2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 17°C Még több cikk.

Meglepetés Beton-vereség a Pécstől

Megtörtént, amire legrosszabb álmukban sem gondoltak a szegedi szurkolók: a Beton férfi pólócsapata bajnoki meccsen kikapott a Pécstől. Ráadásul hazai medencében.
Szeged Beton VE–Pécs 7–8 (2–3, 1–2, 2–1, 2–2)
ING férfi vízilabda OB I, 8. forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Kiszelly, Schlosser.
Szeged: Baksa – Juhász Zs., Weszelovszky, Komlósi 1, Milos Korolija 1, Varga T. 1, Lehmann 1. Csere: TÖRÖK B. 2, Varga P., Éles, Kuncz, Mihajlo Korolija 1. Edző: Kásás Zoltán.
Pécs: GÁRDONYI – Heinrich 1, Ágner 1, BERECZKI 1, KOVÁCS G. 3, Lukács, CZIGÁNY 1. Csere: Bóbis 1, Surányi, Kollár, Hangody L., De Blasio. Edző: Ambrus Tamás.
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 6/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.

Tavaly még csak játszott a tűzzel a Beton a Pécs ellen, most viszont már meg is égette magát. A tizennégy hónappal ezelőtti szegedi összecsapáson a hazaiak csak a hajrában fordítva nyertek 7–8-ról 9–8-ra. De legalább nyertek.

Az ember azt gondolná, kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni. Nos a Szeged bebizonyította, a tétel nem minden esetben igaz. A második negyed elején akkor is, most is 4–2-re vezetett a Pécs. Csakhogy ezúttal végig kitartott a Baranya megyeiek lendülete, fegyelmezett játéka, és a szegediek balszerencséjére kapusa, Gárdonyi képtelen volt hibázni, végig válogatottformában védett. Ha valaki azt mondja a találkozó előtt, hogy a betonosok egyszer sem vezetnek majd a mérkőzésen, az illetőt alighanem zárt osztályba utalják... Márpedig nem vezetett. Az elején meglépett két góllal a Pécs, ezt gyorsan kiegyenlítette a Beton, de 2–2 után volt már 2–5 is. A negyedik negyed elején a hazaiak legfiatalabbja, Török Béla előnyből másodszor is egyenlített (6–6), de mert Bóbis 10 méteres lövését alaposan elnézte Baksa, majd az exvasasos Heinrich is bevette kapuját, világossá vált, Mikulás napján a Télapótól nem szaloncukor, hanem virgács jár a Betonnak.

A szegediek közül egyedül Török Bélát lehetett dicsérni. Fotó: Schmidt Andrea

Minden vereség fájó, kiváltképp igaz ez a hazai medencében elszenvedettekre. A szezonban immár a negyediknél jár a Szeged. A sor kezdődött az Újpest elleni, mk-búcsúval járó zakóval, majd folytatódott háromgólos előnyt herdálva el a Honvéd ellen, aztán a címvédő Vasast is lelehetett volna győzni – megint vereség, de a legfájóbb kétségtelenül a mostani. Egy olyan csapattól kapott ki a Beton, amely pár éve még az OB I/B-ben játszott. Újabb vereségével erősen veszélybe került a Beton négy közé jutása.

– Megint egy nagy pofonba szaladtunk bele – nyilatkozta Kásás Zoltán, a Szeged mestere, miközben szemei szikrákat szórtak. – Egyszerűen nem tudom, mi van a fejekben... Borzalmas látni, hogy mást csinálnak a játékosok, mint amit mondok nekik. Vicc, hogy még négy méterről sem tudunk gólt dobni. Minden lövésünk laposan megy, pedig hónapok óta kérem, hogy ne ezt csináljuk. Őrjítő, hogy milyen helyzeteket hagyunk ki! Betojva, önbizalom nélkül nem lehet vízilabdázni: hiába kerülnek a kapu elé, ha nem merik rendesen meglőni a labdát. Katasztrófa...

Az utolsó szalmaszál

Váratlan vereségével nehéz helyzetbe került a Szeged Beton. A bajnokságban a dobogóra pályázó csapatnak most a négy közé jutása is veszélybe került. Weszelovszky László szerint nem kell még temetni a gárdát.

– Senkinek nem ment a Pécs ellen, szinte valamennyien alulteljesítettünk – mondta a játékos. – Megint ráfizettünk a figyelem és a fegyelem hiányára... Senki mást, csak magunkat okolhatjuk. Mégis hiszek benne, hogy talpra állunk, és bár nem lesz könnyű, még bejuthatunk a négy közé. Ha szombaton kiverjük a LEN-kupából a kotori Cattarót, elindulunk felfelé. Az a meccs számunkra az utolsó szalmaszál.

• 2. zombor 2008. december 07. 13:49
    „Kásásnak mostmár inog sztem...”
  • 1. zuckerfrei 2008. december 06. 21:43
    „Ez így nagyon kevés lesz. Kisebb arc, több alázat. Tisztelet a kivételnek. Hajrá Szeged”

Szeged Beton-Szentes 13-7

A sok hiba ellenére hatgólós győzelmet aratott a Szeged Beton vízilabda csapata az ING OB. I. 7.… Tovább olvasom