A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 21. fordulójában a Makó FC 2–1-re kikapott Szolnokon.
Szolnok, 100 néző.
Szolnok: Farkas B. – Molnár Z., Hegedűs, Pető Z., Cornaci – Hevesi-Tóth, Mile, Czanik, Csehi T. – Alex, Pisanjuk. Edző: Vágó Attila.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 5, Szamosszegi 6, Tóth I. 6, Krucsó 5 – Varga R. 5,5, Magyar 6, Puskás 6 – Schreiber 5, Maróti 5, Bány 5,5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Alex a 64., Kotula a 67., Bány a 76. percben.
Csere: Mile helyett Kotula a szünetben, Varga R. h. Csák a 61., Czanik h. Antal G. a 66., Schreiber h. Kulacsik a 74., Hevesi-Tóth h. Balogh P. a 74., Rakonczai h. Podonyi a 84. percben.
Sárga lap: Varga R. a 27., Czanik a 33., Krucsó a 39., Rakonczai a 42., Szamosszegi a 63., Tóth I. a 90+2. percben.

Nem történt meglepetés: a bajnoki címre esélyes hazaiak egy góllal teljesen megérdemelten jobbak voltak a Makónál. Hogy aztán ehhez mi mindenen kellett keresztülmennie a két együttesnek, más kérdés. Mert a Szolnok a vezetése előtt szerzett két gólt, amelyet különböző okok miatt nem adott meg a bíró, viszont az első, 11-esből elért találatuk előtti szituáció még a hazai szurkolók egy része szerint sem ért büntetőt. Aztán villámgyorsan jött a második gól, innentől pedig a Makónak minimális esélye maradt akár csak az egyenlítésre is. Bány révén még szépített a vendégalakulat, ám egyenlítenie nem sikerült. A vereség bekalkulálható volt, ám az már nem makói szempontból, hogy a szerdai, elhalasztott baktalórántházi meccs pótlásán Rakonczai, Tóth I., Szamosszegi, Varga R. eltiltás miatt nem játszhat, Ngalle térde a szolnoki meccsre nem jött rendbe, és nem tudni, szerdára milyen állapotban lesz, Podonyi törött orrát még félteni kell(ene), Dálnaki, Nagy A. és Csamangó pedig sérüléssel bajlódik. Nem érdemes számolni, segítünk: ez kilenc játékos. Szép feladat lesz összeállítani a kezdőt szerdán.

Kolozsvári János: – A profik győztek az amatőrök ellen.

További eredmények: Kazincbarcika–Debrecen II. 4–1, Cegléd–Vecsés 0–1, Baktalórántháza–Mezőkövesd 0–2, Hajdúböszörmény–BKV Előre 0–2, Bőcs–Békéscsaba 1–1, MTK II.–Vác 1–1. Szabadnapos: REAC.

NB III: huszáros Volán-hajrá

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának legutóbbi fordulójában a Tisza Volán SC győzött Soroksáron, a… Tovább olvasom