2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Pick-Szeged-Mezőkövesd 37-28

Gólzáporos mérkőzésen 9 góllal győzött a Pick Szeged kézilabdacsapata a nagyot küzdő Mezőkövesd ellen a 2009/2010-es bajnokság első mérkőzésén.

Budapest Bank férfi kézilabda liga, 1. forduló

Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

Pick Szeged - Mezőkövesd 37-28 (19-15)

Pick Szeged:
Liszkai - Ghionea 4, Krivokapics11 (2), Lele 3, Zubai 4, Oszmajics 1, Zvizej7 (1). Csere: Marjanac (kapus),Herbert 1, Simon 1, Kupcsik, Vancsics 4. Edző: Vladan Matics.

Mezőkövesd: Szabó - Papics3 (1), Milicsevics 2, Bécsi6 (3), Bajorhegyi 1, Fekete5 (1),Molnár 3. Csere: Rácz 3, Rosta, Nyeste 2, Padla 2, Lezák 1. Játékos-edző: Rosta István.

Hétméteresből: 4/3, ill. 5/5.

Kiállítások: 4 ill.6 perc.

2. félidő (37-28)

60. perc: Simon tréfálja még Józsát, 37-28-ra győzött a Pick Szeged.

59. perc: Lele távolról, de kapufa. Papic indul meg, bent is van. 36-28.

58. perc: Krivokapicsot képtelenség feltartóztatni. 36-27.

57. perc: Bő 3 perc van vissza, Vladan Matics kér időt.

56. perc: Simon kipattanójára Zubai veti rá magát, megvan a negyedik találata is. 35-27.

55. perc: Herbertben akad fent Rosta, Bécsi simán értékesíti a büntetőt. 34-27.

54. perc: Osmajics adja el a labdtát, de Papics telibe lövi a kapufát.

Krivokapics vezényletével oktatott a Pick KÉPGALÉRIA

52. perc:
Krivokapicsnak megvan a tizedik is. Lassan a különbség is felkúszik tízre. 34-26.

51. perc: Osmajicsnak is megvan az első, már nagyon hiányzott, hogy megtalálja a lövőkezét. 33-26.

50. perc: Vancsics lódul meg, már 7 gól az előny. 32-25. Rácz farag a hátrányból. 32-26.

49. perc: Lezák nem tud mit kezdeni a szegedi kapussal.

47. perc: Fekete talpról, Marjanac tehetetlen volt. Folytatódik a Zvizej-parádé, Vancsics társul hozzá. 31-25.

46. perc: Krivokapics kapufára vágja a büntetőt, de fél másodperc múlva javít, a kipattanót már nem rontja el. 29-24.

45. perc: Bajorhegyi és Zubai akadnak fent egymásban, egyszerre mehetnek pihenni is.

43. perc: Krivokapics már a nyolcadik bombáját engedi el, ez most tíz méterről repült be a vendég kapuba. Bécsi tartja a lelket a Kövesdben. 28-24.

41. perc: Krivokapicsot blokkolják, Lele is külön őrizetet kap. Labdát szereznek a vendégekLezák lövését azonban védi Marjanac. Vancsics is négynél jár. 27-23.

40. perc: Nyeste Balázs másolja Vancsics mutatványát. 26-23.

39. perc: Papic büntetőből, Vancsics tisztán a szélen, ki is használja a lehetőséget. 26-22.

Zubai és Lele Ákos is nagyot küzdött a keményen védekező Mezőkövesd ellen. Fotó: Karnok Csaba
Zubai és Lele Ákos is nagyot küzdött a keményen védekező Mezőkövesd ellen.
Fotó: Karnok Csaba

38. perc: Bécsi se fárad, ismét büntetőből. Zubai akad fenn a karjában, mehet is pihenni az átlövő. Ennek ellenére a gól ér. 25-21.

37. perc: Bajorhegyi is Marjanac kapujába talál, Simon csúszik végig a padlón. Krivokapics könnyedén lövi a hetest. 24-20.

35. perc: Ki van javítva az előző hiba, Lele kétgólos. Rácz is gyűjtöget, de Lele ismét résen. 23-19.

34. perc: Lele engedi el alulról, telibe kapja a kapust. Lezák is beköszön. 21-18.

33. perc:
Bécsi büntetőből talál be, majd Zvizej akcióból. Már hatnál jár a szélső. 21-16.

