2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Magyar Kupa: Szeged Beton - BVSC 18-12

Nagy fölénnyel, veretlenül végzett a Theodora Magyar Kupa D-csoportjának élén a Szeged Beton csapata, miután utolsó mérkőzésén 18-12-re győzött a BVSC ellen a szentesi ligeti uszodában. Molnárék a BVSC-vel ott vannak a legjobb 8 között.

Szeged Beton - BVSC 18-12 (4-0, 3-4, 7-4, 4-4)

Theodora Magyar Kupa, D-csoport
Szentes, Ligeti Uszoda, 50 néző. Vezette: Molnár Péter, Madarasi Attila.

Szeged Beton: Németh - Somogyi 1, Younger 5, Kayes 1, Busila, Kiss 4, Vindisch 1. Csere: Varga 1, Komlósi 2, Molnár 2, Juhász 1, Palotás.  Edző: Kásás Zoltán.

BVSC: Györke - Hopkins 1, Rajna, Szabó 1, Deutsch 2, Borsós 2, Deme. Csere: Szűcs 2, Nagy 1, Kriszt 2, Zsoldos,  Paján 1, Bedő, Meixner (kapus). Edző: Dabrowski Norbert.

Emberelőny: 11/6 ill. 4/2.

Ötméteres: 2/2 ill. 2/1.

Kipontozódott: Zsoldos (28. perc), Komlósi (29. perc).

4. negyed (4-4)

A D-csoport végeredménye:

1. Szeged Beton
2. BVSC
3. Bodrogi Bau Szentes
4. MAFC

8. perc: Két támadása se jut el a kapuig a Szegednek, az utolsó BVSC roham is megreked középen. Lövés nincs, 18-12 a vége.

7. perc: Ez már bent, Somogyi se marad gól nélkül. 18-12. Páros kiállítás, de nincs gól.

6. perc: Zsinórban a 3. fór marad ki, az ellenfélnél kontra, jön az újabb előny. Időt kér a Beton.

5. perc: Deutsch előnyben vágja be a szabadot, erről Németh most lemaradt. Megint kimarad a szegedi támadás.  17-11. Komlósit is kiszórják a bírók Zsoldos után, és még ötméteres is. Az is bent. 17-12.

4. perc: Szűcs szélről, közvetlen közelről lövi ki a rövidet. Nem tudni, hogy keveredett oda, Kásás Zoltán se érti. 17-10.

3. perc: Kiss is négygólos, neki sem találják az ellenszerét Pesten. 16-9. Younger centerben is veszélyes. Nem semmi játékos. 17-9.

2. perc: Hopkinsról maradnak le, nem ijedt meg a magánytól. 15-9. Kisebb káosz a BVSC-n belül, de gyorsan túllesznek rajta.

1. perc: Younger most lemarad a labdáról, de nem jut el lövésig a BVSC. Kiss csavarja lejön a kapufáról, de Somogyi megmenti. Előnyben a Beton, Younger újra bevágja. Negyedik góljánál jár. 15-8.

3. negyed (7-4)

8. perc:
Túlfigurázott BVSC támadás, de a 3 másodperccel a negyed vége előtt Borsós pattint távolról a kapuba. 14-8.

7. perc: Nagy ejti át Némethet, pedig pár másodperccel előtte hatalmasat mentett kiúszva a kapuból. 14-7.

6. perc: Kayes büntetőt harcol ki, Molnár ismét könnyedén értékesíti. 14-6.

5. perc: Kayes forgatja be a védőjét, neki is megvan az első. 13-6.

4. perc: Younger szerez labdát, Varga indítja Juhászt, ő is feliratkozik a gólszerzők közé. 12-5. Kriszt aktivizálja magát, ellövi a védők mellett a labdát. 12-6.

3. perc: Fórban a Beton, időt kér Kásás Zoltán. Younger ijesztget, Komlósinak jön a passz, be is vágja. 11-5.

