2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Makói bravúrral indult a tavasz

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának tavaszi nyitányán, a bajnokság 16. fordulójában az otthon játszó Makó FC jókora meglepetést okozva, lelkes és helyenként jó játékkal legyőzte az őszi bajnok Kecskemétet.
Felfokozott érdeklődés kísérte a Makó FC tavaszi bemutatkozását. Két okból is érthető volt a Maros-parti drukkerek várakozása: egyrészt november közepe óta nem látták a zöld-sárgákat tétmérkőzésen, másrészt az őszi bajnok, élvonalba vágyó Kecskemét volt az első ellenfél. Arrafelé mostanában jókora futball-láz ütötte fel a fejét, a városban mindenki NB I-ről álmodik. Makón pedig a pontszerzés okozott volna osztatlan elismerést, ami egyáltalán nem tűnt lehetetlen vállalkozásnak, elvégre a nyári „odavágón" is összejött az 1–1-es döntetlen.

Ahogy az előzetesen megjósolható volt, a kecskemétiek fölényével indult a találkozó. A lila mezben futballozó vendégek többet birtokolták a labdát, ügyesebben bántak a labdával, de az első félórában csak egyszer, Montvai révén kerültek helyzetbe, de Czirbus védett. Az első félidő hajrájában feljavult a Makó, és ha Kulacsik szabadrúgását követően Hadár nem hagyja ki négy lépésről a kihagyhatatlant, megszerezhette volna a vezetést a Kolozsvári-legénység. Azonban ami késett, az nem múlt, a szünet előtt nem sokkal már boldogan skandálta a támadó nevét a hazai drukkerhad. Negyvenöt perc elteltével érett a nagy meglepetés.

Hadár (a kép jobb szélén) kezdte el a makói gólgyártást.
Fotó: Segesvári Csaba

Góltörténet

43. perc: Az előrehúzódó Dálnaki erőszakosan labdát szerzett a kecskeméti büntetőterület jobb oldalán, pontos centerezését Hadár előrevetődve, 5 méterről fejjel csúsztatta a kapu bal oldalába, 1–0.

48. perc: Bány 30 méterről célozta meg a kaput. A labda annyira meglepte Tóth Zoltánt, hogy bevédte a lövést, 2–0. (Ritkán látható, nagy kapusbaki volt.)

82. perc: Podonyit kaszálták el a 16-oson belül. A büntetőt Bány váltotta gólra, nagy erővel lőtt a léc alá, 3–0.
Hát még a fordulás után három perccel, amikor Bány nemcsak a nézőket, a vendégek kapusát is alaposan meglepte! Elképedve néztek egymásra a vendégek, nem ilyen meccsre, nem ilyen ellenfélre számítottak. És akkor még nem is szóltunk Maróti ordító zicceréről. Túl szép lett volna, ha az is bemegy... A Kecskemét mentve a menthetőt, fejvesztve rohamozott, de képtelen volt feltörni a makói reteszt, sőt: a meccs hajrájában újból gyakorolhatta a középkezdést. A drukkerek vastapsa közepette vonulhattak az öltözőbe a makóiak. Nagyot futballoztak, küzdöttek, megérdemelték!

Kolozsvári János: – Dávid és Góliát csatáját ismét a mesebeli hős nyerte, és nem érdemtelenül.

További eredmények: Orosháza– Tuzsér 3–1, Kazincbarcika–Baktalórántháza 0–0, Vác–Jászberény 1–1, Szolnok– Tököl 2–0, Vecsés–Cegléd 3–1, BKV Előre–FTC 3–4, Bőcs–Mezőkövesd 1–0.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–Kecskemét 3–0 (1–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 16. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 800 néző. Vezette: Bede (Varga, Albert).
Makó: Czirbus 7 – Béres 5,5, Dálnaki 7, Szamosszegi 7, Gévay 6 – Kulacsik 5, Magyar 6, Bány 8, Sztojanovics 6,5 – Maróti 5,5, Hadár 6. Edző: Kolozsvári János.
Kecskemét: Tóth Z. – Schindler, Debreczeni, Vass, Koszó – Balázs, Némedi, Lungu, Weisz – Montvai, Kormos. Edző: Tomiszlav Szivics.
Gólszerzők: Hadár a 43., Bány a 48. és a 82. (11-esből) percben.
Csere: Kormos helyett Farkas az 58., Némedi h. Szabó T. a 69., Hadár h. Faragó (–) a 71., Kulacsik h. Podonyi (–) a 74., Balázs h. Széki a 77., Bány h. Veress (–) a 83. percben.
 Sárga lap: Balázs a 24., Schindler az 57., Hadár a 61., Bány a 62. percben.

