2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 18°C Még több cikk.

Márton Anita magyar vb-csúcsot döntött

Fedett pályás atlétikai világbajnokságon magyar női sportoló még nem ért el olyan előkelő helyezést, mint a Titán TC versenyzője, Márton Anita, aki a sopoti vb-n hatodik lett. A szegedi súlylökő ezzel a sikerrel először került a legjobb tíz közé a világranglistán.
Tizenegy éve a távolugró Vaszi Tünde nyolcadik helyen végzett Birminghamben, azóta fedett pályás világbajnokságon jobb eredményt nem ért el magyar női atléta. Szombaton változott a helyzet, hiszen a szegedi Márton Anita a lengyelországi vb-n hatodik lett súlylökésben, így magyar rekordot döntött.

– Azzal a céllal mentem ki Sopotba, hogy a nyolcas döntőbe kerüljek, ami sikerült. A versenyen meg akartam dönteni az egyéni fedett pályás csúcsom (18,11 méter – a szerk.), ez is összejött a 18,63 méteres eredménnyel. Ráadásul az ötödik helyezett beérhetetlen volt, a fináléban majdnem egy méterrel volt jobb nálam, így tulajdonképpem kihoztam a maximumot a világbajnokságból, ezért nagyon boldog vagyok – szóltak Márton Anita örömszavai, aki számára hab a tortán, hogy a világranglistán a kilencedik helyre lépett elő.

A szegedi Márton Anita minden idők legjobb női fedett pályás vb-eredményét érte el Sopotban. Fotó: MTI

Először került be a világ tíz legjobbja közé, 16. helyezettként utazott a lengyelországi vb-re, így papíron nem is volt benne a levegőben ez a nagyszerű szereplés, de Anita tudta: az edzéseken mutatott teljesítménnyel összejöhet a 18,50 méter körüli lökés.

– Ez csak a selejtezőben sikerült, de az előttem végző eredménye miatt nem baj, hogy a döntőben nem jött össze, a végeredményen nem változtatott volna. A két esemény között mindössze hét óra szünet volt, ezért nem tudtam újra 18,50 közelébe kerülni, de arra is büszke vagyok, hogy a döntőben háromszor is elértem a 18 métert – mondta a Titán TC versenyzője.

A súlylökők általában 28 éves koruk körül vannak a csúcson, Márton Anitának így három éve legalább van arra, hogy tovább fejlődjön és sorra döntse az egyéni csúcsokat. Idén akár Európa-bajnoki érmet is szerezhet, hiszen már önmagában a számszerű eredmény is az Eb-bronz szint körül van, de a világbajnokságon is a szegedi sportoló lett a harmadik legjobb európai. Ugyan nem fedett pályás, de kontinensviadal még vár Anitára idén augusztusban, ebből akár dobogó is lehet, és azt se feledjük, hogy a londoni olimpián még nem jött össze számára a finálé – oda 18,45 méterrel lehetett bekerülni – jelenlegi formájával viszont már sikerülne...

No de Rio még messze van, térjünk vissza erre a szezonra: a nyári időszakra alapoznia kell, ezért szombaton ugyan még indul egy csak dobószámokból álló portugáliai Európa-kupán, utána viszont egy hónapig csak az edzésekre koncentrál.

Pastor mester: tovább a megkezdett úton

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata befejezte az alapszakaszt az NB I-ben, és a második helyen várja a rájátszást. Tovább olvasom