2. perc: Szűcs marad egyedül középen, be is talál. Kiss úgyszintén. 10-5.

1. perc: Younger is elhozza a labdát. Molnár átadása után Kiss emelkedik ki, hatalmas gól. 8-4. Komlósi ellen ítélnek ötméterest, Borsós lövését védi Németh. Jön a taps a kispadról. Varga is parádézik, neki is megvan az első. 9-4.

2. negyed (3-4)

8. perc:
Gól nincs egyik BVSC támadásból sem. Vindisch töri meg a pár perces szegedi gólcsendet, majd Szabó a pestit. 7-4.

7. perc: Újabb szegedi támadás ér véget gól nélkül. Előnyben a pesti gárda, időt is kérnek.

6. perc: A hátrány ismét kivédekezve, jöhet a Beton. Busila bombája a kapufáról repül ki. Kriszté viszont ha centikkel is, de becsúszik. 6-3.

5. perc: Második fórját már belövi a BVSC, Borsós örülhet. 6-2.

4. perc: Juhász labdájára Komlósi repül be a másik oldalon, gyönyörű gól. 6-1.

3. perc: Younger ismét jól védekezik, felhozza a labdát, majd a gól is az övé. 5-1.

2. perc: Kimarad az előny, Molnár bombája a kapufán csattan. Paján marad egyedül bent, ezt most bevágja. Megvan a kék-sárgák első gólja. 4-1.

1. perc: Juhász is könnyedén hozza el a labdát. Younger beadása nem jut el Vargáig, jöhet a BVSC. Younger védekezik jól, nincs veszély.

1. negyed (4-0)

8. perc: Komlósi harcol ki ötméterest, Molnár lazán suhint a kapuba. 4-0. Varga labdaszerzése után kontrát fújnak a bírók, Paján ziccerben, de Németh hárít. Biztos szegedi vezetés az első negyed után.

7. perc: Vindisch úszik meg, az embere lemarad, Youngernek jó a passz, be is vágja. 3-0.

6. perc: Németh hátrányban is hárít. Somogyi keveredik át a másik oldalra, de védi a rövidet a fővárosi kapus.

5. perc: Vindischt indítja Németh, a kereszt hosszú Youngernek. Somogyi utolsó másodpercben durrantja rá, marad itt a labda. Meixner is bemutat egy védést, fórban jöhet a BVSC.

4. perc: Második előnyét is megkapja a Beton, Kiss révén bent a második gól is. 2-0.

3. perc: Somogyi úszik meg a szélen, Busila egyedül, de elcsavarodik a lövés a kapu mellett. 2 centi. Németh véd nagyot a másik oldalon, úszás vissza.

2. perc: Deutsch centerben próbálkozik, de Németh hárítja a csavart. Kimaradt lövés után marad nálunk a labda, de kontrát fújnak a bírók.

1. perc:  Vindisché az első ráúszás, de kapufán csattan az első lövés. Busila és Kiss védekezik jól, jöhet a Szeged. Younger fórban avatja fel Meixnert. 1-0.

MAFC-Bodrgoi Bau Szentes 5-14 (2-2, 2-1, 0-5, 1-6)

Szentes, Ligeti Uszoda, 100 néző. Vezette: Molnár Péter, Horváth Márk.

MAFC gólszerzői: Bártfay, Pintér 1-1, Ádám T. 3.

Szentes gólszerzői: Józsa, Araczki, Balogh 1-1, Német, Szabó Z. 2-2, Éles 7.

Emberelőny: 7/2 ill. 7/4.

Ötméteres: 1/1 ill. -.

MAFC-Szeged Beton 5-27 (2-6, 2-7, 0-9, 0-5)

Szentes, Ligeti Uszoda. 50 néző.Vezette: Madarasi Attila, Martonosi Attila.