• 13. Mamut 2008. március 03. 16:32
    „Nagyon örülök hogy a veterán , már-már nyugdinyba vonúlásra itélt sportolok is túdnak egy pilanatra régi önmagukat idézve teljesiteni.!!Gratulálunk!! Nyugdinyas focisták szövetsége.”
  • 12. Felcser 2008. március 03. 16:12
    „Miért ilyen nyúzott Attila arca? Csak nem beteg szegény?
    Vagy a Retróból érkezett a mecsre?”
  • 11. Kukorica 2008. március 03. 16:09
    „Jó vagy Attila!
    Ha ennek a teljesítménynek csak a felét nyújtanád a cégnél Te lennél az Isten Király ott is.”
  • 10. Vasagyar 2008. március 03. 16:04
    „Szobrot Hadárnak Makóra!”
  • 9. "B" a "C" véletlen volt 2008. március 03. 16:04
    „Igazad van Makói Ultra! Már amennyire fejjel lehet rúgni! Végülis ezzel megint csak Attila tehetségét igazoltad! Szerintem meggyőzően és jól futbalozott. Megadta csapata számára a lökést ehhez a nagyszerű győzelemhez! Cselei élményszámba mentek, csakúgy, mint taktikus és okos passzai! Helyezkedésével az őrületbe kergette védőit! Szerinte.... Bár láttam volna a meccset! :-)))”
  • 8. Makói Ultra 2008. március 03. 15:55
    „Mi ez? Vicc?
    Még hogy Hadár ilyen jó? Látta valaki ezt a mérkőzést? Csapni való volt, azt a gólt is a szerencse rugta. Amit kihagyott olyat tud számtalant. Rá kellene hagynia ezt a játékot, mert már nem ért hozzá. Addig volt jó míg nem engedték játszani.”
  • 7. drege 2008. március 03. 13:39
    „Hadár Attila,a magyar Koplárovics Béla!!!!!!!”
  • 6. Maugli 2008. március 03. 11:53
    „Ez igen Hadár az új magyar Maradona!E felöl nincs kétség!Akár tűzoltónak is elmehetne!Ugyanis ez a gól sürgősen kellett!”
  • 5. exluzer 2008. március 03. 11:27
    „Szia hi!

Valaki legalább irányt mutat, hogy ez a sport ismét a régi fényében ragyogjon.
    Sok Hadár Attilára lenne még szüksége ennek a sportnak.”
  • 4. hi 2008. március 03. 11:02
    „MB1 :-DD.
    Valóban szép volt fiúk, de a magyar labdarúgás nem ettől a meccstől fog látványosan javulni.”
  • 3. exluzer 2008. március 03. 10:41
    „Én ezt a srácot még az MB1-ből ismerem, a Vácban, a Stadlerben is nagy volt. Néhány év gyengélkedés után újra a csúcsra ért.
    Ezek a fiúk tartják bennem a lelket, hogy van a Magyar Labdarugásnak jövője.
    Csak így tovább Attila. :-)”
  • 2. Ful 2008. március 03. 09:15
    „Remélem az erőnléte megmarad - főleg a hétfői műszakinapra...”
  • 1. "C" 2008. március 03. 09:00
    „Nem hiába raktuk be a "keretbe" , a mi fiunk végre góllal térhetett vissza! Saját elmondása szerint is bomba formában van, ezt a hétvégi tanítgatásainknak köszönheti! Ezen a jól sikerült képen is arcán tükröződik a társai felé történő elkötelezettsége, hivatástudata! Csak így tovább és lelkesen vegyen részt továbbra is az immár hétköznapokra áttett oktatásokon! :-))))”

A szegedi Kiss Zsolt bemutatkozott a válogatottban

A nők mérkőzésén a Szeviép-Szeged négy játékosa is pályára lépett a pécsi kosárlabda All Star-gálán. Tovább olvasom