2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 20°C | 29°C Még több cikk.

Női vízilabda: Újra győzött a Szentes, az Eger következik

Hazai sikere után idegenben is győzött a Hungerit- Szentesi VK a Tatabánya ellen a női vízilabda OB I 5-8. helyéért vívott csatában, így az ötödik pozícióért játszhat majd az Eger ellen.
Rögtön az első negyedben kétgólos előnyt harcolt ki a Szentes. A második és harmadik negyedben a parádésan védő Zirighné Sós Ildikó kapus vezérletével tartották magukat a hazaiak, de hátrányukat csökkenteni nem tudták. Az utolsó nyolc percben kijött a papírforma, újabb három gólt szerzett a vendégcsapat, így a Hungerit-Szentesi VK kvalifikálta magát az ötödik helyért folyó küzdelembe, ahol majd az Egerrel játszanak.

ifj. Tóth Gyula: – Kezdünk fejben felállni, ennek megfelelő volt a játékunk. A Tatabánya zóna védekezése ellen külön készültünk, meg is lett az eredménye, így visszakerültünk a legjobb hat csapat közé.

Tatabánya–Hungerit-Szentesi VK
5–10
(0–2, 3–3, 2–2, 0–3)

Női vízilabda OB I, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés. Tatabánya, 100 néző. Vezette. Marjay, Dodog.
Tatabánya: ZIRIGHNÉ SÓS (14 védés) – Szellák 1, Jenei, Pintér, Bicskei 1, Tátrai 2, Gerendás 1. Csere: Zantleitner N., Bors, Ritz, Antalóczy. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Hungerit-Szentesi VK: LEKRINSZKI (3 védés) – Hevesi 1, Farkas T. 1, Tóth Cs. 1, Urvári, KÖVÉR-KIS 3, PANTOVICS 2. Csere: Szabó K., Stankovianska, Brávik, MIHÁLY 2, Rybanska, Füsti. Vezetőedző: ifj. Tóth Gyula.
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 5/3.
Ötméteresből: –, ill. 1/1.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0 a Hungeritnek.

Metalcom-Szentes: Vereség jutott a végére

A férfi vízilabda OB I középszakaszában, az alsóház 8., utolsó fordulójában a Metalcom-Szentes otthon kapott ki az UVSE-től. Tovább olvasom