2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Makó FC: Csak egy pontra a bronztól

Labdarúgás - Jászberényi győzelmével (3–0) ismét egy pontra megközelítette a harmadik helyezett, a Szolnok ellen ikszelő Bőcsöt az NB II Keleti csoportjában a Makó FC.
A kiesés rémétől fenyegetett, valamint a dobogóért hajtó két csapat találkozója azt hozta, amit várni lehetett: a Makó Jászberényben is magabiztos különbséggel gyűjtötte be a három pontot a labdarúgó NB II Keleti csoportjában. Így, mivel a Bőcs otthon ikszelt a Szolnokkal, a makói gárda két fordulóval a zárás előtt csak egyetlen pontra áll a harmadik helytől, amely a klub történetének legjobb szereplése lenne.

Ám amíg eddig eljutott a Makó, addig történt egy és más a jászsági városban. Például 0–0-nál a hazaiak támadója, Hamar hatalmas ziccert hagyott ki, amikor öt méterről az égbe lőtte a guruló labdát. Igaz, a megoldásban csapattársa is zavarta. Aztán megszületett a várva várt vendéggól, majd jött az újabb probléma: Puskást szabálytalanul szerelték, a bíró le is fújta az akciót, ám Puskás, miután felkelt, ellökte ellenfelét, így azonnal piros lapot kapott, a Makó pedig emberhátrányba került. Szegénynek gyorsan eszébe jutott, mit tett, hiszen ezzel a kiállítással „elintézte", hogy nem szerepelhet a Ferencváros ellen. Nem csoda, ha a fejét fogva jött le a pályáról...

Maróti (balról) újra duplázott. Fotó: Schmidt Andrea
Maróti (balról) újra duplázott.

Úgy látszik, Magyarék szeretik a komoly feladatokat. Már nem egyszer tettek erről bizonyosságot, például amikor az utolsó pillanatokban szerzett találatokkal zsebelték be a három pontot. Ezúttal pedig imponáló magabiztossággal őrizték még tíz mezőnyjátékossal is az előnyüket, sőt azt két remek kontra befejezésével növelték is. A hazaiak meddőségéről mindent elárul, hogy Czirbusnak az említett zicceren kívül csak a beadások lehúzásánál akadt feladata.

Kolozsvári János: – Lehet, hogy furcsának tűnik, amit mondok, de jót tett a csapatnak a kiállítás, mert utána kezdtünk el tudatosan játszani.

További eredmények: FTC–Debrecen II. 3–1, Bőcs–Szolnok 1–1, Békéscsaba–Tököl 3–1, BKV Előre–Vecsés 4–0, Cegléd–MTK II. 1–1, ESMTK–Kazincbarcika 0–1, Vác–Baktalórántháza 2–1.

Góltörténet

22. perc: Varga R. a jobb oldalon, az alapvonal közelében szó szerint lebirkózott két védőt, volt itt is, ott is szabálytalanság, ám a bíró továbbengedte az akciót, és a makói „erőjátékos" fekvő helyzetben középre kotorta a labdát, ahol Maróti egy méterről a hálóba lőtt, 0–1.

54. perc: Podonyi ugratta ki Bányt, aki az ötös sarkáig vitte a labdát, majd egy „bánys" lövőcsel után ballal kilőtte a hosszút, 0–2.

79. perc: Csamangó indult meg, harminc méteren keresztül szólózott, aztán a 16-os bal sarkáról átpasszolt a másik oldalon érkező Marótinak, a támadó Bányhoz hasonlóan lövőcsellel próbálkozott, amely olyan jól sikerült, hogy a kapus és a védő is elfeküdt, Maróti pedig erőből a lécre bombázott, ahonnan a labda a hálóba pattant, 0–3.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Jászberény–Makó 0–3 (0–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Jászberény, 100 néző. Vezette: Nagy (Márkus, Pápai).

Jászberény: Papp – Vaszicsku, Villányi, Hevesi-Tóth, Bárkányi – Móczó, Lukácsi, Szerencsi, Gulyás – Hamar, Kerekes. Megbízott szakvezető: Váczi Gyula.

Makó (lapunk osztályzatai 1-től 10-ig): Czirbus 6 – Rakonczai 5,5, Magyar 7, Szamosszegi 6,5, Gévay 5,5 – Podonyi 5,5, Varga R. 7, Puskás 6–2=4, Bány 6,5 – Ngalle 6 – Maróti 7. Edző: Kolozsvári János.

Csere: Vaszicsku helyett Árpás a 67., Varga R. h. Csamangó a 77., Bány h. Kulacsik a 80., Gulyás h. Csépe és Móczó h. Kis T., mindkettő a 80. percben.

Gólszerzők: Maróti a 22. és a 79., Bány az 54. percben.
Sárga lap: Gulyás a 38., Hevesi-Tóth az 55., Varga R. a 63. percben.

Kiállítva: Puskás a 38. percben.