2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C

Mediteam Szeged: küzdöttek, de kikaptak a Győrtől

A harmadik negyed közepéig szoros meccset játszott, ám végül 24 ponttal, 98–74-re vereséget szenvedett a Mediteam Szeged a Győr elleni bajnokiján.
Mediteam Szeged-SEAT Lami Véd Győr 74-98 (20-28, 22-20, 15-31, 17-21)
Női kosárlabda NB I A csoport, 18. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Földházi, Gál, Fodor.
Mediteam Szeged: Lengyel 6/3, LAKLÓTH 9/3, RASHEED 16/6, Fejes 10, ZSERZSERUNOVA 20/12. Csere: Roglics 5, Kováts, Farkasinszki 8, Mészáros, Békefi. Megbízott edző: Donkó Orsolya.
Győr: Englert 6/6, CARSON 25, SEMSEI 7/3, KOVÁCS K. 12/9, KUBLINA 16. Csere: HOLLINGSWORTH 12, Simon 10, Djelmis 8/6, Nagy D., Horváth Zsó. 2. Vezetőedző: Tapodi Péter.

„A csapat kapitánya Laklóth Anna, a megbízott edző Donkó Orsolya, segítője Domokos Mihály" – sorolta az új, ideiglenes megnevezéseket a Mediteam Szeged SEAT Lami Véd Győr elleni NB I A csoportos női kosárlabda-bajnokija előtt a hangosbemondó.

A szombati történések után nyilvánvaló volt, hogy hatalmas bravúr kell a vezérét, Németh Bernadettet elvesztő együttesnek a szoros eredmény eléréséhez is, ám látszott a lányokon az akarás már a kezdésnél. Csakúgy, mint szerdán Szolnokon, ismét Olena Zserzserunova kezdte meg a szegedi pontgyártást, az első három percben két triplát és egy duplát szórt, így állt 8–8-ra az összecsapás. A Győrben tarthatatlan volt az amerikai Carson, és a 196 centiméter magas Hollingsworth is megnehezítette a Mediteam életét. A Szeged ukrán légiósa pedig a Győrét, Zserzserunova 16 pontja ellenére azonban a szünetben 48–42-re vezettek a vendégek.

Amerikai segédlettel vendégsiker: Mediteam Szeged-Győr 74-98. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A harmadik negyed hullámvasúthoz hasonlított: előbb Laklóth Anna triplájával egy pontra zárkózott a közönsége által buzdított Szeged (47–48), majd erejüket vesztették a hazai támadások, a SEAT Lami Véd pedig nem tudott hibázni, így 55–79-nél huszonnégy pont volt a különbség.
Németh és természetesen a térdműtét után lábadozó Laczi Edit hiánya nemcsak remek képességeik miatt érződött a végig hajtó szegedi csapaton, egyszerűen „darabra" is elfogytak, Donkó Orsolya megbízott edző (aki csak a tegnapi meccsen ült le a kispadra) nem pihentethette eleget játékosait, a fáradtság pedig vereséghez vezetett a jóval erősebb kerettel dolgozó győriek ellen.

Várhatóan napokon belül bejelentik az új vezetőedző érkezését, aki a szombaton 18 órától sorra kerülő Sopron elleni idegenbeli bajnokin mutatkozhat majd be.

Donkó Orsolya: – A lányok bizonyították, hogy remek közösséget alkotnak, külön öröm a számomra, hogy amíg szorossá tudtuk tenni a mérkőzést, a közönségünk folyamatosan buzdított minket.