2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Nyerhető volt: Szedeák-Körmend 71-80

Kicsit több odafigyeléssel meglepetést okozhatott volna a Szedeák a Körmend ellen.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Körmend 71-80 (21-29, 21-17, 12-18, 17-16)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bodnár P., Benczúr, Király.
Szedeák: DRAHOS 10/6, RUBIN 20/6, Kiss Zs. 3, Dukics 7, Tanács 9/3. Csere: Vida 2, MCKENZIE 14, Nyilas 6, Molnár, Simándi. Vezetőedző: Fodor Péter.
Körmend: MOORE 19/6, Ruják 7, FERENCZ 17/15, BELL 20/6, Davies 6. Csere: Németh, Hegedűs, Trummer 3/3, Boldizsár 8/6. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
Kipontozódott: Drahos (40.).

IV. negyed

10. perc: Moore - 50 mp, 5 pont hátrány, a labda a Körmendnél 71-76. Mindkét körmendi büntető jó, ezzel eldőlt 71-78. Újabb kettő 71-80.

9. perc: Dukics fordult be szépen 68-72. Rubin tripla, amikor a legjobban kell 71-74.

8. perc: Boldizsárt hagyjuk teljesen egyedül 66-72. Nehéz lesz...

7. perc: Bell remek légiós 66-69. Forrósodik a helyzet, mindkét edző a zsűriasztalnál reklamál. Nincs szegedi kosár.

6. perc: Moore triplája a legrosszabbkor. Rubiné a legjobbkor, fault után büntetőjével 66-67.

5. perc: Bryson egy büntetőt dob be, de mivel abba beleüt egy körmendi 61-64. Rubinéval már 63-64.

4. perc: Rubin dobhat - egy megy be 59-64. Az esély megvan, a vendégek nyolc perce nem dobtak pontot, ám mi sem remekelünk támadásban. A hajrá izgalmas lesz.

3. perc: megint Tanács, ez szinte bentről jön ki...

2. perc: Tanács duplája is jó 58-64.

1. perc: kicsit könnyelmű a Körmend, ki kéne használni. McKenzie kezdi el 56-64.

III. negyed (54-64)

10. perc: most Bellnek adott egy "sapkát", kár, hogy elöl kimaradtak a helyzetek.

9. perc:
McKenzie ma zsákkal méri a pontokat 54-64.

8. perc: Moore - baj van 52-64.

7. perc: Boldizsár, majd Ferencz tripla, ezek nem jöttek jól 52-62.

6. perc: Moore faulttal 50-56. McKenzie jön bele a zsákolásba 52-56.

5. perc:
elhagytuk, Boldizsár kihasználta. Bryson McKenzie tépi le a gyűrűt - képletesen szólva 50-53.

4. perc: megy ez: Rubin egyenlít 48-48. Bell 48-51.

3. perc: szép kosár, Tanács dobta 46-48.

2. perc: Bell kosara 44-48. Drahos harcol ki szépen egy támadót.

1. perc: Dukics dobása jó a második félidő elején 44-46.

A meccset a helyszínen tekinti meg Sztojan Ivkovics, a Kecskemét mestere. - Nagyon jó, szoros az összecsapás, és ami különösen ritka, a bírók is európai színvonalon fújják a találkozót. Nem számítottam arra, hogy a Szeged ilyen jól tartja magát, a második játékrészben küzdelmes, harcos, férfias meccset várok, akár még a hosszabbítás is benne lehet - mondta az egykori kiválóság.

II. negyed (42-46)

10. perc: Bell emeli be tálcán a labdát 40-42. Ruják mindkét büntetője jó, ez az első ilyen körmendi eset a meccsen 40-44. Vida és Ruják jó büntetői 42-46.

Ruj
Ruják a büntetőzésben jeleskedik.

9. perc: Bell egy büntetője megy be 38-40. Vida mindkét büntetője jó 40-40. Bejött a szurkolók kedvence, Simándi.

8. perc: mindkét oldalon sok most a hiba. Időt kér Fodor Péter.

7. perc: labdaszerzés, majd -vesztés.

