2018. 08. 21. kedd - Sámuel, Hajna 20°C | 33°C Még több cikk.

Négygólos Szeged-siker a Veszprém ellen a bajnoki döntő első meccsén - galéria

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata 32-28-ra győzött a Telekom Veszprém ellen a bajnoki döntő első mérkőzésén.
MOL-PICK Szeged - Telekom Veszprém 32-28 (16-13)
K&H férfi kézilabdaliga, döntő, 1. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 4, Gaber, Thiagus Petrus 1, Bánhidi 4, Källman 3, Skube 4. Csere: Sierra (kapus), Bodó 5, Balogh 1, Sigurmannsson 6/2, Blazevic, Zsitnyikov, Gaber 2, Srsen 1, Gorbok 1, Fekete B. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Telekom Veszprém: Mikler - Gajic 4/3, Nagy L. 3, P. Nenadics 3, Sulic 3, Ilics 4, Manaszkov 6. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Tönnesen 2, Blagotinsek 1, Dzsamali 1, Marguc 1. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítás: 10, ill. 4 perc.
Hétméteres: 3/2, ill. 4/3.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Nagyon jó hangulatú mérkőzésen nyertünk, köszönöm a szurkolóknak a segítséget. Kiválóan kezdtünk, ami fontos volt, mert mindig mi vezettünk. Sok hibával játszottunk. Amikor jól kézilabdáztunk, elhúztunk, amikor rosszabbul, akkor pedig feljött a Veszprém. Ez egy igazi döntő volt, harcolt mindkét csapat. Ugyanígy kell játszanunk a jövőn héten is, és meglátjuk mire lesz elég. Lehetett volna több és kevesebb is a különbség, fel kell készülnünk, mert tudjuk, hogy mi vár ránk a visszavágón. Ilyen minőségi találkozót nem sok bajnokságban lehet látni, maximum a németben. Ezzel a kézilabda nyert.

Jonas Källman, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Ma nagyon jól kézilabdázott mindkét csapat, harcoltak a győzelemért. Néggyel nyertünk, ami nagyon fontos. Jó az előny, de a visszavágó még hátravan. Nagy hiba lenne úgy elmennünk, hogy elég lesz, mert akkor biztosan nem leszünk bajnokok. Ma ki kell élveznünk a győzelmet, holnap pihenni, hétfőtől pedig dolgozni tovább még.

Ljubomir Vranjes, a Telekom Veszprém vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek a megérdemelt győzelemhez. Nagy nyomás helyeztek ránk a szegedi játékosok és a szurkolók. Sego nagyon jól védett, a Szeged nyerhetett volna akár héttel vagy kettővel is. Nem lehetetlen küldetés, hogy bajnokok legyünk, vasárnap meglátjuk, hogy ki főg győzni.

Dragan Gajic, a Telekom Veszprém játékosa: - Gratulálok a Szegednek, ma jobbak voltak. Sokat hibáztunk, amikor visszajöhettünk volna a meccsbe. Nagyon jó hangulatú meccs volt, kérem, hogy a veszprémiek is jöjjenek majd és teremtsenek ilyen hangulatot, hogy a végén ünnepelhessünk. Ennél sokkal jobbak vagyunk támadásban és védekezésben is.

VÉGE

60. perc: Sigurmannsson beállóból, 32-27. Huszonöt másodperc van még! Manaszkov lő, Segóról bepattan, 32-28.

59. perc: egy perc harmincnégy másodperc van hátra, amikor időt kér a Szeged. Bánhidi felelőtlen, eladja a labdát, Blagotinsek az üres kapuba, 31-27.

58. perc: Skube megveri Tönnesent, 31-25. Hetest kap a Veszprém. Gajic bevágja Sierrának, 31-26.

57. perc: Bánhidi harcol ki hétméterest. Sigurmannsson bevágja, 30-25. Nenadics összeesik, Källman két percet kap. gaber javítja az előbbi hibáját, ziccerbe menő labdát szerez meg! Talpon a csarnok!

