2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 8°C Még több cikk.

MKB Veszprém-Pick Szeged 35-28

Könnyedén, végig több góllal vezetve a végén 35-28-ra győzött hazai pályán az MKB Veszprém csapata a Pick Szeged ellen a bajnoki döntő első mérkőzésén. Keddre lesz mit javítania a Tisza-partiaknak.

MKB Veszprém-Pick Szeged 35-28 (19-12)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, döntő, első mérkőzés, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Veszprém: Liszkai - Iváncsik T. 1, Vujin7 (3),Eklemovics 2, Vilovszki 4, Ilyés 4, Iváncsik G. 4. Csere: Andorka (kapus),Lapcsevics, Lusnyikov 2, Perez 6, Sesum, Gulyás 3. Edző: Mocsai Lajos.

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea8 (3), Laluska, Andjelkovics 5, Zubai 1,Oszmajics, Zvizej 3. Csere: Marjanac (kapus), Nenadics 1 Krivokapics 2, Katzirz4, Petrea 4, Stamate. Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 16 ill. 16 perc.

Hétméteresből: 4/3 ill. 5/3.

Az egyik fél 3 győzelméig tartó bajnoki döntő első mérkőzése után: Pick Szeged-MKB Veszprém 0-1.

2. félidő

60. perc:
Zvizej lódul meg, de Andora ismét véd, majd Lusnyikov állítja be a végeredményt, a bajnoki döntő első mérkőzését 7 góllal nyeri a Veszprém. 35-28.

59. perc: Másfél perc vissza, Mocsai Lajos kér időt. Perez ötödik gólját jegyzi. Az MKB kapujában Andora. 34-28.

58. perc: Andjelkovics ellépi, jöhet a Veszprém. Vilovszki még rátesz egy lapáttal. Vladan Matics kér időt. Ghionea  ismét. 33-28.

57. perc: Puljezevics véd, majd Laluska Eklemoviccsal párban hagyja el a pályát.

56. perc: Petrea adja le Zvizejnek a labdát, de a szélső hasba lövi a veszprémi kapust. Alig négy perc van vissza, és 5 a szegedi hátrány...

55. perc: Puljezevics véd, majd Petreát teperik le a hazai védők. Matics az idegösszeomlás szélén, bár ez nem csoda. Andjelkovics esik be a hatoson belülre, de a gól nem ér. Pedig de szép lett volna!

54. perc: Krivokapics próbálkozik, de Liszkainak gyerekjáték. Andjelkovics viszont túljár az eszén. 32-27.

53. perc: Eklemovics is fent a pályán, majd be is vágja a kezébe kerülő labdát. Oszmajics harmadik kétpercét gyűjti be, ő már nem jöhet vissza. A Szeged kapujában ismét Puljezevics. 32-26.

52. perc: Vilovszki újra, majd Ghionea hetedik gólját szerzi. 31-26.

51. perc: Perez gyorsan gyógyul. 30-25.

50. perc: Iváncsik Gergőt hagyják egyedül a védők, nem is ijedt meg egyedül. Zvizej harmadik gólját jegyzi. 29-25.

49. perc: Krivokapics talál egy gólt. Perezt kell ápolni, miután visszapattan a védőkről és beverte a fejét a padlóra. 28-24.

48. perc: Zvizej ismét labdát szerez, ziccerben a szegedi szélső, de Liszkai kivédi! Nem lehet, hogy kezdődik minden elölről! Gulyás igyekszik. 28-23.

47. perc: Vujin szokásához híven büntetőzik, ez is bent. Talán bízhatunk még a javításban. Petrea a bizonyíték. 27-23.

46. perc: Zvizej most elaludt, Iváncsik Gergő igykszik. Petrea még inkább.Laluska ülhet a padra. 26-22.

45. perc: Sesum lövését ismét hárítja Marjanac, Ghionea góljával 4 gólra az MKB! Van még remény?! 25-21.

