2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Könnyed Pick-győzelem Kecskeméten

Magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged férfi Kecskeméten a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. Skaliczki László együttese 16-11-es félidő után 32-26-ra nyert.
Kecskemét-Pick Szeged 26-32 (11-16)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 14. forduló, Kecskemét, 300 néző. Vezeti: Szegedi, Unyatinszki.
Kecskemét: Kiss - Vancsics 3, Dobó 1, Petro 4, Bajusz 2/2, Szabó 4/2, Varsandán 5. Csere: Farkas (kapus), Simon 1, Berta 3, Tóth, Csorba, Gyuris, Temesvári 2. Vezetőedző: Avar György.
Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 8, Lékai 1, Sulc 7/3, Katzirz 9, Zubai, Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Butenko 1, Törő 2, Herbert 1, Nagy, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresből: 6/4, ill. 3/3.

60. perc: Temesvári, 26-32. Hazai hetes, Konkoly mellé.
59. perc: Nagy a vonalra lép, Berta fölé ejt. Szegedi időkérés. Törő, 25-32.
58. perc: Kiss véd. Tatai véd.
57. perc: Eladjuk a labdát. Simon, 25-31.
56. perc: Hazai hetes, Bajusz, 23-31. Temesvári, 24-31.
55. perc: Katzirz, borul a kapu, 22-31.
54. perc: Berta, 22-30.
53. perc: Katzirz, 21-30.

Pajor Pálinka Kecskemét - Pick-Szeged férfi bajnoki kézilabda mérkőzés. Fotó: Koller István (galéria)

52. perc: Herbert beállóból, 20-29. Petro, 21-29. Herbert 2 perc.
51. perc: Tatai véd, Csorba próbált ejteni.
50. perc: Lékainak nem megy, Kisst találja el. Stranovsky, 20-28.
49. perc: Vadkerti ziccer, 19-27. Petro zseniális gól, 20-27.
48. perc: Stranovsy robog, 19-26. Időt kérnek a hazaiak.
47. perc: Varsandán, 19-24.Törő repül, 19-25.
46. perc: Katzirz talpról, 18-24.
45. perc: Sulc, 18-23. Labdát szerzünk.
44. perc: Varsandán, 18-22. Lékai Kiss találja telibe.
43. perc: Sulc a pipába, 16-22. Petro és Bajorhegyi 2-2 perc. Berte 17-22.
42. perc: Labdát szerzünk. Katzirzot blokkolják.
41. perc: Vadkerti hetest harcol ki. Sulc, 16-20. Stranovsky, 16-21.
40. perc: Itt vagyunk ismét, 16-19.
31. perc: A Kecskemét kezd.

30. perc: Simon mellé. Butenko, Kiss véd. Nincs több gól.
29. perc: Hazai hetes. Tatai és Bajusz. Bajusz nyer, 11-16.
28. perc: Petro 2 perc. Szegedi hetes. Sulc, 10-16.
27. perc: Időt kér a Kecskemét. Hazai hetes. Jön Tatai. Kivédi Szabó hetesét!
26. perc: Butenko, 10-14. Mikler véd. Lékai, 10-15.
25. perc: Hazai hetes. Szabó, 10-13.
24. perc: Törő Kiss lábát találja el. Mikler véd, de marad a labda a Kecskemétnél.
23. perc: Katzizr egy újabb bombával, 9-13.
22. perc: Eladjuk a labdát, Simont 2 percre kiállítják.
21. perc: Stranovsky a szélről, 9-12.
20. perc: Mikler véd, Bajusz lőtt. Stranovsky beállóból, 9-11.
19. perc: Stranovsky, 9-10.
18. perc: Időt kér a Pick. Butenko bent, kiharcol egyből egy 2 percet. Varsandánt küldik ki. Lékai gyengén, Kiss véd.

