra állt a kiesőzónától, jelenleg azonban egészen a tizedik helyre ugrott előre a tabellán. A szezonzáró valódi csemegének ígérkezik, hiszen a listavezető Debrecen érkezik vasárnap Kecskemétre, így a lilák elleni mérkőzésen dőlhet el a bajnoki cím sorsa.

MTK-KTE-Ereco 0-1 (0-1)
Budapest, Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Garcia - chilei (Kelemen, Butkai)
Gólszerző: Némedi (43.)