43. perc: Petrea kezd feléledni. Jó lenne ha társai is példát vennének. Ilyés nem hagyja. Zvizej ziccerben, Vilovszki borítja fel. Kétperc, és Ghionea-büntető. 25-20.

41. perc: Andjelkovics kiszorított helyzetből, ez esélytelen volt. Zvizej szerez labdát, majd bevágja a 18. szegedi gólt. Ilyés ismét a pályán, majd góllal távozik onnan. 24-18.

40. perc: Katzirz próbálkozik háttal a kapunak, de keményen préselték a veszprémi falban.

39. perc: Perez villan ismét, nem tud kiöregedni ebből a lövöldözésből? Katzirzra ma ismét nem lehet panasz. 23-17.

38. perc: Petrea is megtalálta a lövőkezét. De miért csak most? 22-16.

37. perc: Ghionea most javít, ez már bent van. 22-15.

36. perc: Gulyás ziccerét rúgja ki Marjanac, Ghionea oldalról, de Liskai üti ki.

35. perc: Lusnyikovnak is pihenőt szabnak a bírók, talán még lehet itt varázsolni valamit. Bár fáj kimondani, ez a meccs kezd elúszni. Ghionea büntető, ez kipipálva. 22-14.

34. perc: Petrea lövését sáncolják le a veszprémi égimeszelők, majd Vujin ismét. 22-13.

33. perc: Vujin a vonalnál, kapufát lő a veszprémi, de nem éri el a kipattanót a Szeged! Katzirz kap két percet, bár igazából nem tudni, mire is kapta.

32. perc: Andjelkovics-Gulyás gólváltás, Laluska lövését védi Liszkai. 21-13.

31. perc: Gulyás alig áll be a pályára, lerohanásból hatalmas gól lő. A Veszprémet úgy látszik nem zökkentette ki a szünet. 20-12.

Hullámzó a Pick Szeged teljesítménye, a 25. percben Zvizej ismét játékba hozta csapatát, közel 20 perc után volt újra "csak" három gól a hazaiak előnye. Kérdés, fel tud-e állni még egyszer a Pick Szeged.

1. félidő

30. perc: Zubai jókor zárt, Katzirz a legjobbkor lőtte el a labdát. Így kell ezt csinálni. Sesum mellélövi, nincs több gól a félidőben. 19-12.

29. perc: Nenadics próbálkozik távolról, de védi Liszkai, Perez viszont nem hibázik. 19-11.

28. perc: Kellemes meglepetés, Nenadics a pályán, gyorsan egy hatalmas góllal köszön be. Iváncsik Gergő válaszol. 18-11.

27. perc: Iváncsik lódul meg, hirtelen 3 gólról 6-ra nő az MKB előnye. Lusnyikov tesz még rá egy lapáttal. El kellene venni az MKB kedvét, nem összeomlani. 17-10.

26. perc: Vilovszki csapja be Katzirzot, utóbbi kétpercet is kap. Perez-bomba, majd Oszmajics kétperc. 15-10.

25. perc: Zvizej javít, ismét játékba hozza csapatát. Már csak 3 a hazai előny. 13-10.

24. perc: Vzizej kap fantasztikus labdát, de ez se megy be. Sesum lövését védi Marjanac.

23. perc: Szegedi labdaszerzés, Oszmajics indul, de Liszkai megint véd. Miért? Zvizej újra ellopja a játékszert, de most szebben kellene befejezni a támadást. Vujin mehet ki pihenni.

22. perc: Andjelkovicsot kell ápolni, jól sikerült, gyorsan góllal mond köszönetet. 13-9.

21. perc: Vilovszki gólja most nem ér, még szerencse, indulhat a szegedi roham.

20. perc: Vilovszki nem hagyja annyiban a dolgot. 13-8.

19. perc: Perez is villan, nem tud közelebb férkőzni a Szeged. Talán mégis? Adjelkovics oktat. 12-8.

