2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Megmaradt a Szeged a Fradi mumusának

Sorozatban harmadik rangadógyőzelmét aratta a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata. Az első két negyedben még jól tartotta magát az FTC, de a fordulást követően Juhászék állva hagyták a zöld-fehéreket.
Szeged Beton - FTC 10-6
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Bátori, Petik.
Szeged: BAKSA – MÉSZÁROS 2, JUHÁSZ ZS. 3, Tóth L., KOMLÓSI 3, Varga P., Lehmann 2. Csere: Szamardzsics, Monostori, Molnár P. Edző: Gyöngyösi András.
FTC: Németh Zs. – Kállay, Benczur, ZENTAI T. 2, VINDISCH 3, Haufe 1, Dávid. Csere: Kaszper, Gulyás, Zoufal, Maár, Simon. Edző: Somossy József.
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 6/0. Ötméteresből: 1/0, ill. 2/1.

Szamaradzsics védekezésével nem volt gond. Fotó: Schmidt Andrea
Nem szeret róla beszélni, de az a tüske míg él, benne marad. Mármint Gyöngyösi Andrásban, a Szeged edzőjében, aki mielőtt leült volna a Beton kispadjára, a Ferencvárosét koptatta. Maradjunk annyiban, nem önszántából távozott a népligeti uszodából... Azóta persze már bánhatják a zöld-fehérek vezetői akkori „lépésüket", amióta ugyanis „Tojás" átvette a Szeged szakmai munkájának irányítását, a Beton rendre megleckézteti az FTC-t. Most is a Tisza-partiak számítottak esélyesebbnek, pedig a fővárosiak várták kedvezőbb pozícióból a találkozót. Az igazsághoz tartozik, a Fradinak a szegedi meccsig egyetlen rangadót sem kellett játszania, a Betonra pedig már az ötödik várt.

Nem tudni, hogy a kelleténél idegesebbek voltak-e a házigazdák, vagy a nagy taktikus, Somossy József dolgozott-e ki remek taktikát, de tény, a Fradi pompásan tartotta magát a fordulásig. Egységes gárda benyomását keltette, a vezér szerepében tetszelgő Vindischnek pedig – ahogy mondani szokás – sült a keze. A mérkőzésnek ennek a periódusában nem sziporkázott a Beton, csak a fórok kihasználásáért, valamint azok kivédekezéséért járt dicséret. A nagyszünetben alaposan felpiszkálta legénységét Gyöngyösi, és ennek pompás gólok formájában meg is mutatkozott az eredménye. Mészáros és Juhász Zs. előnyből (utóbbi így már a harmadik találatát jegyezte), míg Komlósi átlövésből volt eredményes.

Komlósi triplázott

Baksa megint válogatott formában védte kapuját, Juhász Zsolt három fórt is gólra váltott, mi mégis Komlósi Péternek ítéltük a csapat legjobbja címet.
– A három átlövés gólom közül az utolsó tetszett a legjobban, arról nem beszélve, hogy ez volt a legfontosabb – mondta a kiváló bekk. – Jó volt a Fradi, tudtuk, hogy nehéz lesz, hogy nem adja ingyen a győzelmet. A bajnokságban három meccset hoztunk zsinórban, jó lenne, ha ezt a sorozatot a Nervi elleni szerda esti LEN-kupa nyolcaddöntőjének első összecsapásán is folytatnánk.

A háromgólos vezetésnél (8–5) azt hitték a nézők, az újabb két pont már a zsebben van, csakhogy nekidurálta magát a Fradi. Ez abban látszódott meg, hogy a szentesi születésű Zentai Tamás gólra váltott egy levágódó labdát, majd az addig nagyszerűen pólózó Juhász Zs. begyűjtötte harmadik hibáját is, és nem mellékesen büntetőhöz jutott az FTC. Ekkor már csak négy perc volt hátra a meccsből, ha Vindisch bedobja, újra nagyon szoros lesz az eredmény, ha nem, az jókora lökést ad a Szegednek. Az egyébként is jól védő Baksa hihetetlen bravúrjának köszönhetően utóbbi következett be: Komlósi hét, majd Mészáros legalább tíz(!) méterről mattolta a Fradi kapusát, Némethet, 10–6. Gyöngyösi edző tovább folytatta csapatával a Fradi-ellenes dicsőséges hadjáratát.

Gyöngyösi András: – Az történt, amire számítottam, nagyon nehéz meccsen sikerült legyőznünk a taktikailag remekül felkészített Fradit. A sikerből sorsdöntő érdemeket szerzett Baksa Laci, de az egész csapat kitett magáért.

Azonnal igent mondtak a szegedi kötődésű sztárok

December 29-én, a Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna szegedi fináléinak napján Baróti… Tovább olvasom