2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Kézilabda vb: Románia is kipipálva

Hatgólos hátrányát ledolgozva második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar válogatott a horvátországi kézilabda világbajnokságon. A mieink 30-27-re verték Romániát.
Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat, tíz perc után 7-4-re vezetett a válogatott. A félidő második részére azonban belendültek a románok és a szünetre 16-13-as román vezetéssel mehettek a csapatok. A második játékrészben a magyar válogatott nagyszerű védekezéssel megfordította a meccset - annak ellenére, hogy a románok már hat góllal is vezettek - és teljesen megérdemelten nyert 30-27-re, köszönhetően Nenad Puljezevics nagyszerű védéseinek is.

A csoport másik meccsén a szlovák válogatott 47-12-re győzte le Ausztráliát. A magyar válogatott legközelebb Szlovákia ellen játszik, hétfőn.

Férfi kézilabda világbajnokság, Horvátország:

A-csoport, 2. forduló:

Magyarország - Románia 30-27 (13-16)
Eszék, vezette: Olesen, Pedersen (dánok)
MAGYARORSZÁG: PULJEZEVICS – Iváncsik T. 3, NAGY 8, Gál 4, Eklemovics 3, Ilyés 5, Iváncsik G. Cserék: Fazekas – Mocsai, Zubai, Törő 2, Herbert, Császár 2 (1), Putics 3 (3). Szövetségi kapitány: Hajdu János.
ROMÁNIA: STENESCU – Toma 2 (1), Iacob 1, PIRIIANU 6, Buricea 1, Petrea 4, Timofte 3. Cserék: Barza – Stavrositu 2, Jurca 4, Rohozneanu 1, Cozma 1, Ghionea 2 (2). Szövetségi kapitány: Aihan Omer.

Hétméteres: 6/4 ill. 5/3.
Kiállítás: 10 ill. 2 perc.

A csoport másik mérkőzésén:
Szlovákia - Ausztrália 47-12 (20-6)

• 5. matsan 2009. január 19. 06:43
    „Félidőben szomorú voltam, de a második félidő szép volt, és boldog voltam . Jó volt látni a tudásotokat, és az igyekezeteket. Gratulálok !!!Szép volt fiúk !!!
    Csak így tovább !!!”
  • 4. FűzfaVessző 2009. január 18. 19:49
    „Boccs az ismétlésért.
    F.V.”
  • 3. xene@freemail.hu 2009. január 18. 19:35
    „A félidőben elég szomorú voltam, de végül majd kiugrott a szívem a végén. Tudtam, hogy nagyon nehéz meccs lesz, mert Szerbia is csak 1-2 góllal verte meg nemrég a románokat. Nagyon nagy hajrá volt a végén. Puki is jó volt, amikor nagyon kellett, kivédett mindent. Mindenesetre volt olyan 30 perc, amikor gyenge volt a támadó-játék és a védekezés is.”
  • 2. FűzfaVessző 2009. január 18. 19:26
    „Könnyű nekem örömet szerezni, meg kell nyerni a meccseket és kész./ A fiúknak valószínűleg ez nehezebb volt./
    F.V.”
  • 1. FűzfaVessző 2009. január 18. 19:26
    F.V.”

SZTE-Szedeák: túl a százon

Az SZTE-Szedeák NB I/B csoportos férfi kosárlabdacsapata a bajnokság 14. fordulójában remek… Tovább olvasom