Szeged Beton: Németh - Juhász 3, Vindisch, Kayes 6, Buszila, Younger 3, Palotás 2. Csere: Varga 2, Kiss 3, Somogyi 2, Komlósi 2, Molnár 4, Kayes. Edző: Kásás Zoltán.

MAFC: Cseh - Somlai 1, Bártfay 1, Ádám Z., Cserdi 1, Ádám T. 1, Leck. Csere: Quittner, Katona, Scheidl, Pintér, Papp, Győri 1. Edző:Pázmányi Gábor.

Emberelőny: 10/9. ill. 4/1.

Ötméteres: 3/3 ill. -.

Cserével végleg kiállítva: Ádám T. (22. perc)

4. negyed (0-5)

8. perc:
Molnár lövése kimarad, annyira azért nem vészes a helyzet. Még feljön a MAFC, de már vége. Marad az 5-27.

6. perc: Németh indítása után Komlósi duplázik. 5-26. Meglesz a 30? Esélyes, Somogyi lövése után 5-27.

5. perc: Varga is duplázik, Kiss passza volt pontos. 5-25.

4. perc: Csak nem marad gól nélkül a második félidőben a MAFC, Győri előnyből lő laposan Németh kapujába. 5-23. Juhász ötöse is jó. Újabb csapatcsere. 5-24.

2. perc: Palotás lövi szét a kapufát, de marad itt a labda. Nem sokat ért. Younger és Busila közös erővel szerez labdát, Kayes egymaga a hatodik gólját. 4-23.

1. perc: Palotásé a labda, de most épp kimarad a szegedi támadás. Gól már van elég, talán nem fordul meg a meccs.

3. negyed (0-9)

8. perc:
Kayes harcol ki büntetőt, az egész csapat Palotást állítja oda. Él is a lehetőséggel. 4-21. Molnár egyedül, ő sem ijedős fajta. 4-22.

7. perc: Molnár edzésben. Még nem tört össze a MAFC. 4-20.

6. perc: Kiss félpályás passza után Varga a kapu előtt, keményen bevágja. Újra teljes csapatot cserél a Beton. 4-18. Younger is háromgólos. 4-19.

5. perc: Vindisch szerez labdát, Varga harcol ki fórt középen. Palotás lövi ki a bal felsőt. 4-17.

4. perc: Fór ott, fór itt. De gól csak a Szegednél van, Komlósi jegyzi. 4-16.

2. perc: Somogyi ötméterese is jó. 4-15.

1. perc: Vindisch nagyobb erőfeszítés nélkül hozza el a labdát. Fórban a Szeged, Palotás átadása után Kiss vágja be. 4-14.

Theodora Magyar Kupa D-csoport, Szentes. Fotó: Schmidt Andrea

2. negyed (2-7)

8. perc:
Younger kapásból, nem kis gól. 4-13.

7. perc: Hatodik fór, a hatodik gól belőle: Molnárnak a második. 4-12.

6. perc: Kayes dupla, már 5-nél jár a fiatal center. 4-11.

5. perc: Ádám Tamás vágja be messziről, ez szép volt. A jókedve megvan a pesti alakulatnak, a gólszerzőtől jön is az instrukció: most kell lefojtani őket, most gyengék! Kayes vétózza meg. 4-9.

4. perc: Cserdi talál egy gólt, Németh kezéről befelé pattan a labda. Mérges is. 3-8.

3. perc: Busila szerez labdát középen, majd kisebb káosz a vízben. Kimaradt Kayes kisérlet, Juhász kiállítás majd újabb szegedi labdaszerzés. Rendeződnek a sorok, most a MAFC támadhat.

2. perc: Vindisch indul meg, de Juhász nem tudja ellőni az átadást. Jöhetne a MAFC, de labdát szereznek a szegediek. Juhász azért is bevágja. 2-8.

1. perc: Újra a Szegedé a labda, a felúszás után gyorsan jön a kiállítás, majd Younger találata is. 2-7.

