2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Jól küzdöttek Balabanék: Szedeák-Sopron 73-84

A listavezető Soproni Sördögöket fogadta a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata, amely 84-73-as vereséget szenvedett.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Soproni Sördögök 73-84 (20-19, 17-20, 17-27, 19-18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczur, Farkas G., Balog Gy.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 9, MOLNÁR A. 15, Kiss 6/6, Csirics 4, BALABAN 32. Csere: Mike 3/3, Kuntics 2, Révész 2, Meleg. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Soproni Sördögök: Thomas 9/3, Ruják A. 9/3, BORISZOV 24/12, DÉNES 9/6, Tóth G. 6. Csere: POSCIC 14, Edwards 8/3, Takács, Trepák 5/3. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Mindkét csapat nagy tapsot kapott a lefújás után.

IV. negyed (73-84)

10. perc: Thomas 71-82. Balaban zsákol 73-82. Poscic 73-84. Ez a vége. Vereség, de vállalható vereség a listavezető ellen.

9. perc: Molnár passzol, ezt bedobja Balaban 71-77. Thomas hármasa eldönti a meccset 71-80.

8. perc: Balaban két ziccert dob a gyűrűre. Fárad, de nem is csoda.

7. perc: Poscic kosara jó. A büntető is 64-75. Mike triplája után 67-75. Poscic, majd Balaban 69-77.

6. perc: Jereminov passza a levegőben találja Révészt, onnan dobja be 64-72.

5. perc: Balaban a legjobb szegedi, már 26 pontos 60-72. Molnár kosarával tíz pontra zárkózunk 62-72. Soproni időkérés.

4. perc: Jereminov kiejti, éppen jó Balabannak 58-70. Edwards 58-72.

3. perc: Molnár dobása gólpassznak jó, Balaban teszi fel 56-70.

2. perc: Dénes kosara után Lazics kér időt 54-70.

1. perc: Csirics eladja, Poscic bevágja 54-68.

III. negyed (54-66)

10. perc: Balaban megüti az oldalát, Révész jön a helyére. Jereminov egyik büntetője bent 52-63. A meccs legszebb támadása: Boriszov hát mögötti passzából Edwards bod triplát 52-66. Jereminov 54-66.

9. perc: Boriszov dob triplát 49-63. Balabantól most is jók a büntetők 51-63. Molnár és balaban próbálkozik egy alley-ooppal, nem sikerül.

A listavezető ellen a férfi kosárlabda NB I-ben: Szedeák-Sopron az újszegedi sportcsarnokban.

8. perc: ez szép: Balaban passzából Molnár András 49-60. Soproni időkérés. Mike János jön a Szedeákba.

7. perc: Molnár dobása lejön, Balaban visszateszi 47-58. Ruják is bedobja 47-60.

6. perc: Tóth közelijével már 42-56. Akadt pár erősen vitatható fújás, kapnak is a sporik rendesen a nézőtérről. Balaban kosár plusz büntető 45-56.

5. perc: Dénes hármasa is bent 42-54. Ez már nagy különbség.

4. pec: Balabanra fújnak véleményes technikait. Majd Lazics edző is kap egyet. Mindkét büntető bent 40-51. Balaban büntetőzik, most végre bedobja mindkettőt 42-51.

3. perc: Ruják András, ez is tripla 40-49.

2. perc: fontos hármas, Kiss Zsolt dobta 40-43. Boriszov is hármast vág 40-46.

1. perc: nézzük a folytatást. Poscic fordul be szépen 37-41.

II. negyed (37-39)

10. perc: Molnár, majd Boriszov 35-38. Balaban remek Molnár-assziszt után talál be 37-38. Elrontjuk a támadást, Edwards büntetőjével záródik a negyed 37-39.

9. perc: Kuntics büntetőkkel egyenlít 33-33. Boriszov középtávolija megint jó 33-35.

8. perc: kaotikus támadás végén Jereminov dob ziccert 31-33.

7. perc: Kiss Zsolt hármasa lejön. Thomas kosara jó 27-33. Jereminov remekül passzol, Molnár András háttal dobja be 29-33.

6. perc: Kiss Zsolt passzol, Balaban beteszi 25-29. Trepák közelről 25-31.

5. perc: Ruják tökegyedül a gyűrű alatt, de kihagyja. Balaban büntetőzik, megint egyet dob be 23-26. Boriszové tripla 23-29.

4. perc: Jereminov büntetői végre behullanak 22-26.