56. perc: labdát szerzünk, majd Gaber kezében elalszik a tej, Manaszkov pedig köszöni szépen...29-25.

55. perc: Nenadics lövését védi Sego, Källman-ziccer, 29-24.

54. perc: Nagy lövését Sego, Källmanét Alilovic tenyereli ki. Skube okosan, 28-24. Időt kér a Veszprém hat perc öt másodperccel a vége előtt.

53. perc: Nenadics eladja, Petrus rohan, jól zár vissza a Veszprém. Gorbok kiszorított helyzetből, 27-24.

52. perc: Bodó sistergős bombája fölé megy.

51. perc: Srsen kezéből kiesik a labda. Nenadics lövése a blokkról bepattan, 26-24.

50. perc: Sostaric kap nagy labdát, bedobja, 26-23. Marin Segóra lassan nem lesznek szavak!

49. perc: Bodó zavarja ki a pókokat a bal felsőből, 25-22. Sego hiába véd ziccert, hetest fújnak  a sporik, ki tudja miért... Gajic, 25-23.

48. perc: Skube tűnik el Nagy mellett, semmi... Ilics az üres kapuba, 24-22. Időt kér a Szeged!

47. perc: Srsen szabálytalan Nenadiccsel szemben, két perc. Nagy azonnal kihasználja az emberelőnyt, 24-21.

46. perc: Manaszkov lő, Sego megint! Parádés! Sostaric felhúzza Alilovic feje mellé, 24-20.

45. perc: Bodó lövését könnyedén védi Alilovic, majd Sulic fölé dobja a labdát. Gaber üresen beállóban, 23-20. Tapsol mindenki!

44. perc: Marguc és Källman ütközik, hetest fújnak. Nenadics büntetőjét Marin Sego védi!!! Élteti is a közönség!

43. perc: Bánhidi vágja nyakon Ilicset, jogos kiállítás. Sulic beállóból, 21-20. Srsen lendületből bepattintja, 22-20.

42. perc: Skube talpról, Alilovic.

41. perc: Ilics, 21-19. Skube eltopogja, Manaszkov indul, de Sostaric elhalássza előle a labdát. Bravó!

40. perc: Sostaric bepattintja a szélről, 21-18. Nagy mellé, de már időt kért Vranjes.

39. perc: Nagy, majd Skube, 20-17. Potyognak a gólok, Sulic, 20-18.

38. perc: Sigurmannsson, Alilovic kirúgja a büntetőt, a kipattanó az izlandié, de belépett a spori szerint.

37. perc: szabálytalan zárás Sulicsnál, érvénytelen Nagy találata. Bánhidi harcol ki hetest.

36. perc: Petrus bevágja, 19-16.

35. perc: Bodó belemegy Ilicsbe, Manaszkov indul, nem tudja összeszedni a labdát. Sigurmannsson a balszélről, 17-15. Nagy visszahúzza a rövid alsóba, 17-16. Sül Bodó keze, 18-16.

34. perc: Tönnesen, 16-15.

33. perc: Nagy lerántja Zsitnyikovot, ez is két perc. Zsitnyikov lő, Alilovic.

32. perc: Skube üt rá Nagy lövőkezére, két perc. Marguc a szélről, 16-14.

31. perc: hét az öt ellen kezdünk emberelőnyben, lehozzuk még a kapust is, Srsen ziccerben, kapufára pattintja a labdát.
Férfi kézilabda NB I döntőjének első meccse: MOL-PICK Szeged - Telekom Veszprém 32-28. Fotó: Frank Yvette
FÉLIDŐ

30. perc: szétszakad a pálya, Sigurmannsson cunderezik, 15-13. Labdát szerzünk védekezésben, gaber a dudaszó pillanatában talál az üres kapuba, kérdéses, de végül megadják a gólt a játékvezetők! 16-13-ra vezet a Szeged a szünetben!

29. perc: Sigurmannsson szerez labdát Blagotinsek elől, Zsitnyikov rohan, Gajic szabálytalan, két percet kap. Balogh eladja, Tönnesen lő, Sego!

