2018. 09. 20. csütörtök - Friderika 17°C | 28°C Még több cikk.

Magabiztos szegedi győzelem Komlón

20-15-ös félidő után 37-27-re nyert idegenben, Komlón a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a K&H ligában.
Sport 36-Komló-MOL-PICK Szeged 27-37 (15-20)
K&H férfi kézilabda liga, 9. forduló, Komló, 1000 néző. Vezette: Altmár, Horváth.
Komló: Granic - Gebhardt 3, Obradovic 2, Balázs, Jerkovics 4, Grünfelder 1, Markovics 9/4. Csere: Selymes (kapus), Sunajko 2, Katzirz, Laufer 2, Szkokán 2, Kovács 2.  Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
MOL-PICK Szeged: Sego - Pedro 5, Balogh 4/1, Zsitnyikov 5, Bánhidi 3, Gorbok 2, Källman 2. Csere: Sierra 1 (kapus), Sigurmannsson 4/3, Thiaugus Petrus, Fekete, Buntic 1, Blazevic 1, Gaber 1, Bodó 6, Zubai 2.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 2 ill. 8 perc.
Hétméteres: 4/4, ill. 5/4

Zsinórban elszenvedett két vereség - Veszprém, Löwen - után magabiztos, elvárt győzelmet aratott a MOL-PICK Szeged a Komló otthonában. A meccs elején még tartotta magát a hazai együttes, azonban ezután fokozatosan növelte előnyét a Pastor-csapat, és nyert simán, 37-27-re. Szombaton a BL-ben a francia Nantes érkezik Szegedre.

60. perc: Elveszik a labdát a Komlótól. Ez a vége, 37-27-re nyert a Szeged.
59. perc: Zubai ismét, 27-37.
58. perc: Pedro szerzett labdát. Kovács, 27-36.
57. perc: Elveszik a labdát a Komlótól. Zubai beállóból, 26-36.
56. perc: Sierra könnyedén véd. Balogh egy remek csel után, 26-35.
55. perc: Szkokán, 26-34.
54. perc: Pedro beállóból, Selymes véd.
53. perc: Laufer, 24-33. Balogh, 24-34. Laufer, 25-34.
52. perc: Pedro, Selymes lábai között, 23-33.
51. perc: Kovács beállóból, 23-32.
50. perc: Sigurmannsson, 22-32.
49. perc: Perdro, most okosan, 22-30. Pedro labdát szerzett, 22-31.
48. perc: Obradovic, 22-29.
47. perc: Sierra! Üres a kapu, gól! 21-29.
46. perc: Selymes véd.
45. perc: Markovics, 21-28.
44. perc: Sierra véd. Källman, 20-27. Hazai kapufa, Pedro harcol ki hetest. Jerkovics 2 perc. Balogh, 20-28.
43. perc: Balogh, ez kellett már neki, 20-26.
42. perc: Bodó sokkal fölé. Hazai hetes. Markovics, 20-25. Időt kér a Szeged.
41. perc: Jerkovics, nagy gól, 19-25.
40. perc: Balogh telibe a kapufát. Selymes véd.
39. perc: A komlói Sunajko, okosan, 18-25.
38. perc: Gebhardt, 17-25.
37. perc: Markovics az üres kapuba, 16-24. Källman a szélről, jobbról, 16-25.
36. perc: Időt kér a Komló. Remek támadás után, Bánhidi mellé. Bánhidi 2 perc. Eladja a labdát a hazai csapat.
35. perc: Zsitnyikov, parádés ejtés, 15-23. Újabb kontra: Bodó, 15-24.
34. perc: Pedro, telibe a kapust, marad a Szegednél a labda.
33. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, Zsitnyikov, 15-22.
32. perc: Bodó, ismét beviszi Granic kezét a labda, 15-21.
31. perc: A Komló kezdi a második félidőt. Labdát szerzett a Szeged.