1. negyed (2-6)

8. perc: Ha szegedi előny, akkor rendre szegedi gól is. Molnár kegyetlen. 2-6.

7. perc: Kiss lendületben, bent a második is. 2-5.

6. perc: Bártfay serénykedik. Újabb szegedi fór, és újabb gól is, Kiss lövi ki a hosszút. 2-4.

5. perc: Bártfay szerez labdát a szélen, indulhat a MAFC. Nagyon lelkesek a fóvárosiak, de Varga már visszafele úszik.

4. perc: Kayes gyorsan bevágja a másodikat. Palotás kivételével mindenki lemegy, jön Komlósi, Molnár, Kiss, Somogyi, Varga.1-3.

3. perc: Megvan az első szegedi fór, és Juhász első gólja is. 1-2.

2. perc: Somlai is talál egy gólt, ezzel 1-1.

1. perc: A Szeged kapuját Németh Zsolt védi. Az első ráúszás a Szegedé, de nincs gól. Vindisch szerez labdát, a második próbálkozásból már Kayes betalál. 0-1.

Bodrogi Bau Szentes-BVSC 7-8 (1-2, 1-2, 3-2, 2-2)

Szentes, Ligeti Uszoda. Vezette: Marjay Zsolt, Martonosi Attila.

Szentes gólszerzői: Balogh, Szabó L., Szabó Z. 1-1, Araczki, Éles 2-2.

BVSC gólszerzői: Szabó, Nagy, Deutsch, Borsós 1-1, Hopkins, Deme 2-2.

Emberelőny: 10/5 ill. 6/5.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/1.

Kipontozódott: Araczki 28. perc)

Theodora Magyar Kupa D-csoport, Szentes. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

BVSC-MAFC 10-4 (1-1, 4-2, 1-1, 4-0)

Szentes, Ligeti Uszoda. Vezette: Marjay Zsolt, Madarasi Attila.

BVSC gólszerzői: Szabó, Szűcs, Nagy, Paján, Bedő, Deme 1-1, Hopkins, Borsós 2-2.

MAFC gólszerzői: Leck, Ádám 1-1, Cserdi 2.

Emberelőny: 6/1 ill. 4/0.

Ötméteres: 1/0 ill. 1/1.

Cserével végleg kiállítva: Papp (16. perc)

Szentes, Ligeti Uszoda, 150 néző. Vezette: Madarasi Attila, Marjay Zsolt.

Szeged Beton - Bodrogi Bau Szentes 17-6 (5-1, 4-4, 3-0, 5-1)

Szeged Beton: Baksa -Somogyi 3, Kayes 2, Younger 1, Komlósi, Kiss, Vindisch 1. Csere: Molnár 4, Juhász, Varga 2, Busila 1, Palotás 1,  2Németh. Edző: Kásás Zoltán.

Szentes: Horváth - Józsa, Araczki 2, Németh 2, Balogh, Szabó Zoltán, Éles 2. Csere: Busi, Rácz,Turzai, Nagy, Nacsev, Szabó Levente, Gál. Edző: Tóth László.

Emberelőny: 9/7 ill. 4/0.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/0.

Kipontozódott: Araczki (27. perc), Szabó Zoltán (30. perc).

Kásás Zoltán: Próbáltam a fiatalokat sokat játszatni és a kulcsembereket kicsit pihentetni. Az első két negyedben nehezen melegedtünk be, ezért is kaptunk akkor több gólt a kelleténél, de a második félidőben már nem volt gond. Jó edzés ez az Euroliga előtt, hiszen ezek a csapatok fiatalok, akik jól és sokat úsznak, így mi is rá vagyunk erre kényszerítve.

4. negyed

8. perc:
Kiss indul a szélen, Varga marad üresen középen, jó passz, jó lövés. 17-6. Németh kiválóan véd, Éles csavarását is kiüti. Az utolsó támadás a Betoné, de a próbálkozás kipattan Gálról. Nagy lövi rá félpályáról, de veszélytelen. A végén marad a 17-6.

