2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Mediteam Szeged: ukrán triplaeső Szazonenkótól

A hét triplát szóró ukrán Maryna Szazonenkónak köszönhetően már a félidőre eldöntötte a BEAC-Újbuda elleni bajnokiját a Mediteam Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata, amely 79–56-ra verte a sereghajtót.
Mediteam Szeged–BEAC-Újbuda 79–56 (21–12, 27–11, 14–16, 17–17)
Női kosárlabda NB I A csoport, 21. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szabó G., Maár G.
Mediteam Szeged: SZAZONENKO 23/21, Laklóth 5, Rasheed 9, Farkasinszki 7, ROGLICS 15/3. Csere: FEJES 8, Kováts 6, Lengyel 4/3, Békefy 2, Varga P. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
BEAC: Szász, KATONA ZS. 13/3, Kisvári 5/3, Zsámár 6, KÁRÁSZ 22. Csere: Havasi 2, Szamosi 4/3, Horváth Sz. 4, Horváth E., Várhalmy. Vezetőedző: Balogh Judit.

– Többet várok tőle, mert ha levédik a tripláit, nagy gondban lehet – nyilatkozta a BEAC elleni bajnoki siker után Maryna Szazonenkóról Mészárosné Kovács Andrea, a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapatának vezetőedzője. Persze egy edző mindig kritikus a játékosaival, meccsről meccsre többet vár tőlük, és az is igaz, hogy a Fradi ellen valóban nem működtek az ukrán távoli dobásai, de az újszegedi sportcsarnokban első meccsét játszó Szezonenkóra azért most nem lehetett sok panasz: összesen hét triplát süllyesztett el az ellenfél kosarában.

Szazonenko (8) hét hármast szórt. Fotó: Karnok Csaba

A meccset a vendégek kezdték egy hárompontossal, 2–5 után azonban nem vezetett többé a BEAC. Rasheed kosaraival kezdett elhúzni a Szeged, és centerben a családi okok miatt hiányzó Zserzserunova helyén villogó Roglics ellen sem találták az ellenszert az újbudaiak. A második játékrészben aztán beindult az ukrán triplaeső, a hátvéd öt perc alatt négyet szórt, így a félidőben már 48–23-ra vezetett a Mediteam.
Németh bemutatkozott

Miután megegyezett szerződése felbontásáról a szegedi vezetőkkel, Németh Bernadett az elmúlt hétvégén már pályára léphetett új csapatában, az MKB-Euroleasing Sopronban. A Mediteam Szeged viharos körülmények között távozó egykori kapitánya három ponttal vette ki részét a Cegléd elleni 108–47-es sikerből.

A nagyszünet után több lehetőséget kapott a második sor, akik megilletődötten kezdtek, egy 10–0-s sorozattal feljöttek a vendégek (48–33). Idővel visszaállt a különbség, amelyet növelni nem sikerült ugyan, de a sz egedi cseresor is pariban tudott lenni a BEAC-cal, és megőrizte az előnyt, így Laklóthék nagy különbségű, 79–56-os győzelmet arattak a sereghajtó ellen.

Mészárosné Kovács Andrea: – A lényeg a győzelem, de a csapat teljesítménye szempontjából csak az első félidővel vagyok elégedett.

További eredmények: Szekszárd–Pécs 2010 63–93, ZTE–Vasas-Csata 76–49, SEAT Lami Véd Győr–Baja 77–42, MKB-Euroleasing Sopron– Cegléd 108–47, Szolnok–BSE 104–62.

Szedeák: futottak az eredmény után Kecskeméten

A tartalékos Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák nem tudott meglepetést okozni a második negyedben magabiztos… Tovább olvasom