30. perc: Sego, kontra, Zsitnyikov, 15-19. Blazevic indul, ziccer, 15-20. Vége a félidőnek.
29. perc: Obradovic, majd Bodó, 15-18.
28. perc: Markovics, nem tudja védeni Sierra, 14-16.  Bodó, beviszi Granic kezét, 14-17.
27. perc: Bodó a kezek között, 13-16. Hazai hetes.
26. perc: Remek szegedi blokk. Időt kér a Szeged.
25. perc: Újabb Sego védés. Bodó, szakad a háló, 13-15.
24. perc: Gebhardt a szélről, 13-14. Eladja a labdát a Szeged.
23. perc:  Időt kérnek a hazaiak.
22. perc: Sego egyre jobb. Gaber hetest harcol ki. Sigurmannsson, kimarad.
21. perc: Sego ziccert véd. Gaber telibe a kapufát.
20. perc: Ellépi Gebhardt. Markovics egy labdaszerzés után, 12-14.
19. perc: Jerkovics, Sego kezei között, 11-13. Gaber pazar labdát kap, 11-14.
18. perc: Zsitnyikov is hasonlóan, 10-13. Rossul cserél a Szeged, Blazevic 2 perc.
17. perc: Buntic 2 perc. Källman szerzett labdát, Pedro, 9-12. Jekovics tört be, 10-12.
16. perc: Sego bravúr! Végre! Thiagus Petrus eladja a labdát.
15. perc: Bánhidi újabb hetest harcol ki, Sigurmannsson, 9-11.
14. perc: Gebhardt repül a szélről, 9-10. Sego még nem védett.
13. perc: Ront a Komló. Gorbok a kapusba, Zsitnyikov összeszedi. Gorbok javít, 8-10.
12. perc: Zsitnyikov zunder a szélről, 8-9.
11. perc: Pedro a szélről, 6-8. Két gyors hazai gól, Markovics mindkétszer, 8-8.
10. perc: Elveszik a labdát a Komlótól, Bánhidi, 6-7.
9. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Sigurmannsson, 6-6.
8. perc: Markovics most a szélről, 6-5.
7. perc: Buntic talpról, 4-4. Grünfelder lerohanásból, 5-4. Bánhidi remekül fordul be, 5-5. Elmarad a 2 perc.
6. perc: Balogh lövését védi Granic. Gorbok 2 perc. Markovics hetesből, 4-3.
5. perc: Bánhidi beállóból, 2-3. Sunajko, 3-3.
4. perc: Gorbok villan, 1-2. Hazai hetes. Fekete védekezett belül. Markovics, 2-2.
3. perc: Zsitnyikovot blokkolják, marad a Szegednél a labda.
2. perc: Sigurmannsson, 0-1. Jerkovics átlövésből, 1-1.
1. perc: Remek a hangulat. A Szeged kezd. Bánhidi harcol ki hetest.

17.57: Már az öltözőben a csapatok, hamarosan kezdünk.

17.47: A meccs előtt Balogh Zsoltot nagymamája várta, aki Komlón él. A válogatott átlövő természetesen kapott ajándékot a nagyitól, aki kedvenc süteményét készítette el neki.

17.46: Megtelt a csarnok!

17.39: A mai meccs premier lesz, először játszik tiszta fekete mezben a Szeged.

17.30: Jóformán megtelt a komlói csarnok, nagy taps köszöntötte a szegedi csapatot.

17.19: Hazai oldalon Katzirz Dávid, a friss apuka, és Grünfelder Péter az, aki egykori játszott a PICK-ben. Pribanic viszont nem játszik - tavaly remekelt, amikor a Szeged csak nehezen nyert -, a horvát beállós sérülése után tér vissza, egyelőre kihagyja a mai meccset.

16.51: Mario Sostaric pihenőt kapott, Stas Skube kisebb sérüléssel bajlódik, így mindketten kihagyják a meccset. A két játékos elutazott a csapattal, itt vannak Komlón.

16.39: Hivatalosan ma jelentette be a klub, hogy Zubai Szabolcs lemondott a csapatkapitányi posztjáról. A szegediek játékosa azzal indokolta a döntését, hogy kevés szerepet kap, legtöbbször a lelátón ül, így kapitányként nem tud segíteni. Az új kapitány Jonas Källman lett, helyettese pedig Balogh Zsolt.

16.20: Szerencsésen megérkezett Komlóra a csapat, egyelőre csend a csarnokban. Az előtérben a Pick-egykori játékosa, a Komló jelenlegi beállója, Antonio Pribanic köszöntötte a társakat, különösen barátját, Alen Blazevicet.

A hazai együttes jelenleg a hatodik helyen áll a bajnokságban, 10 pontot gyűjtött. A lejátszott nyolc meccsen ötször nyert, háromszor vereséget szenvedett. A Szeged 8 meccséből hetet megnyert, egyszer, a Veszprém ellen vereséget szenvedett, 14 pontjával a listavezető Telekom Veszprém (16) és a Balatonfüred (16) mögött a harmadik helyen áll. A PICK-ből mindenki egészséges.

A Löwen elleni vereség után jól jön egy önbizalomnövelő győzelem a fiúknak.

- Komoly munka vár ránk, csak összetartással tudunk kilábalni a hullámvölgyből. Én is dolgozom magamon, hogy újra a régi legyek - nyilatkozta lapunknak Balogh Zsolt.

Méhes Tibor: Nincs olyan, hogy reménytelen

Immár 10. vereségét szenvedte el a labdarúgó NB III Közép csoportjában a Makó. Méhes Tibor együttese… Tovább olvasom