18. perc: Marjanac védi Eklemovics lövését, Zubai indul, gól, de támadószabálytalanság miatt nem ér a gól. Ugyanez veszprémi oldalon is, majd Oszmajics kapkodja el a támadást.

17. perc: Vujin kapufát lő, végre, Zubai révén közeledik a Szeged. Csak ne törjön meg a lendület. Mocsai Lajos kér időt. 11-7.

16. perc: Katzirz Dávid villan, de jókor jött. Talán ismét ő fogja a vállán vinni a csapatot? 11-6.

15. perc: Lapcsevicset dönti le Krivokapics, de így se tud gólt lőni a szegedi. Marjanac a szegedi kapuban. Ismét böntetőhöz jut a Pick, Ghionea végre megtöri a jeget. 11-5.

14. perc: Kettős emberelőnyben eladja a labdát a Pick, Iváncsik Tamás lódul meg. Vladan Matics kér időt. Lesz mit mondania. 10-4.

13. perc: Vujin ismét büntetőt dobhat, neki nincs gondja Puljezeviccsel. Perez idő előtt jött be, úgyhogy 2 percig még várnia kell a visszatérésre. 9-4.

12. perc: Katzirz töri át a falat, Vilovszki nem is tudta szabályosan megfékezni. Mehet is a padra, közben Zvizej készül a büntetőre. Ez valami vicc? Zvizej is telibe lövi Liszkait.

11. perc: Anjelkovics szerez labdát, majd visszaszerzik a hazaiak. Andjelkovics mehet pihenni, Vujin vágja be a hetest.  8-4.

10.perc: Krivokapics nézte ki magának az alsó sarkot, jól ki is lőtte. Marko Vujinnal lassan kellene valamit kezdeni. 7-3.

9. perc: Iváncsik Gergő repül be oldalról, majd átejti Puljezevicset. Kezd veszélyes lenni a helyzet. 6-2.

8. perc: Ilyést is kizavarják, most már nem vagyunk emberhátrányban. Andjelkovics ismét hetest harcol ki, Nenadics a vonalnál, de telibe lövi Liszkait. Ilyen nincs.

7. perc: Oszmajicsot küldik ki a bírók, Eklemovics repül be. Jó lenne feltámadni most már. 5-2.

6. perc: Kettő a három ellen támadott a Pick, Andjelkovicsot rúgja fel Iváncsik Gergő, jöhet a büntető. Hihetetlen, Liszkai kivédi Krivokapics lövését.

5. perc: Lapcsevics megy pihenni, de Nenadics ellen támadót fújnak a bírók. Pedig de kellett volna most egy gól.

4. perc: Nenadics próbálkozik egy alsó lövéssel, de jócskán mellé. Eklemovics megy Puljezevics idegeire. 4-2.

3. perc: Emberelőnyben az MKB, Vujin ugrik fel 10 méternél, hatalmas gólt lő. Andjelkovics egyenlít, majd ismét Vujin. 3-2.

2. perc: Ghinoea gyorsan válaszol, pillanatok alatt egyenlítenek a szegediek. 1-1.

1. perc: A hazaiak kezdik a mérkőzést, Ilyés Ferenc csapja be Ghioneát, és szerzi meg a vezetést az MKB-nak. 1-0.

A csapatok egyelőre várakoznak, mivel a Sport tv miatt a mérkőzés negyed órát késik, így 20.30-kor kerülhet sor az ütközetre. A hangulat ennek ellenére fergeteges, a délután folyamán már próbára tették a kézilabda szeretőket a veszprémiek, hiszen a Győri ETO-Viborg BL döntő összecsapását izguhatták végig a drukkerek, ahol a győri lányok 26-23-as vereséget szenvedtek, így a dánoké lett a kupa.

