2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Makó FC: könnyed ujjgyakorlat volt

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának második fordulójában a Makó FC 4–0-ra legyőzte a Baktalórántházát.
Újra Csák Zoltán nevét emlegették Makón, az Erdei Ferenc téri sporttelepen. A csapat egykori középpályása és gólvágója ugyan már abbahagyta az aktív játékot, ám fia, az ifjabb Csák a nyáron hazaigazolt, és a Makó FC-ben folytatta pályafutását. Az első bajnokin még csak csereként kapott lehetőséget, a tegnapi, Baktalórántháza elleni találkozón azonban már a kezdőben találta magát. A mérkőzés előtt még kapott néhány hasznos tanácsot Ngallétól, pacsizott Marótival is, majd útjára indította a labdát. És Csák a 18. percben tökéletesen igazolta edzője, Kolozsvári János döntését, a kétcsatáros játék létjogosultságát. Harcos labdaszerzés, higgadt megoldás és befejezés – egy fiataltól már-már meglepő húzások, és máris 1–0 a Makónak. A szünetig nőhetett volna az előny, de Nagy Zoltán két esetben is bravúrral védett: előbb Ngalle, majd Maróti nem tudott ekkor még túljárni a kapus eszén. A második félidőre két friss emberrel futott ki a Bakta, ám alig egy perccel a középkezdés után Csák ismét villant. Ezúttal feladó volt, Bány pedig biztos végrehajtó.

A vendégek számára ekkor akár le is fújhatták volna a találkozót, hiszen innentől a Makó szabadon növelte az előnyét – remek támadások után szerzett még két gólt a hazai alakulat. Egy sarkazás, egy pörgetés, egy csel, egy kis könnyedség – többnyire ez jellemezte a makói támadásokat az erőtlen, elképzelés nélküli futballt bemutató vendégek ellen.

– Ez szerencsére könnyen ment! – mondta a makói hangosbeszélő, Hermann János a meccs végén. Igaza volt.

Kolozsvári János: – Az elmúlt szezonban elszenvedett két vereségért jó játékkal alaposan visszavágtunk.

Makó–Baktalórántháza 4–0 (1–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 2. forduló, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 60 néző. Vezette: Berger.

Makó: Czirbus 0 – Rakonczai 6, Magyar 6, Szamosszegi 6,5, Bakos T. 6 – Ngalle 6,5, Puskás 6,5, Varga R. 6,5, Bány 7 – Maróti 6, Csák 7. Edző: Kolozsvári János.

Baktalórántháza:  Nagy Z. – Szenes, Mező, Bodnár, Lévai – Vágó, Orgován, Rákóczi, Deák – Kozma, Szabó M. Játékos-edző: Illés László.
Gólszerzők: Csák a 18., Bány a 46., Szamosszegi az 59., Maróti a 65. percben.

Csere: Szabó M. helyett Tóth Sz. és Orgován h. Illés a szünetben, Csák h. Csamangó (6) az 51., Varga R. h. Nagy N. és Bány h. Kulacsik a 76., Vágó h. Zámbori a 80. percben.

Sárga lap: Mező a 23., Varga a 27., Deák a 28., Csák a 48., Bány a 63., Magyar a 68., Szenes a 69., Kozma a 86. percben.

Góltörténet

18. perc: Csák harcosan labdát szerzett a 16-os bal oldali csücskéhez közel, majd levezette azt az ötös sarkáig, és a kapust becsapva a rövid sarokba lőtt, 1–0.

46. perc: Csák megforgatta a bal oldali védőt, laposan a második hullámban érkező Bány elé tálalt, aki 12 m-ről jobbal félmagasan a kapu bal sarkába bombázott, 2–0.

59. perc: Bakos T. bátran előretört, a 16-oson belülre érve Szamosszeginek passzolt, aki egyből lőtt, és a labda egy védőn megpattanva a felső lécről vágódott a gólvonal mögé, 3–0.

65. perc: Ngalle ugrott ki a bal oldalon Bány indításával, beadott, Maróti pedig védőjét megelőzve, az ötös sarkáról csukafejessel juttatta a hálóba a labdát, 4–0.

További eredmények: Szolnok–Hajdúböszörmény 1–0, Kazincbarcika–Mezőkövesd 2–0, MTK II.–Bőcs 1–0, BKV Előre–Cegléd 2–2, Békéscsaba–Debrecen II. 1–1, Vác–REAC 2–1, szabadnapos: Vecsés.

• 1. Lúdasmatyi 2009. augusztus 18. 23:34
    „Szép volt Csák Zoli.Persze mindenki jól játszott!”

Az esélytelenek Európa-bajnoksága

A szerbia-montenegrói férfi kosárlabda Európa-bajnokság tele volt meglepetésekkel, s még a fináléra… Tovább olvasom