28. perc: Zsitnyikov hibázik.

27. perc: időr kér Juan Carlos Pastor. Bánhidi, 14-12. Dzsamali, 14-13.

26. perc: Tönnesen előtt üres, a terület, 13-12.

25. perc: Nenadics ütközik Gaberrel, már másodszor játssza el a nagy halált a szerb irányító... Kiállítják Gabert, de nem tűnik jogos ítéletnek. Tönnesen passza rossz a jobbszélre, emberhátrányban támadhat a Szeged. Bánhidi beállóból, 13-11.

24. perc: Bodó a hosszú alsóba, 12-11.

23. perc: Gabert lerántják, nincs játékvezetői ítélet, Gajic rohan, 12-12.

22. perc: Nenadics talpról a kezek alatt, 11-10.

21. perc: időt kérnek a vendégek.Sego ismét, bravó! Sigurmannsson parádés gólja után, 11-9.

20. perc: Balogh rossz a kínai figura.

19. perc: Sostaric a ficakba, 10-8. Manaszkov kis helyen megy be a szélről, valahogy bemegy a labda, 10-9.

18. perc: Tönnesent blokkoljuk.

17. perc: Skube veszi észre a veszprémi falon a rést, majd kidobja a csarnokból a labdát...

16. perc: Nenadics a rövid alsóba, 9-8.

15. perc: Ilics a kezek között, 8-6. Skube eladja, Manaszkov belövi a ziccert, 8-7. Bodó nagy gólja után 9-7.

14. perc: Nenadics, majd Skube megy bele a védőjébe. Nenadics ziccerben, Sego ismét hatalmasat véd, Bánhidi pedig betalál, 8-5.

13. perc: Balogh ellépi...

12. perc: Nagy könyököl, miénk a labda!

11, perc: Källman harcol ki büntetőt. Sigurmannsson, 7-5.

10. perc: Bodó eladja, Manaszkov fut, Sego óriásit véd! Sulic nemkis szerencsével, 6-5.

9. perc: Bodó bombagóljával 6-3. Gajic hétméteresből, 6-4.

8. perc: Manaszkov fut be középre, Nagy észreveszi, 5-3. Terzic nem adja vissza a labdát rögtön, sárga lap a "jutalma".

7. perc: Manaszkov a szélről okosan, 4-2. Jön a szegedi válasz rögtön, Bánhidi, 5-2.

6. perc: Ilics lövése a kapufáról pattan be, 3-1. Harcol a Szeged, Skube üresen marad a szélen, 4-1.

5. perc: Sego védi Ilics átlövését, Källman nehéz labdát szed össze, Mikler véd. Nenadics játssza el a nagy halált, de a játékvezetők nyugodtságot kérnek mindenkitől.

4. perc: Bánhidi, majd Källman kap sárga lapot.

3. perc: Balogh veri meg lábal Terzicset, 2-0. Nenadics kidobja a labdát a nézőtérre, indulunk, megint Källman, 3-0.

2. perc: Nagy távolról, mellé.

1. perc: a Veszprém kezdte a mérkőzést. Hosszú támadás végén Petrus szerez labdát, rohanunk, Kallman, 1-0.

12.58: a magyar Himnuszt katonai zenekar játsza el a finálé előtt.

12.56: a szurkolók élőképet formáznak a lelátón, "Csak előre" felirattal, miközben dobszóló kíséri be a szegedieket a küzdőtérre.

12.55: füttyszó közepette érkeznek egyenként a veszprémi játékosok a pályára.

12.52: a csapatok mr felsorakoztak a bevonuláshoz, előtte még egy érdekesség. Éppen 11 éve nyert a Szeged bravúrosan Veszprémben, ami után itthon elhódította a bajnoki trófeát.

12.43: a veszprémieknél többen sérültek, emiatt nem lesz ott a pályán ma Lékai Máté, Ancsin Gábor, Andreas Nilsson, Cristian Ugalde és William Accambray sem.