7. perc: Kiss Csaba ejtése pontos. 16-6.

6. perc: Younger harcol ki egy ötméterest, Szabó Zoltánt is kipontozzák a bírók. Vindisch sem marad gól nélkül, könnyedén vágja be az ötöst. 15-6. Jó a szegedi védelem, jöhet a Szeged.

5. perc: Kayesnél fújnak a kontrát, a fiatal center nem hallotta a sípot, eldobta a labdát, így ki is küldik a bírók. Időt kér a Szentes. Németh védés után Somogyi és Juhász úszik meg, utóbbi ejtése csak a kapufát éri. PEdig de szép lett volna.

4. perc: Vindischnek is meg lehetett volna a gólja, de Gálba vágja a labdát. A kipattanóért küzd Komlósi, de elveszik a labdát.

3. perc: Éles most javít, de megköszönheti a kapufának is. 13-6. Újabb fór, Molnár négygólos. 14-6.

2. perc: Nagy a csapkodás, le-fel úszkálnak a csapatok. Varga indul meg a szélen, Palotás középen egyedül, neki si megvan a gólja. 13-5. Ötméterest kap a Szentes, de Éles lövését kiüti Németh.

1. perc: A Palotás-Nacsev párharcot a szentesi nyeri. A Beton kapujában Németh Zsolt.

3. negyed (3-0)

8. perc:
Molnárnak is gyorsan összejön a tripla. 12-5. Az utolsó támadásokból nem esik több gól, hétgólos szegedi vezetéssel kezdődhet az utolsó 8 perc.

7. perc: Most megindul a Beton, Molnár a kapu előtt, gyönyörű ejtés. Kiszolgálják a nézőket a játékosok. 11-5.

6. perc: Úszóverseny van itt kérem, a szentesi roham is kimarad. Hetedik fórját kapja a Beton, de kontra. A másik oldalon is előny, Balogh suhintása a félpályáig pattan vissza.

5. perc: Fórban a Szentes, időt is kérnek a Kurca-partiak. Sokáig támad a Szentes, a kiegészülő Szegedben Vindisch szerez labdát. Ennek ellenére lövésig nem jutnak el a fehérek.

4. perc: Kayes kerülne helyzetbe, de mire passzolnának neki, kontrát fújnak a bírók.

3. perc: Ismét előnyben a Beton, Kiss Csabának is összejön az első találat, a szélről vágja a hosszúba. 10-5. Szegedi labdaszerzés után nem sikerül a lerohanás, Somogyi igyekszik, de ez most elszáll a kapu mellett.

2. perc: Pontatlan szegedi támadás után SOmogyi az utolsó másodpercben enged egy lövést, így se volt rossz, a blokkról a kapufára vágódik. A másik oldalon Kayes szerez labdát.

1. perc: Somogyi és Szabó Zoltán akad össze a ráúszásnál, a szentesi eszmél hamarabb, a kékeké a labda. ÉLes lövi rá messziről, Baksa üti ki a labdát.

2. negyed (4-4)

8. perc:
Vindisch szerez labdát, Juhász indul a szélen, középen Molnár kéri, de odaér a védő, a lövésben nem maradt erő. Utolsó támadás a Betoné, Molnár lövi rá, Horváth fejjel hárít. Újabb lövésre már nincs idő, szünetre négygólos szegedi vezetéssel mennek a csapatok 9-5.

7. perc: Rácz góljának örültek volna a szentesiek, de nem adják meg, az idő már lejárt. Somogyi sistergős lövése Horváth tenyerén csattan, a következő viszont már bent van. Megvan az első triplázónk. 9-5.

6. perc: Vargát szerelik centerben, indulhatnak a Kurca-partiak. Éles is közel 7 méterről lövi szét Baksa kapuját. 8-5. Nagyon figyelnek a centerekre a szentesiek, most Molnárt szerelik középen.

