2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Szeged Beton: feltámadás a hajrában

Az 1–4. helyért zajló rájátszás ötödik összecsapása után továbbra is nyeretlen a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata: Juhászék 10–10-es döntetlenre végeztek a Honvéddal, ezzel pedig megszerezték a harmadik helyet.
Szeged Beton–Honvéd 10–10 (1–1, 3–3, 2–4, 4–2)
Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás az 1–4. helyért, 5. forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda, Németh A.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., Kiss Cs. 1, Younger 1, KAYES 3, Molnár T. 1, TÖRÖK 3. Csere: Varga P., Somogyi 1, Komlósi, Busila, Vindisch. Edző: Kásás Zoltán.
Honvéd: Lévai – TÓTH M. 3, Jansik 1, Gór-Nagy, Hárai, Szivós 1, Bátori 1. Csere: MÁTYÁS 2, Székely, SALAMON 2, Angyal, Hangody. Edző: Vad Lajos.
Gól – emberelőnyből: 10/7, ill. 10/5.
Ötméteresből: –, ill. 1/1.

És a fohász meghallgatásra talált. Ugyan a meccs időpontjában sem verdeste a hőmérő higanyszála az eget, de az már hatalmas áldásnak számított, hogy elállt az eső. A kis öröm is öröm.

Az viszont jóval nagyobb, hogy Varga Péter ezen a meccsen játszotta 350., Somogyi Balázs pedig a 250. élvonalbeli mérkőzését. Azon túl, hogy a felek közül melyikük szerzi meg a bronzpárharc szempontjából nem elhanyagolandó rájátszás harmadik helyét, más tétje nem volt a találkozónak. Esetleg még a presztízs, az, hogy a május 14-én és 17-én a többek között az Euroliga-indulásról is döntő kétmeccses helyosztón melyik gárda otthonában lesz az elviekben előnyt jelentő visszavágó.

Ahogy lenni szokott: Szeged Beton-Honvéd 10-10

Szép gólokat láthattak a hazaiakért szorító nézők, akik különösen annak örülhettek az első félidőben, hogy Törökék öt fórjukból négyet értékesítettek. Csakhogy akármilyen jól ment az emberelőnyös helyzetek értékesítése, ez nem volt elmondható a hátrányról. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy a Honvéd Tóth M. góljával a 18. perc legvégén először vezetett, 5–6. A fővárosiak mintha csak ezt várták volna, vérszemet kapva háromszor is megléptek két góllal. Úgy tűnt, hogy ebből már nem lesz szegedi feltámadás, de a kiválóan küzdő játékosok megmutatták, mi az a szegedi virtus. Török bombájával indult az offenzíva, Kayes még csak egyenlített, Somogyi pedig a vezetést is megszerezte. A győzelem végül Salamonnak „köszönhetően" elmaradt.

A Beton szerdán 18 órakor az Egert fogadja a rájátszás zárófordulójában, majd hétvégén a Honvéd otthonában megkezdi a bronzcsatát.

Kásás Zoltán: – Négy gólt kaptunk a rövid sarokba, ez bosszantó, a hajrában mutatott nagy hajtás viszont örvendetes.

Pick Szeged: K. O. a Veszprém ellen

Súlyos, 13 gólos (33–20) vereséget szenvedett a Pick Szeged a Budapest Bank kézilabdaliga döntőjében hazai pályán a címvédő Veszprémtől. Tovább olvasom