2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Pedig néggyel is vezettünk: Szolnok-Szeged Beton 8-8 - fotók

Hiába vezetett 7-3-ra is, a Szeged Beton végül 8-8-as döntetlent játszott a nyáron alaposan megerősödő Szolnok otthonában.
Szolnok-Szeged Beton 8-8 (0-2, 2-3, 3-2, 3-1)
Férfi vízilabda OB I, 2. forduló. Szolnok, Tiszaligeti uszoda. Vezeti: Marjai, Kun.
Szolnok: Gárdonyi - Gocsics, Nyéki 1, Komlósi, Georgescu, Pásztor 1, Kis G. 1. Csere: Decker A., Kovács O., Hangay 1, Regős Á. 1, Süveges 1, Marnitz 2. Vezetőedző: Cseh Sándor.
Szeged Beton: Baksa - Török 2, Kiss Cs. 1, Hegedüs, Molnár T., Younger, Bálint G. 2. Csere: Lehmann, Varga P., Kayes 1, Turzai, Juhász, Somogyi 2, Molnár D. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól - emberelőnyből: 10/2, ill 14/6.
Gól - ötméteresből: 1/0, ill 1/1.

IV. negyed (3-1)

8. perc: Molnár Tamás és Kis Gábor lövéséből sem született gól. Nem igaz... 8 másodperccel a vége előtt Nyéki egyenlít 8-8. Ez a vége.

7. perc: Hegedüs lövését védte Decker, Komlósit állítják ki. Húzzuk ki!

Szolnok-Szeged Beton 8-8. Fotó: Varga Csaba (delmagyar.hu)

6. perc: Kis Gábor még ront, Süveges azonban centerből ismét minimalizálja a különbséget 7-8.

5. perc: Varga Pétert állítják ki, Hangay lövése kimarad.

4. perc: forrnak az indulatok, a hazaiak mesterét, Cseh Sándort állítják ki piros lappal a játékvezetők.

3. perc: Török nyugtatja meg kicsit a Betont, Marnitz kiállítása után lövi második gólját 6-8.

2. perc: ehhez képest a hazaiak lőnak gólt, megint Marnitz, 3-7 után lett ezzel 6-7. Kayest állítják ki.

1. perc: fordulat! Juhász Zsolt a Betonnak hozza el a labdát.

III. negyed (5-7)

8. perc: melegszik a helyzet, Marnitz akcióból lő gólt Baksának, már csak kettő a fór 5-7.

7. perc: Regőst állítják ki, Vincze Balázs időt kér. Kijátsszuk a helyzetet, Kiss Csaba lövéséből azonban nem születik gól.

6. perc: potyognak a gólok, most Hangay talál be akcióból, ismét közte három 4-7.

5. perc: Komlósit állítják ki. Kihasználjuk, Joseph Kayes vágja a hálóba a labdát 3-7.

4. perc: villan a hazaiak olimpiai bajnoki, Kis Gábor centerből hozza közelebb a Szolnokot 3-6.

3. perc: már néggyel vezetünk! Bálint Gergő akciógóljával az eddigi legnagyobb vendégelőny 2-6. Talán már bánják, hogy elengedték Szolnokról...

2. perc: Kovács Olivért küldik ki, Younger hagyja ki a helyzetet.

1. perc: a változatosság kedvéért most is a hazaiak hozzák el a labdát (ez legyen a legnagyobb örömük), ezúttal Pásztor.

II. negyed (2-5)

8. perc: Somogyi magánszáma: kaőura lőtt, Gárdonyi védett, Somogyi visszaszerezte, megint lőtt, ez is kimaradt. Törököt küldik ki. Nyéki lövésével zárul a negyed.

7. perc: Pásztor lőtt, Baksa védett, akcióból nyolcból hetet hárított a Beton válogatottja.

6. perc: visszaáll a háromgólos különbség, Pásztor kiállítása után Somogyi második gólját szerzi 2-5.

5. perc: ezek a hazaiak percei, Pásztor Mátyás akcióból veszi be Baksa kapuját 2-4.

4. perc: gyors gólváltás: előbb Török Béla emberelőnyből, majd Regős ugyanígy 1-4.

3. perc: Gocsics eddig betlizik, hiába hozza el a labdákat, lövései gyengécskék.

2. perc: a gól meg a miénk! Kiss Csaba ötméteresből veszi be Gárdonyi kapuját, már 0-3.

1. perc: Gocsics megint villámgyors, övé a labda.

I. negyed (0-2)

8. perc: Molnár szabaddobásából és Juhász lövéséből sem születik gól. Vége a negyednek.

7. perc: Turzait küldik ki, de a második hátrányt is kivédekezzük.

6. perc: a harmadik szegedi előnyből megszületik a második gól: Regőst küldik ki a játékvezetők, Somogyi használja ki a fórt 0-2.

5. perc: Regős harcolt ki ötméteres, ám Gocsics kihagyta, marad a szegedi vezetés. Nyéki lövése sem ér gólt.

4. perc: megvan a vezetés! Ki más lőné az első szegedi gólt, mint a Szolnokról igazolt Bálint Gergő 0-1.

3. perc: a szerb klasszis, Gocsics hibázik, Hegedüs szerez labdát. Gocsicsot küldik ki.

2. perc: Töröké az első nagyobb helyzet, lövését védi Gárdonyi. Komlósi is próbálkozott, Baksa hárított magabiztosan.

1. perc: Gocsics hozza el a labdát a Szolnoknak.

