2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Megtört a jég: nyert a Tisza Volán SC

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 27. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül egyedül a kiesés elől menekülő Tisza Volán SC ünnepelhetett, amely az első tavaszi győzelmének örülhetett. Az Algyő a Dabas, a HFC pedig a Gyula otthonában szenvedett váratlan vereséget.
Tisza Volán SC–Kiskunfélegyháza 3–0 (2–0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Mihálik.

Tisza Volán SC: Czirják – Buzási, Boldizsár (Udvari), Vida, Grünwald – Mórocz, Szilágyi – Baji R., Huszárik, Harmos (Szabó T.) – Kazi (Török Á.). Edző: Buchholcz Gábor.

Kiskunfélegyháza: Borbély – Újvári, Valkovics, Cseke, Tóth I. – Szabó A., Keller, Péntek (Vidéki), Katona (Szalai) – Drozdik (Fricska), Czibolya. Edző: Czéh László.
Gólszerző: Harmos (3).

Mindent egy lapra feltéve, támadások sorozatával kezdte a mérkőzést a hazai csapat. Az első negyedórában rúgott hét szöglet is jelezte mindezt, de az első szegedi gólra egészen a 37. percig kellett várni, amikor Harmos Zsolt a 16-os oldalvonaláról elvégzett szabadrúgása a védők között vágódott a kapu jobb oldalába. A ballábas játékosnak megjött az önbizalma, öt perc múlva ugyanis egy jobb oldali átadást követően ismét eredményes volt. És ha egy bolt beindult: a második félidőben megszerezte saját, s tavasszal egészen eddig nyeretlen csapata harmadik gólját. Végre önfeledten ünnepelhetett a Tisza Volán SC.

Buchholcz Gábor: – Győztünk, irány Újbuda!

Jók: Harmos (a mezőny legjobbja), mindenki, ill. Valkovics, Keller.

Gyula–HFC 3–1 (0–0)

Gyula, 150 néző. Vezette: Aradi.

Gyula: Harman – Rostás, Pribojszki, Laurinyecz, Sipka – Varga A. (Valentényi), Ferenczi, Bíró, Lengyel (Dobi) – Okos (Nyúl), Miklya. Játékos-edző: Dobi Róbert.

HFC: Molnár T. – Szabó I. (Papp Z.), Antal K., Huszár, Bakos – Kis K., Mucsi – Horváth R. (Szecskó), Varga M., Marton – Czibere (Antal S.). Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Valentényi, Miklya, Laurinyecz (11-esből), ill. Antal K.

Az első félidőben hiába irányították a játékot a vendégek, a kínálkozó lehetőségeiket vagy pontatlanság miatt nem váltották gólra, vagy a hazaiak üggyel-bajjal mentettek. A meccs fordulópontja lehetett volna az 57. perc, de Kis Krisztián lövése után a labda a bal oldali kapufa aljáról nem befelé, hanem kifelé pattant. Azért volt a mozdulatnak különös jelentősége, mert a folytatásban a Gyula kétgólos vezetésre tett szert. Néhány perc múlva ugyan szépített a HFC, de a 82. percben egy erősen vitatható büntető értékesítésével a Gyula eldöntötte a három pont sorsát.

Rostás Károly: – Sérülésektől és eltiltástól megtizedelt csapatomtól ezúttal még Fortuna is elpártolt.

Jók: Laurinyecz, Ferenczi, Miklya, ill. Bakos, Mucsi, Varga M.

Dabas–Algyő 3–1 (1–1)

Dabas, 200 néző. Vezette: Vörös.

Dabas: Nagy G. – Gáspár Z., Kocsis, Halgas, Danyis – Buczkó (Magyar), Csendes, Volenszki, Gáspár B. – Czimmermann (Teiringer), Lendvai (Piros). Edző: Keresztúri András.

Algyő: Ábrahám – Retek, Makra (Varga F.), Kreizler, Krucsó – Végh (Brinszky), Vágó, Kothencz, Varga I. (Balogh N.) – Tóth L., Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.

Gólszerzők: Czimmermann (2), Lendvai, ill. Pálinkó.

A korai hazai vezetést követően az Algyő az első félidőben még egalizálni tudta hátrányát, azonban a szünet utáni védelmi megingások behozhatatlan hátrányt eredményeztek. Hat győzelem után ezzel a váratlan vereséggel a dobogóra pályázó Algyő nagy lehetőséget szalasztott el.

Tóth Ákos: – A meccs elején bekapott potyagól rányomta bélyegét egész teljesítményünkre, de a háborúnak még nincs vége.

Jók: Halgas, Danyis, Lendvai, Czimmermann, ill. Balogh N., Retek, Brinszky.

További eredmények: Érd–Monor 0–0, Orosháza–Izsák 3–0, Budafok–Újbuda 3–2, Jászapáti–Szolnoki Spartacus 0–3, Honvéd II.–Kecskemét II. 2–0.