Kézilabdalázban ég a királynék városa. Ma két nem mindennapi meccset – Győr–Viborg női Bajnokok Ligája-döntő, MKB-Pick férfi bajnoki döntő – rendeznek a Balatonhoz közeli településen. Apropó, Balaton. Éledezik a magyar tenger, egyre több árus pakol ki, nyitva a strandok, a panziókat takarítják, készülnek a nyári szezonra. A tudósító egy rövid sétát tett Balatonfüreden, a Tagore sétányon, ahol természetesen nem az MKB Veszprém–Pick Szeged férfi kézilabda bajnoki döntő volt a téma, hanem az a népes hattyúcsapat, amely a magyar tenger vizét szelte. Etette mindenki őket, ők meg nyelték a kenyérhéjat, mint kacsa a nokedlit.

Szóval kézilabda. Miközben Veszprém felé tartottunk, a helyi rádió már bőszen harangozta a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjét. A hazai oldal magabiztos, bár többen is emlegetik a két évvel ezelőtti csatát, amikor mindenki sima veszprémi győzelmet jósolt, a végén mégis a Pick örülhetett, bajnok lett.

Egy biztos: a helyi szurkolókkal Marian Cozma halála után még nagyobb barátságot kötött a Tisza-parti publikum, ennek ellenére egyetlen Pick-játékos sem számíthat arra, hogy puszival köszönti majd a Veszprém Aréna közönsége. A játékosok nagy része továbbra sem kedvenc, és a mostani bajnoki finálé időpont-mizériáját is a Pick nyakába varrják. Az pedig különösen felbőszítette a veszprémi „szurkereket", hogy a szegedi közönség nyilvánosságra hozta – a Pick Szeged csapatának honlapján – azt a levelet, amelyet a Red Bullnak írtak. Volt ennek előzménye is, állítólag az energiaital-gyártó cégnél a nagy rivális szurkolói reklamáltak, mi az, hogy kötelezik a Tisza-partiakat, hogy vasárnap részt vegyenek a Szeged-napi eseményen... A szurkolók között tehát továbbra is tart a szócsata, de ez már csak ilyen, és velejárója egy bajnoki döntőnek.

Katzirz ma is megtalálhatja a rést a veszprémi pajzson. Fotó: Schmidt Andrea
Katzirz ma is megtalálhatja a rést a veszprémi pajzson.

A hazaiakat Cozma elvesztése mellett Perics és Gál súlyos sérülése is gyengítette, de a Veszprém még így is erős, kiváló játékosok alkotják a keretét. A fiatal Liszkai kapus élete fellépésére készülhet, Mocsai Lajost ismerve az elmúlt hetekben biztosan pszichésen is felkészítette a válogatott hálóőrt. Az is biztos, hogy az amúgy sem gyenge veszprémi védelem – Lusnyikov, Lapcsevics, Ilyés tengely – még nagyobb elszántsággal küzd a fináléban.

Szerencsére az elmúlt két meccsen a Picknél sem volt gond az akarattal. A játékosok egymást hergelték, biztatták meccs közben, küzdöttek, hajtottak. A sokat bántott Puljezevics bravúrok sokaságát mutatta be, és a közönséggel is kibékült, újra volt Puki-intés, mosoly. Milorad Krivokapics is kapott hideget, meleget, a Dunaferr elleni kettős meccs után azonban csak hátba veregetést. Krivo az újvárosi meccsen klasszis teljesítményt nyújtott, tízszer zörgette meg a hálót. Pedig a meccs előtt a Rádió 88 sportriporterének, Süli Andrásnak a laptopja a kanyarodás után a sípcsontjára esett a buszon.

Szerencsére nem lett nagyobb baj, csak egy kisebb ütés érte. Lehet, hogy ma délelőtt is nagyot kell, hogy kanyarodjon a busz? Inkább ne, bár lehet, hogy jó kabala lesz ezután a laptop.

A Picknél Herbert Gábor térde nem tökéletes, de a komlói születésű „nehézlegény" elszánt, biztosan pályára lép a bajnoki döntőben. A többiek rendben vannak, a Pick délelőtt kel útra.