2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Kanyó Dénes: 11 számból 11 győzelem

Hódmezővásárhely - 15 aranyérmet nyertek a felnőtt búvárúszó országos bajnokságon a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzői Hódmezővásárhelyen. Kanyó Dénes 11 számban 11 győzelmet aratott.
Aranyhalmozók: Debreczeni Hajnalka és Kanyó Dénes. Fotó: Karnok Csaba
Aranyhalmozók: Debreczeni Hajnalka és Kanyó Dénes.
Fotó: Karnok Csaba
Két napon keresztül Hódmezővásárhely volt a házigazdája a búvárúszó országos bajnokságnak. A Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzői parádésan zárták az ob-t. Különösen a vezetőedző, Kanyó Dénes nyújtott extrateljesítményt, a világbajnok és világcsúcstartó egy zsák éremmel tért haza.

– 11 számban indultam, és sikerült a bravúr: 11 számban szereztem országos bajnoki címet. 100 felszínin országos csúcsot úsztam, 400 méter búváron olyan eredményt értem el, ami jelenleg a világon a legjobb. Külön öröm, hogy a Dimák, Kosara, Joszt, Kanyó váltó 4×100 méteren és 4×200 méteren első lett.

Debreczeni Hajnalka négy számban állhatott fel a dobogó legfelső fokára, 400 méter búváron szenzációsan úszott, ami szintén nagy öröm. Az utánpótlás-versenyzőink is remekeltek, a makói Gruber Kornélöt számban lett első, de a többiek is sok szép eredményt értek el – nyilatkozta az éremhalmozó Kanyó Dénes.

Aranyos búvárúszók. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Július 14-én és 15-én az ausztriai Grazban rendezik meg a junior világbajnokságot, amelyen a Murénából Szovics Kata, Ladányi Réka, Kosara Géza és Gruber Kornél indul.

Szeged 2011: Lisztes Krisztián és Jovánczai érkezik

A Ferencváros 49-szeres válogatott középpályása, Lisztes Krisztián, valamint a REAC csatára, Jovánczai Zoltán már aláírta a szerződését. Tovább olvasom