31. perc: A félidőt a vendégek kezdik, Pick kapujában Marjanac.. Vancsics szerzi a félidő első gólját. 20-15.

1. félidő (19-15)

30. perc:
Molnár az utolsó másodpercekben, de Pick teszi fel a pontot az i-re; SImon talál még be. 19-15.

29. perc: Zubai is elkapta a fonalat, 4 gól a szegedi előny. 18-14.

28. perc: Petar Papicsra most nem figyeltek.  Zvizej ismét átlövésből próbálkozik, kár hogy belefújtak. Molnár vetődik be. Vladan Matics kér időt. 17-14.

26. perc: Ha egy recept bevált...ismét Zvizej-Ghionea páros. Nyeste is betalál. 17-12.

25. perc: Jól működik a Pick védelme, egy perce támadnak a vendégek. Bécsire külön figyelnek Herberték, nem is nagyon kerül helyzetbe. Zvizej cseni el a labdát, Ghionea repül át a pályán. 16-11.

23. perc: Bécsi cselezi ki a hazai védelmet, Milicsics fejezi be a figurát. A Szegednek se kell sok az újabb gólért. Időt kérnek a vendégek. 15-11.

21. perc: Krivokapics mintha csak edzene, már ötnél jár. Rácz is termel, de Ghionea rögtön válaszol. 14-10.

Zvizej átlövőként se érhette panasz. Fotó: Karnok Csaba
Zvizejt átlövőként se érhette panasz.

20. perc: Krivokapics se akar kimaradni a jóból. Hát még Zubai; ő is feliratkozik a gólszerzők közé. Feketének is egy strigula. 12-9.

18. perc: Most úgy tűnik Zvizej az egyszemélyes hadsereg: labdaszerzés majd gyors lerohanás.De gyorsan jön a válasz. 10-8.

17. perc: Zvizej továbbra is szárnyal, most hetesből. 9-7.

16. perc: Fekete is háromnál jár már, Padla kettőnél. 8-7.

14. perc:
Liszkai véd, majd Krivokapics oktat, hogyan kell a hát mögött passzolni. Herbert az alany, parádés befejezés. 8-5.

13. perc: Krivokapics már háromnál jár. Simon lódul meg, de a kapu fölé vágja a labdát. 7-5.

12. perc: Zvizej új poszton, most átlövésből szerez gólt a szélső. Le a kalappal. Közben a kövesdi drukkerek latin dobszólóval buzdítják a kedvenceket. 6-5.

10. perc: Padla-Zvizej gólváltás. Nagyon hangos az alig egy tucatnyi mezőkövesdi drukker. Azért a szegediek is kitesznek magukért. 5-5.

9. perc: Az egykori szegedi kedvenc, Bécsi János vicceli meg Liszkait. Eladja a Pick a labdát, de a meginduló Rácz Liszkaiba vágja a labdát.4-4.

8. perc: Zvizej rohan be a szélről, fel se tűnt a vendég védelemnek, tiszta helyzetből lő pazar gólt. 4-3.

6. perc: Osmajics talpról, de kapufa. A labda marad a Szegedé. Krivokapics büntetőből termel. 3-3.

5. perc: Krivokapics enged el egy hatalmas bombát, nem is lehetett védeni. Fekete büntetőzhet, bent is van. Ismét a vendégeknél az előny.2-3.

Valentin Ghionea ma is bizonyította, miért ő lett a Pick Szeged legjobbja a tavalyi szezonban. Fotó: Karnok Csaba

4. perc: Bécsi szerzi meg a Mezőkövesdnek a vezetést. A szegedi akció gól nélkül ér véget. 1-2.

2. perc: Bécsi próbálkozását Liszkai rúgja ki, Lele ellen tehetetlen a vendég kapus. Milicsics egyenlít. 1-1.

1. perc: Az első támadásból nem születik gól.

A Pick a Liszkai, Zvizej, Osmajics, Lele Zubai, Krivokapics, Ghionea felállással kezd.

18.00: Kiosztották a 2008/2009-es szezon legjobb játékosainak járó díjakat is, a második helyen Dragan Marjanac végzett, a szavazást toronymagasan Valentin Ghionea nyerte. Egy-egy kupával már gazdagabbak lettek a mai napon.