12.40: a hazaiak játékoskeretéből a nyáron Orosházára igazoló Zubai Szabolcs, és Pedro Rodríguez maradt ki.

12.33: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Fél óra múlva kezdődik a magyar féri kézilabda legnagyobb derbije, a Szeged a Veszprémet fogadja a bajnoki döntő első mérkőzésén.

Korábban:

„Ez az!" – üvöltötte a védelem egy labdaszerzés után a péntek délelőtti edzésen. Többször is zengett az újszegedi sportcsarnok a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatának edzésén. A kékek „behangolták" a katlant, amely ma minden bizonnyal megtelik, és a szegedi hívek rendesen megtöltik.

Kezdődik a döntő. Itthon játszik először a PICK, a visszavágót rendezik (május 20., 15 óra) a címvédő Telekom Veszprém otthonában. Látva a héten a Pastor-csapatot, nem nehéz megállapítani, hogy mindenki tisztában van a meccs fontosságával, súlyával. A helyzet kiváló, minden Tisza-parti kézilabdás egészséges, így teljes a keret.

Marin Sego az elmúlt időszakban remek formában védett. A horvát válogatott kapus már nagyon várja a finálét.

– Felkészültünk, ismerjük a Veszprémet – nyilatkozta Sego –, így nagy meglepetés nem érhet bennünket. Mindenkinek viszket már a keze, ezt várja mindig játékos, hogy döntőt játszhasson. Készen állunk, minden rajtunk múlik, többször bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk bárkit legyőzni. Nem számolgatunk, célunk, hogy előnyt szerezzünk és nyerjünk.
Karikatura: Hudi Dániel
Karikatúra: Hudi Dániel
A csapat életében még olyan nem fordult elő, hogy egy hazai meccs előtt közösen töltsék az éjszakát. Most ez történt, pénteken kora este egy Szeged melletti szállodába utazott a csapat.

– Nincs ebben semmi különös – mondta Bánhidi Bence, a Szeged beállósa –, Pastor edző szeretné, ha a csapat együtt lenne, az utolsó estét is együtt töltenénk, csak a meccsre, a bajnoki döntőre koncentrálnánk. Egész héten a finálé járt a fejünkben, erre koncentrálunk. Tudjuk, éppen ez lesz a legfontosabb dolog, ezt hangsúlyozza a Mister is. Minden rajtunk múlik, az biztos, hogy a szurkolótáborunk sokat segít majd nekünk, ez hatalmas motiváció, hogy őket magunk mögött tudhatjuk.

A meccset az M4 Sport Tv élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással számol be. A pénztár 11 órakor nyit.

A Csak Előre a Szegedi Kézilabdáért Egyesület ma 11.45-től szurkolói felvonulást szervez, találkozó a Széchenyi téren.
Kézilabdaünnepre készülnek Makón

Fontos meccseket játszik holnap a Makói Kézilabda Club az Erdei János Sportcsarnokban a Köröstarcsa ellen: 15 órától az NB II-es felnőttcsapat a jobb helyezésért, 17 órától az ifik a bajnoki címért lépnek pályára.
A fiatalok a szezon során egyetlen meccset buktak el, így azonos pontszámmal, de jobb gólkülönbséggel vezetik a tabellát a Kiskőrös előtt, így egy sikerrel megszerezhetik az aranyat. Az egyesület arra kéri a szurkolókat, hogy látogassanak ki a meccsre, és segítsenek a csapatnak.

A megyei csapatok hétvégi programja, NB I/B, Keleti csoport, férfiak, ma, 17: Törökszentmiklósi Székács–ContiTech FKSE-Algyő, 18: Balassagyarmat–MOL-PICK Szeged U20, nők, ma, 18: KSZSE–Szentendre,
 NB II, Délkeleti csoport, férfiak, holnap, 15: Makói KC–Köröstarcsa.

Egy hétvége, két hazai meccs: ma a Sopront, holnap a Celldömölköt fogadja a Floratom Szeged

Kétszer is hazai környezetben játszik a hétvégén a Floratom Szeged AC Probart extraligás… Tovább olvasom