3. perc: szegedi időkérés. Balaban harcol meg a labdáért. Molnár András hármasa lejön. 3 és fél perc telt el, nincs még szegedi pont a negyedben.

2. perc: Trepák triplája is jó - sajnos 20-24. Thomas 20-26.

1. perc: szegedi labdaszerzéssel indul a negyed. Mario Edwards büntetői bent 20-21.

I. negyed (20-19)

10. perc: Boriszov kiegyenlít 19-19. Balaban egyik büntetője jó 20-19. Vége a negyednek.

9. perc: Boriszov dobása rövid, de bedöcög 19-17. Szegedi időkérés.

8. perc: Dénes hármasa bent 17-12. Csirics szorongatott helyzetből dob duplát 19-12. Poscic kosara és büntetője is bent 19-15.

7. perc: Csirics előbb labdát szerez, majd egy szép kosarat. Boriszovtól jön a felelet 17-9.

6. perc: megint Molnár, remekül játszik 12-5. Kuntics hatalmasat esik, de még Kiss Zsolthoz passzol, aki bevágja a triplát 15-5. Ruják 15-7.

5. perc: Jereminov dobása rossz, Balaban viszont a lepattanót Molnár Andráshoz üti, aki betalál, majd a büntetőt is bevágja 10-5.

4. perc: Dénes büntetőjére Molnár András felel 7-3.

3. perc: Jeremoniv passzából Balaban zsákol nagyot 5-2.

2. perc: Boriszov, majd Balaban 3-2.

1. perc: Balaban büntetőjével vezetünk 1-0.

17.56: a Szedeák korábbi játékosát, Vida Mátét köszöntik a meccs előtt, aki nyári távozásáig meghatározó játékosa volt a klubnak. Bonifert Domonkos ügyvezetőtől vehetett át ajándékcsomagot.

17.54: a sérültek, betegek közül végül Molnár Bence tudta vállalni a játékot, de Vágvölgyi, Varga Zalán, Csorvási és Wirth csak civilben ülhet a lelátón.

17.46: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik 2015 első meccse, tartsanak velünk!

Pályafutása legszebb és leghosszabb időszakát töltötte Sopronban Molnár András. A Naturtex-SZTE-Szedeák saját nevelésű válogatott játékosa 2009-től öt szezonon keresztül játszott a kisalföldieknél, és mivel tavaly idény közben igazolt vissza Szegedre, előtte pedig 17 találkozón pályára lépett a soproniaknál, bajnoki bronzérmesnek mondhatja magát a csapattal.

– Rendesek voltak a srácok, az esküvőmön, tulajdonképpen nászajándékként adták nekem át a bronzérmet – árulta el a szegedi bedobó. – Mivel alig változott a tavalyi névsor, nyugodtan mondhatom, hogy ellenfelünk keretéből mindenkivel jó, baráti viszonyban vagyok, éppen emiatt pozitívan várom a meccset. Van, aki nem szeret játszani korábbi csapattársai ellen, engem viszont feldob ez a helyzet.

Ősszel már pályára lépett a Sopron ellen, ám az újszegedi sportcsarnokban ma 18 órától először lesz erre alkalma. A Szedeák helyzete nem könnyű, a jelenlegi listavezető ellen nagy bravúr kellene a győzelemhez – főleg úgy, hogy Csorvási Levente, Wirth Ádám és Molnár Bence nem léphet pályára.

Molnár András korábbi csapata ellen lép ma pályára az újszegedi sportcsarnokban. Fotó: Kuklis István

– Sőt, betegség miatt Vágvölgyi Ákos és Varga Zalán sem játszhat, úgyhogy nem vagyunk sokan. Ha összehasonlítjuk a két csapat keretét, egyértelműen a Sopron javára billen a mérleg, és abban is biztos vagyok, hogy ha kizárólag a cseresoruk játszotta volna végig a félévet, akkor is az első négy között lennének. A legnagyobb rotációs lehetősége a Sopronnak van a mezőnyben, ami szintén nehezíti a dolgunkat. Megpróbáljuk azt játszani, amit elterveztünk, és meglátjuk, ezzel mennyire tudjuk megszorítani, meglepni őket – tette hozzá a 31 esztendős Molnár András.

ICE-TEAM SE: kijuthatnak a vb-re

A szegedi ICE-TEAM SE jégtáncosai, Jakucs Hanna és Illés Dániel másfél éve versenyez együtt, de már… Tovább olvasom