2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Szeged Beton-UTE 10-8

Kabaréba illő bírói ítéletek és játékvezetés mellett nagy nehezen 10-8-ra győzött hazai medencében a Szeged Beton az UTE ellen a bajnokság utolsó fordulójában.

Vodafone férfi vízilabda OB. I. rájátszás 5. forduló, 5-8.helyért

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző, vezette: Bors, Füzesi.

SZEGED BETON - UTE 10-8 (3-3, 2-3, 1-0, 4-2)

BETON: Baksa - Vejzagics 2, Milos Korolija 3, Lehmann, Komlósi 1, Varga T. 1, Weszelovszky 2. Csere: Mihajlo Korolija Juhász, Török, Molnár, Kuncz 1, Éles 1. Edző: Kásás Zoltán.

UTE: UTE: Pelle - Kovács O. 1, Kéri, Létay 2, Salamon 3, Somogyi, Máthé 1. Csere: Rékasi, Szabó N., Keresztes, Olasz, Kotsidis, Szabó B. 1, Bisztricsányi. Edző: Petik András.

Gól emberelőnyből: 11/2 ill. 8/1.

Ötméteresből:1/1 ill. -.

Kásás Zoltán: Örülök, hogy vége az idénynek. Nevetséges mérkőzés volt, rengeteg hibával játszottunk mi is, sok fór kimaradt, de a végén ezt a meccset is sikerült megnyernünk.

Utolsó bajnoki mérkőzésén is nyert a Szeged Beton   KÉPGALÉRIA
4. negyed (4-2)

A Szeged kezdte a negyedet, de Lehmann se tudja kihasználni a fórt. Keresztes lövi telibe Baksát, fájlalja is az arcát a szegedi kapus. Komlósi centerből szerzi meg a szegediek 7. gólját, ezzel 7-6 a BEtonnak. A 2. percben Molnár Pétert is cserével végleg kiállítják, majd a 4. percben Salamon egyenlít ismét. Kásás Zoltán kap sárga lapot, majd a megbízott UtTE edző, Godova kap pirosat. Szépen fújnaka bírk. ÉLes belövi az első szegedi előnyt, Salamon egyenlít, majd Kuncz és Vejzagics teszi fel az i-re a pontot. 10-8-ra győzött a Szeged Beton a szezon utolsó mérkőzésén.

3. negyed (1-0)

A 2. percben Vejzagics góljával indult az igazi csata, de eredménytelen volt. A Beton hat fórból nem talált be, az UTE küzd, hogy a kapuig jusson, ott viszont veszélyes. Weszelovszkyt 2 perccel a vége előtt reklamálásért végleg cserével kiállították. Talán a vége gólzáporosabb lesz. 6-6.

A Beton védelme azért néha jól is működött. Kuncz Tamás (balról) ma kiválóan játszott. Fotó: Schmidt Andrea.
A Beton védelme azért néha jól működött. Kuncz Tamás (balról) ma kiválóan játszott.
Fotó: Schmidt Andrea.

2. negyed (2-3)

Török hozza el a labdát, de nem tud gólt dobni a Szeged. Szabó Botond viszont igen, a 2. percben szerzi vissza a vezetést a liláknak. Első előnyét kapja a BEton, de Weszelovszky ejtése a kapufa mellett lebeg el. De nem a kapuba. A következő akcióban viszont a szegedi egyenlít, 4-4, Több vendég próbálkozás után Milos Korolija hatalmas, tőle nem megszokott, de már mutatott gólt dob, de egy perccel a vége előtt Salamon ismét egyenlít. Török gólját nem adják meg a bírók, Kásás Zoltán eléggé zokon vette a dolgot. Kovács Olivér viszont a vége előtt 10 másodperccel bevágja, a szünetben 6-5-re vezet az UTE.

1. negyed (3-3)

A vendégek kezdték a mérkőzést, Salamon gyorsabb volt Vejzagicsnál. A 3. percig kellett várni az első találatra, Létay szerzett vezetést az UTE csapatának, de Milos Korolija gyorsan egyenlített. Egy perccel később Weszelovszky ötméteres után a Szegednél az előny, majd MIlos Korolija növeli tovább azt. Az utolsó két perc a vendégeké volt, előbb Létay ötméteresből, utána Máthé egyenlít akcióból. 3-3.

Jókedvűen melegít mindkét csapat, főleg miután meglátják a lelátók felé közeledő Varga Pétert, akin nemrég gerincműtétet hajtottak végre.

Tét nélkül pólózhatnak a Szeged Beton vízilabdásai ma este 18 órától, hiszen már két fordulóval ezelőtt bebiztosították a LEN-kupát érő ötödik helyüket.

– Jó lenne már túllenni ezen a semmit sem befolyásoló mérkőzésen – mondta Kásás Zoltán, a Beton trénere – A megműtött Varga Péteren kívül mindenki egészséges, így nem lehet más a célunk, mint az, hogy megőrizzük rájátszásbeli makulátlan mérlegünket.

Pick Szeged: távol az arany

Kézilabda - Izgalmas mérkőzésen, az utolsó előtti percben szerzett góllal 25–24-re legyőzte az MKB Veszprém a Pick Szeged csapatát az újszegedi sportcsarnokban. Tovább olvasom