2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 3°C Még több cikk.

Harcos meccsen vereség

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata 31–24-es vereséget szenvedett a Dunaferrtől.
HNKC SE–Dunaferr 24–31 (10–18)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi, Nyikolajenko 3, WOLF 8 (1), Gaál, Jenőfi 3, Ancsin 3. Csere: Bartus (kapus), JÓKAI 7 (1), Sipos, Dobó, Sztupakova. Edző: Buday Ferenc.
Dunaferr: Sirina – Lovász 2, Mehlmann 6 (4), Bulath 3, GÁSPÁR 3, FERLING 6, NAGY I. 5. Csere: Hoffmann (kapus), Borbás 3, Radulovics 3, Balogh, Vincze, Kindl. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 4/4

A vásárhelyi fiatalok megadták az alaphangot, ugyanis az ifjúsági mérkőzésen 34–31-re legyőzték a Dunaferrt. A hazaiak mestere, Buday Ferenc úgy fogalmazott a találkozó előtt, hogy mindent megtesznek a minél szorosabb eredményért.

Még egy perc sem telt el, a házigazdák máris megszerezték az első gólt. Erre azonban öt válasz is érkezett. A HNKC edzője nem is bírta szó nélkül: – Már megint úgy kezdjük a meccset, mint legutóbb. Mozogni kell és harcolni – kiabált Buday. A tanácsot ebben az időszakban nem nagyon fogadták meg tanítványai, a két csapat között egyre nőtt a különbség.

Wolf és Jókai próbálta versenyben tartani az együttest, de a játékba sok hiba csúszott, amit az újvárosiak villámgyors akciókkal, gólokkal „honoráltak". A szünet után, a 35. percre a Dunaferr megduplázta a HNKC-találatok számát, 11–22 állt az eredményjelzőn. A hazaiak dicséretére legyen mondva, ekkor sem adták fel, küzdöttek, s próbáltak minél közelebb kerülni a bajnoki cím visszahódítására készülő vendégekhez. Ez zsinórban elért négy gólban mutatkozott meg.

A Dunaferr az első perctől kezdve 5+1-et védekezett, de akadt olyan szakasza is az összecsapásnak, amikor Ferling Jókai személyében külön őrzőt kapott. A hajrához közeledve (52. perc: 21–27) Kiss Szilárd sem volt elégedett a látottakkal: – Teljesen leálltunk, semmi mozgás, semmi játék nincs – magyarázta a kispadon ülőknek. Az utolsó percekben Wolf-show-t láthatott a közönség, az irányító zsinórban háromszor is mattolta Sirinát. A Dunaferr végül Ferling, Nagy I. és a védekezésben jól teljesítő Gáspár vezérletével az esélyeknek megfelelően magabiztos győzelmet aratott.

Buday Ferenc: – Tudtam, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk a világklasszisokat felvonultató Dunaferr ellen. Jól küzdöttünk, de elsősorban most is önmagunkkal harcoltunk. Remélem, sikerült a Kiskunhalas elleni szombati meccsre ráhangolódnunk.

További eredmények: FTC– Kőbánya 40–22, Vasas–Vác 32–25, Békéscsaba–Kiskunhalas 22–22, Cornexi–Győr 30–35. Szabadnapos: Debrecen.