2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 14°C | 24°C Még több cikk.

Kiszenvedett HNKC-siker

A HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap a vártnál nehezebben, 20–19-re győzött a Békéscsaba ellen.
HNKC–Békéscsaba 20–19 (10–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Horváth, Németh.
HNKC: Körmöczi – Mucsi, NYIKOLAJENKO 6 (3), Wolf 4 (2), Gaál 1, Jenőfi 3, Ancsin 2. Csere: Bartus (kapus), Sipos 2, Dobó, Jókai 2, Gagyi, Sztupakova. Edző: Buday Ferenc.
Békéscsaba: VERESS – Valyuch 2, For-
czek 2, Szekeres 2, ZSUZSA 11 (7), Hajdú 1, Vincze. Csere: Brecska, Tóth 1. Edző: Rapatyi Tamás.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/7.
Eredmény alakulása, 2. perc: 0–1, 9. perc: 3–2, 17. perc: 5–6, 23. perc: 7–10, 26. perc: 9–13, 38. perc: 14–13, 47. perc: 18–15, 56. perc: 19–19.

Jenőfi (19) is harcolt, de csak három gólig jutott. Fotó: Tésik Attila
Amikor a találkozó előtt az esélyekről, a várható győzelem nagyságáról kérdeztem Buday Ferenc edzőt, a következőket mondta: kézilabdás berkekben az egygólos siker magabiztosnak, a kétgólos már fölényesnek számít.

Az első találatot a vendégek szerezték Zsuzsa révén, ezt Jenőfi hatalmas bombával egalizálta. A védekezésre mindkét gárda nagyon összpontosított, ráadásul a lilák kapusa az első percektől kezdve jó formát mutatott. A hazaiak ugyan fordítottak, a félidő derekán még vezettek (5–4), de a rengeteg hibát kihasználták a kiválóan, az idő múlásával egyre bátrabban küzdő békéscsabaiak. Buday edző cserékkel próbálta felrázni csapatát, Wolfot Jókai váltotta az irányító poszton, Körmöczi helyére Bartus érkezett a ketrec elé, és Dobó lett a beálló. Ám ez sem segített, mert az ugyancsak jól teljesítő Zsuzsa vezérletével már négy volt közte, 9–13.

Szerencsére ezután tizenkét percig elfelejtették a vendégek, hogyan kell gólt lőni. A bírók rendre elvették tőlük passzív játékért a labdát, nem tudták, mihez kezdjenek a játékszerrel. A kék-sárgák ezt a szünetet kihasználva 14–13-ra fordítottak, majd a 47. percben már „ezen a mérkőzésen" megnyugtató előnyre tettek szert, 18–15. A játék azonban továbbra sem ment, abba a bizonyos gépezetbe sivatagi homok került, és Rapatyi edző tanítványai a hajrára egyenlítettek. Az utolsó percekben a HNKC egyetlen elfogadható teljesítményt nyújtó embere, Nyikolajenko belőtte a 20., egyben győztes gólt, és Körmöczi is jókor védett egy-két lövést. Buday terminusával élve a HNKC magabiztos győzelmet aratott, de ha nem komolytalakodunk, akkor el kell ismerni, csak egy valaminek örülhettek a hazaiak: a két bajnoki pontnak.

Buday Ferenc: – Rengeteg energiánkat emésztette fel ez a meccs, amely a vártnál szorosabb volt. Nagyjából húsz ziccert hagytunk ki, inkább a
harc, a küzdelem dominált, és ebben egy picivel jobbak voltunk.

További eredmények: Győr– Vasas 42–22, Dunaferr–Cornexi 31–29, Kiskunhalas–Ferencváros 31–32, Debrecen–Kőbánya Spartacus 33–30.