17. perc: Labdát veszítünk, Petro egyenlít, 9-9.
16. perc: Vancsics, 8-9. Labdát
15. perc: Varsandán a szélről, 7-9. Sulc, mellé.
14. perc: Zubai 2 perc. Szabó, 6-8. Katzirz az alsóba, 6-9.
13. perc: Vadkerti, 5-8.
12. perc: Lékai, 5-7.
11. perc: Sulc mellé. Labdát szerzünk.
10. perc: Vancsics zunder, 5-6. Kiss véd. Mikler hárít.
9. perc: Katzirz mindekit megver, 3-6. Szabó-bomba, 4-6.
8. perc: Katzirz belemegy, Lékai 2 perc. Stranovsky ziccer ront. Dobó, 3-5.
7. perc: Vancsics, 2-5. Kiss véd.
6. perc: Sulc assziszt, Stranovsky, 1-5.
5. perc: Lékai fölé. Mikler véd, Sulc bombáz, 1-4.
4. perc: Hazai hetes. Szabó, 1-3
3. perc: Katzirz, 0-2. Mikler véd. Zubai harcol ki hetest. Sulc, könyörtelen, 0-3.
9. perc: Katzirz mindekit megver, 3-6.

2. perc: Vadkerti ziccert ront. Marad nálunk a labda.
1. perc: Mi kezdünk. Katzirz, 0-1.
17.59: Kicsit csúszik a meccs. Most kezdődik még a bemutatás. Alig vannak a lelátón.  Ez 300 ember maradt.
17.51: Néhány szegedi szurkoló már a lelátón.  300 néző eddig a csarnokban.
17.43: Farkas, Kiss, Bajusz, Simon, Temesvári, Szabó, Vancsics, Gyuris, Varsandán, Berta a Kecskemét keretében. Egykor a Pickben játszottak. A padon pedig Avar György edző. A "Kis Pick Szeged"
17.42: Szegedi Zsolt és Unyatinszki Tamás vezeti a meccset. Őszintén? Még nem hallottunk róluk!
17.39: Teljes a Pick-keret, mindenki rendben, így a legerősebb összeállításban szerepelhet a Skaliczki-csapat.
17.38: Már mindkét csapat melegít, egyelőre kevesen a lelátón.

Bővebben
Kiss és Farkas (Nagy Levente sérült) kapus, Bajusz, Berta, Szabó, Simon, Vancsics, Temesvári, Varsandán és Gyuris. Ők tizenegyen egykor Pick-mezben feszítettek, ma már a Kecskemét férfi kézilabdacsapatának játékosai. Sőt, ha még hozzávesszük a Bács megyei alakulat mesterét, Avar Györgyöt is a listához – 20 évig volt a szegedi klub alkalmazásában –, akkor népes kis névsort sikerült összeállítani a Tisza-parti együttes ma esti (kezdés: 18 óra) ellenfeléről, a Kecskemétről. A felsorolásból is kiderül, nem számíthat könnyű meccsre a Szeged, az egykori játékosok biztos, hogy kettőzött erővel küzdenek majd.

A kétszeres magyar bajnok Skaliczki-alakulat szeptember 1-jén a nyitókörben 31–24-re nyert. Különösen a továbbra is remek formában kézilabdázó Lékai Máté számára volt emlékezetes a meccs, hiszen 10 góllal mutatkozott be új csapatában.

A hétvégi, Medvegyi elleni vereség után napi két tréninggel készült a társaság, a kisebb sérülések nem zavarták a munkát, így a Pick a legerősebb összeállításban szerepelhet.

• 1. coli 2010. december 02. 00:39
    „Szépvolt!!! Ez kötelező volt nyerni!!! Szombaton is Remélem nyerünk!! Hajrá Szeged!!!”

Nem sikerült a pontszerzés: Herceg Novi-Szeged Beton 13-10

13-10-es vereséget szenvedett a Szeged Beton csapata a montenegrói Herceg Novitól a férfi vízilabda Euroligában. Tovább olvasom