15.55: a Beton teljes kerettel ugorhat medencébe, mind a 14 játékos hadra fogható.

15.40: - Nagy csata vár ránk, hiszen soros vetélytársunk az elmúlt két szezonban dobogós volt, idén még merészebb terveket fogalmaztak meg. Fontos lesz, hogy centerüket, a háromszoros olimpiai bajnok Molnár Tamást, hogyan tudjuk semlegesíteni. Sorainkból hiányozni fog a három meccsre eltiltott Tiberiu Negrean, a többek viszont harcképesek. Azt mondom, hogy a pillanatnyi forma, és az aktuális idegállapot fogja eldönteni a tiszaligeti rangadó sorsát - áll a szolnoki csapat honlapján. Minden sorával egyetértünk.

15.35: köszöntünk mindenkit a szolnoki Tiszaligeti uszodából. Hamarosan kezdődik a Szolnok és a Szeged Beton összecsapása, amely az elsőp igazi rangadó a bajnokságban. A mérkőzést online tudósítjuk.

Mindkét csapatban található a bekkposzton olyan pólós, aki az elmúlt bajnokságban még a riválist erősítette. Bálint Gergő, mielőtt aláírt volna a Betonhoz, két évadot töltött a Szolnokban.

– A Fradiból érkeztem 2009-ben előző klubomba – mondta a 26 esztendős vízilabdás. – Jó kis együttest alkottunk, de az úgynevezett nagycsapatokat csak megszorítani tudtuk, legyőzni nem. Az első évemben hatodik, legutóbb pedig az Európa Kupa-indulást jelentő ötödik helyen végeztünk. A nyáron sokat erősödött volt csapatom, leigazolták az olimpiai bajnok Kis Gábort, a szerb világbajnok Gocsicsot, de hozzájuk került Nyéki Balázs, Decker Attila és a román válogatott Negrean is. Mivel nagy volt a jövés-menés, egyelőre alakulófélben vannak, össze kell még érniük. Azt gondolom, jó játékkal, kiváló védekezéssel idegenben is legyőzhető a Szolnok. Nem kertelek, kimondom: csalódott lennék, ha nem szereznénk meg a három pontot.

Bálint Gergő...  Fotó: Frank Yvette
Bálint Gergő...
Fotó: Frank Yvette

Bálinttal fordított utat járt be a nyáron Komlósi Péter, aki hét idény után hagyta el a Szeged Betont, és kötött ki a Szolnoki Dózsában.

– Remek közösségbe csöppentem, már az első nap után úgy éreztem, olyan, mintha már régóta itt játszanék – közölte a 33 éves játékos. – A váltással új impulzusok értek, kicsit én is újjászülettem. Nagyon várom a mérkőzést, egyáltalán nem lesz furcsa számomra, hiszen ez a Szeged már nem az, amelyikben én is szerepeltem. Molnár Tamás és Joseph Kayes személyében a Beton két kiváló centerrel rendelkezik, de Kovács Olivérrel és Süveges Mátéval együtt mi hárman semlegesíthetjük őket. Annak ellenére, hogy a szezon elején tartva mindkét gárdánál zajlik még az építkezés, biztos, hogy élvezetes, izgalmas meccset látnak majd a szurkolók. A betonosok lendületben vannak, de hozzájuk hasonlóan a mi önbizalmunkat is növeli az a tudat, hogy még mi sem kaptunk ki.

Komlósi Péter (balról)...Fotó: Karnok Csaba
... és Komlósi Péter (balról) a nyáron cserélt állomáshelyet.
Fotó: Karnok Csaba

A bajnokságot egyformán kezdték a csapatok: a Szolnok Szentesen, míg a Szeged Debrecenben nyert 9–7-re.

Győzni mennek

– Annyiban hasonlít majd a Debrecen elleni meccsünkhöz a szolnoki, hogy riválisunk erejével még nem vagyunk tisztában – fogalmazott Vincze Balázs, a Szeged Beton vezetőedzője. – A Szolnok egyetlen találkozójával, a Vasas ellen a magyarkupa-csoportmeccsen elért döntetlennel lehet csak valamit kezdenünk. Az Európa Kupában nem akadtak komoly vetélytársai, talán csak az olasz Bogliasco volt egyedül a kivétel. Erős csapat, jól igazolt a nyáron, elég csak megemlíteni Kis Gabi, Gocsics, Nyéki vagy éppen Komlósi nevét. Mint minden összecsapásunkon, most is a három pont megszerzéséért ugrunk a vízbe. A debreceni teljesítményünkhöz képest javulnunk kell, masszívabban kell védekeznünk. Kulcskérdés lesz, miként tudjuk semlegesíteni az ellenfél két centerét, Kist és Regős Áront.

• 2. Cipó99 2011. október 04. 18:15
    „Szégyelljétek magatokat!!!”
  • 1. zehn 2011. október 04. 17:36
    „Gondoltam,hogy nem lesz könnyű.A Szolnok nagyon megerősödött és nemzetközi kupában is bizonyított. A tendencia az,hogy a pesti csapatok szépen elfogynak és a vasas kivételével nem lesznek igazán tényezők. Szeged, Szolnok, Eger,Debrecen fognak előtérbe kerülni.Utóbbi kettő ráadásul még csodauszodával is rendelkezik.....No, mi sajna nem”

Szedeák: döntetlen Temesváron

Végig nyílt meccsen döntetlent játszott a román első osztályban szereplő BC Timisoara ellen a Szedeák férfi kosárlabdacsapata mai felkészülési mérkőzésén. Tovább olvasom