6. perc: Bell tripla 35-35. A vendlgek eddig 17 százalékkal büntetőznek, és 54-gyel dobják a triplákat... 36-38. McKenzie nem hibázik a vonalról 38-38.

5. perc: Nyilas büntetőzhet. Mindkettő a palánkról megy be 30-32. Még kettőt bedob sportszerűtlenért, marad nálunk a labda 32-32. Drahos nagyot játszik, hármasával 35-32.

4. perc: Ferencz 5/5 a triplavonalról 28-32.

3. perc: remek hármas, Drahi dobta 28-29. Vendég időkérés. Egyértelműen ez a legjobb  hazaimeccse a szezonban a Szedeáknak, kár, hogy az ellenfél is a legjobb az ideiek közül.

2. perc: McKenzie zsákol egy nagyot 25-29.

1. perc: Tanács kosarával már 23-29.

I. negyed (21-29)

10. perc: Rubin már 9 pontos 21-26. Borzalmasan büntetőznek a vendégek, ez a szerencsénk. Bell csenget be a végén 21-29.

9. perc: nálunk is, Rubin ma remekel 19-24.

8. perc: először a pályán McKenzie. Davies újabbat zsákol, remek légiósok szerepelnek a vendégeknél 17-24.

7. perc: ezzel a hármassal vezetünk, Rubin volt 17-14. Ferencznek is megy 17-17. Megint ő, a negyedik hármasa 17-20.

6. perc: Drahos szép betörésével 11-12. Davies is zsákol, ez megy nekik. Tanácsnak meg a hármas 14-14.

5. perc: Moore zsákol 9-10.

Tan
Tanács ma is jól játszik.

4. perc:
megint Ferencz, megint tripla 9-8.

3. perc: Rubin ismét, jót tett neki a szerződéshosszabbítás 7-5. Drahos is villan 9-5.

2. perc: Ferencz-tripla 3-3. Rubin válaszol 5-3.

1. perc: Kiss Zsolt 2 mp alatt kosár plusz fault, bravó 3-0.

17.59:
hamarosan kezdődik az összecsapás, már pályán a csapatok.

A Körmend elleni találkozóról Fodor Péter vezetőedző (egykori körmendi szakember) elmondta, az ellenfél komoly célokkal vágott neki a szezonnak, ott akarnak lenni az élmezőnyben, ennek ellenére szeretnének szoros és jó meccset játszani.

A vendégek remek légiósokkal rendelkeznek az amerikai Bell és Moore személyében, de érdekes lesz, hogy Fodor Péter vezetőedző a Szolnokban játszó Márton után ezúttal másik fia, a sérüléssel bajlódó Gergely ellen meccselhet.

A találkozót a szegedi oktatási intézményekben tanuló diákok ingyenesen tekinthetik meg.

• 9. Zsomi11 2010. november 15. 18:46
    „Uraim a Körmend bajnok esélyes...szerinte nagyon jól játszottak helyenként egy-két hibával.
    Első "A"-s évben nem tudom mit várnak a csapattól de szerintem egyenlőre reális a 10. hely ha azt elérik gratulálunk nekik. Majd 2-3 év múlva ha ugyan igy folytatják lehet őket visszaküldeni akárhova! Most még nem, hozzá kel szokni az új közeghez!
    Zsomi”
  • 8. tamangó 2010. november 15. 07:31
    „Ez nudli vissza a "b"-be!”
  • 7. tobaccoroad 2010. november 14. 23:05
    „1 esik ki és a Salgótarjánnál és Debrecennél sokkal jobbak,tehát a bennmaradással nem lesz gond.”
  • 6. better77 2010. november 14. 22:09
    „Még mielőtt temetni kezdenénk a csapatot, bátorkodom megjegyezni, hogy egy csapat van a bajnokságban, amely a jelenlegi tabella első 6 helyezettjével kivétel nélkül játszott, és az a SZEDEÁK. Ettől függetlenül néhány játékosnak tényleg össze kéne kapnia magát, de bízzunk a jobb folytatásban.”
  • 5. insideman 2010. november 14. 21:59
    „Kolti,Nyilas,Vida,Molnár...szedjétek össze magatokat,ez eddig tőletek nb1/b-s szint....”
  • 4. pöszméte 2010. november 14. 20:05