17.58: Elkezdődött a csapatok bemutatása: a Pick Szeged fehér-piros, a Mezőkövesd sötétkék mezben. Megérkeztek a törzsszurkolók is, a hangulat most már kezd kézilabdameccsre hasonlítani.

17.30: Kijöttek a pályára a csapatok, indulhat a melegítés. Egyelőre még a játékosok vannak többségben a nézőkhöz képest, de még van idejük befutni. A csapattal melegít Katzirz Dávid is, bár az átlövő sérüléssel bajlódik, így kérdéses a mai játéka.

• 13. fusi76 2009. szeptember 04. 09:42
    „meglepődve olvasom h néhányan meg vannak elégedve ezzel a szuperprodukcióval.sztem ez egy kalap sz..r , elképzelés nélkül, semmi fantázia. tavaly óta semmi sem változott.nem adunk labdát a szélsőknek, nem ütközünk, de ellenünk rendszeresen megjátszák a beállóst ...”
  • 12. otiopasco 2009. szeptember 03. 23:57
    „Szerintem ezért fájjon a Veszprém feje, hogy ezt az igen acélos "kolbászgyári" csapatot nem tudta jobban elkalapálni a szuperkupán...”
  • 11. kuhnagnes 2009. szeptember 03. 18:50
    „Elenduronak üzeném én mindig járok Pick mecsre és igenis van irányitonk igaz Deni most sérült volt de szerintem Krivonak ha megy a játék nagyon jol lát a pályán és van esze is a kézihez remélem egész évben így fog játszani persze lesz gyengébb napja is de az kinek nincsen?”
  • 10. Turofánk 2009. szeptember 03. 14:57
    „turul!Nézd meg a statisztikát.Marjanac úgy kezdett,hogy 10 lövésből kapott 8gólt!Te mi a francot látsz egy meccsen,a büfén kívül?”
  • 9. pinkfloyd60 2009. szeptember 03. 11:00
    „Hello! Most néztem a Városi tv a meccset,és nekem is az a véleményem,hogy egy ilyen gyenge ellenféltől sok a 28-kapott gol! Ez mind azt mutatja,hogy a védekezésünk kritikán aluli volt,a kapus teljesitménnyel egyetembe.Oszmajics is lassan arra a szintre esett vissza,hogy csak ütni-vágni lehet használni. Volt ami tetszett,Krivo,Zvizej, Vancsis játéka! ZUBAIRA 15-KG IZMOTT PLUSZBA!!!”
  • 8. turulvedo 2009. szeptember 03. 10:55
    „turo te ugye nem is láttad a meccset?”
  • 7. turulvedo 2009. szeptember 03. 10:54
    „anknown,volt kapus!Marjanac ha nem véd kiváloan akkor a 2.félidö elején egyenlithetett volna a mezö. Krivo lefogyott -mindjárt jobban játszott:11 golja mellé 11 gólpasszt is adott!”
  • 6. xene@freemail.hu 2009. szeptember 03. 10:06
    „Miért játszottak volna kapus nélkül? De ha anélkül is játszottak, akkor is szép eredmény volna ez...jó, hogy már nem 20 gólos gólkülönbséget vártok...a csapat fiatal...kell pár év, míg beérnek az ifjú játékosok. Ti kritizáltátok eddig a csapatot, hogy sok a légiós, s egy szerethető magyar teamet akartok...megkaptátok...”
  • 5. unknown 2009. szeptember 03. 09:46
    „Nem voltam a meccsen, nem olvasom a tudósítást, így csak az eredmény ismeretében kérdezem: Kapus nélkül játszottak a szegediek?”
  • 4. Elendur 2009. szeptember 03. 03:32
    „Vagy tartalékolt a Szeged, vagy :) az eredmény.... Mit is akarunk, ja tudom 2. Bajnoki, 2. Kupa hely, vagy mi..... Pisturi, nem állsz be irányítónak??!!! Me tudud, Kibicnek..... a neve”
  • 3. Turofánk 2009. szeptember 02. 20:58
    „Nincs kapusunk sem ,balátlövőnk sem és irányítónk sem.”
  • 2. zehn 2009. szeptember 02. 19:31
    „Győzelem az első bajnokin, ez remek.Még akkor is ha az ellenfél nem egy acélos csapat.”
  • 1. TUTI 2009. szeptember 02. 18:48
    „Nyomjatok lszi a vedesi %-ot! Es lehetne ebbol rendszert csinalni???