5. perc: Az ötödik fór bent, Somogyi is duplázik. 8-3. Németh megy el a védők mellett, szépen lövi ki a rövidet. 8-4.

4. perc: Kimarad a szentesi roham is, indulnak a szegediek. Somogyi is feliratkozik a gólszerzők közé. 7-3.

3. perc: Nagy nehezen visszaszerzi a labdát a Szeged, fórhoz is jut, de Somogyi labdája kiesik Younger kezéből, ez az előny elúszott.

2. perc: Araczki is duplázik. 6-3.

1. perc: Németh most gyorsabb volt Juhásznál, jöhet a Szentes. Araczki marad üresen középen, nem is ijedt meg a magánytól, bátran lő rá, be is megy. 5-2. Kayes a víz alatt szépen kivárt, majd Horváth mellett vágja a labdát a kapuba. 6-2.

1. negyed (5-1)

8. perc: Az utolsó szentesi támadás is Baksa-védéssel zárul, felhozza a labdát a Beton, majd Varga úgy 6 méterről szaggatja a hálót. A negyed végén 5-1.

7. perc: Mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, majd a következőben Molnár fórból növeli tovább az előnyt. 4-1.

6. perc: Kezd felülkerekedni a Beton a Szentesen, Somogyi jól veszi észre Busilát, aki előnyből húzza be a harmadik szegedi gólt. 3-1.

4. perc: Hosszan támad a Szentes, Younger elégeli meg, középen szerez labdát, majd meg is szerzi a vezetést a Szegednek. 2-1.

3. perc: Az emberhátrány kivédekezve. Busila érkezik, de a bomba a falról vágódik vissza.

2. perc: Némethnek csak összejött a gól, vezet a Szentes. 0-1. Nem sokáig örülhetett a Bodrogi, Kayes előnyből egyenlít. Szép húzás volt. 1-1.

1. perc: Vindisch könnyedén veri Baloghot, a Szeged kezdhette a mérkőzést. Somogyi beadása kicsit hosszú, Kayes nem éri el centerben. Németh távolról suhint, a bozótosból szedhetik elő a labdát.

10.40: A megyei rangadó ellenére eddig nem sokan látogattak ki a szentesi uszodába, pedig már a nap is kisütött. A csapatok jókedvűen melegítenek. A Szeged játszik ma fehér sapkában, a házigazdák saját maguknál vendégeskednek.

– Az első nap csak edzettünk, csütörtökön viszont délelőtt és délután is kétkapuztunk a bajnokkal – közölte Kásás Zoltán. – Török Béla sérülés miatt nem lehetett velünk, ráadásul Baksa Laci kézfeje megsérült, egy labda odanyomta a kapufához.

A mesteredző hozzátette, Szentesen nem lehet más a céljuk, mint a csoportgyőztesként a nyolc közé kerülni.

A program

Ma:
Szeged Beton–Bodrogi Bau-Szentes, 11; BVSC–MAFC, 12.30; Bodrogi Bau-Szentes– BVSC, 14.30; MAFC–Szeged Beton, 16. Vasárnap: MAFC– Bodrogi Bau-Szentes, 10; Szeged Beton–BVSC, 11.30.

• 2. franzvon 2010. október 02. 19:45
    „Énszerintem az egy-egynél még volt remény!!!”
  • 1. bj029 2010. október 02. 11:58
    „Komolyan Feri, ezért pénzt adni a Szentesnek???
    Keress inkább valami vásárhelyi sportot, lenne mit támogatni. Ennyi gólt a HNKC kézisei nem kaptak ennyi idő alatt. Szégyen.”

Floratom: jól küzdöttek a címvédő ellen

Színvonalas mérkőzésen, kemény csatára késztette a Floratom együttese a bajnoki címvédő férfi… Tovább olvasom