2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Szegedi atomrobbanás: Szedeák-Paks 76-72

Elképesztő bravúrt aratva a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák legyőzte a tavalyi döntős, jelenlegi listavezető Atomerőmű együttesét.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Atomerőmű 76-72 (23-24, 22-15, 17-16, 14-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Pálla, Bognár T., Király L.
Szedeák: DRAHOS 7, RUBIN 23/3, KISS ZS. 11/6, DUKICS 14/3, MCKENZIE 16. Csere: TANÁCS 5/3, VIDA, NYILAS. Vezetőedző: Fodor Péter.
Atomerőmű: Kovács Á. 5, PAVLIK 20/12, Hodges 9/3, Johnson 10/6, SALES 26/3. Csere: Morgen, Faragó, Tóth P. 2. Vezetőedző: Horváth Imre.

Fodor Péter, a Szedeák edzője: - Jó meccset játszottunk, amelynek a végét mi tettük magunknak szorossá. A csapatom végig végrehajtotta a feladatát, főleg védekezésben, amely nagyon nehéz volt ilyen remek képességű ellenféllel szemben. Minden szurkolónknak boldog újévet kívánok.

Horváth Imre, a Paks edzője: - Bár jól kezdtük a meccset, a második negyed közepén volt egy rövidzárlatunk, amikor elhúzott a Szeged. A fordulás után sikerült a hátrányunkat kiegyenlíteni, ám az utolsó percekben kimaradtak az üres dobásaink.

IV. negyed (76-72)

10. perc:
Rubin, 30 vissza, megvan a labda 74-72. Időkérés. Micsoda meccs!!! Most dobhat Rubin kettőt. Mindkettő bent., Pavlik triplája nem jó, megvan! MEGVAN!!! 76-72-re veri a Szedeák a listavezető Atomerőmű együttesét! Bravú fiúk!

Atomot robbantott a Szedeák

9. perc: ugyanaz a túloldalon, ezt bezzeg fordítva ítélik meg. Sales büntetők, egyenlő 72-72. Drahostól elveszik.

8. perc: bentről jön ki a vendéghármas, Rubin duplájával 72-70. Labdaszerzés. Lejár a támadóidő. Megszerezzük, a bírók elveszik, újabb támadófault...

7. perc: Sales tripla 70-68. Pavlik, egyenlő 70-70.

6. perc:
McKenzie harcol ki büntetőket, egy jó 68-63. Hodges 68-65. Támadót fújnak, heves reklamálás, talán még jogos is. Labdaszerzés, McKenzie kosár 70-65.

5. perc:
zsinórban hat vendégpont, Sales kosarával 67-63.

4. perc:
McKenzie elképesztőt védekezik a meccsen, most Salest "eszi meg".

3. perc: megint az amerikai óriás, kosár, majd blokk 67-57. Pavlik ziccer 67-59.

2. perc: McKenzie szerez labdát, majd tépi szét a palánkot, demoralizáló kosár 65-57.

1. perc:
na akkor mégegyszer: Hajrá, Szedeák! pavlik kezdi a negyedet 63-57.

III. negyed (62-55)

10. perc:
Drahos büntetők, majd megint Sales 60-52. Pavlik, a végén pedig Rubin büntetői 62-54. Sőt, még Kovács is dobhat kettőt, egy jó, 62-55.

9. perc: elképesztő a hangulat, Sales büntetője ellenére is 58-50.

8. perc:
Rubin büntető, majd kosár, 58-49.

7. perc:
Johnson, majd McKenzie, utóbbi faulttal, a büntető jó 55-49. Időkérés.

6. perc: Kovács egyik büntetője jó 52-47.

5. perc:
Hodges hármasa után szoros 49-46. Drahos kosár plusz büntető, ez most nagyon fontos volt 52-46. Szegedi örömtánc a lelátón!

4. perc: McKenzie zsákja ezúttal lyukas, lejön a gyűrűől.

3. perc: Pavlik negyedik triplája 49-42. Az ötödik szerencsére nem jön.

2. perc: asszisztot ad Dukicsnak, tíz a fór 49-39.

1. perc: Rubin a szokásos formájában, remekel 47-39.

A találkozóra kilátogatott Nagy László, a Barcelona szegedi származású világklasszis kézilabdása is.

II. negyed

10. perc:
Tóth Péter zsákol 43-37. Eladjuk, most remek a paksi védekezés. Büntetők jönnek Salestől. Mindkettő jó 43-39. Dukics kosár, válaszra nincs idő, a félidőben 45-39.

9. perc: Kiss Zsolt fel sem ugrik, úgy szór hármast 43-35.

8. perc:
nagy rohanás, sok hiba mindkét oldalon.

7. perc:
McKenzie, öttel megyünk, paksi időkérés 40-35. Sales hibázik is tud, a szegedi támadás is kimarad.

6. perc:
kosáreső, most is Rubin 35-35. Tanács is beszór egy trojkát 38-35.

5. perc:
Sales büntetők, Rubin klasszis középtávoli 30-32. Kiss Zsolt egy "hagyományos" triplával is jelentkezik, Pavlik másolja 33-35.

4. perc: Sales kap nagy labdát, nem is rontja el 28-30. Nyilas rosszul esik, lentmarad. A hátát fájlalva ül le a padra.

3. perc: Sales, majd Hodges 25-28. Jön Vida és Nyilas. Meg Rubin triplája is 28-28.

2. perc: Dukics lepattanó, majd kosár, először vezetünk 25-24.

1. perc: egy-egy helyzet marad ki.

I. negyed (23-24)

10. perc: Salesre fújnak faultot, ezt a bírókon kívül nem sokan értik. Nem baj, köszönjük. Dukics egyet dob be 21-24. Drahos centerből 23-24!

9. perc:
Tanács büntetői a palánkról mennek be 18-24. Labdaszerzés, Kiss Zsolt kosárral 20-24.

8. perc:
Kovács Ákos büntetői jók 16-21. Tanács triplája pontatlan. Johnsoné viszont emberrel együtt is jó 16-24.

7. perc: McKenzie azonnal válaszol 14-19. Labdát szerzünk, Rubin jöhet két büntetővel. Előtte időkérés. Mindkettő bent, ahogy Tanács is 16-19.

6. perc:
Pavlik nagyon belejött, ez is hármas 12-17. Sales centerből 12-19.

5. perc:
Sales büntetőkből 9-11. Pavlik tripla - nem hiényzott 9-14. Kiss Zsolt is triplát dob, de ez nem a tőle megszokott, hanem a 2+1-es fajta 12-14.

4. perc: Johnson, majd megint Dukics 7-9. McKenzie Salesről egyenlít 9-9. Eközben a hazai és a vendégultrák hangpárbajjal szórakoztatják magukat.

3. perc:
Dukicsé az első szegedi kosár 2-4. A triplát is beszórja 5-7.

2. perc:
Hodges 0-2. Johnson dupláz 0-4.

1. perc:
a Paks hozza el a labdát. McKenzie hagyja ki az első szegedi helyzetet.

17.57:
a paksiak örömmel látják viszont Kiss Zsoltot: az atomvárosban Szellő becenevet viselő kosaras sok siker és örömöt szerzett a mostani vendégdrukkereknek.

17.55: a két ünnep között sokan gondolták azt, hogy kijönnek szurkolni az újszegedi sportcsarnokba, folymatosan telnek meg a lelátók. Zajlik a bemutatás.

Nincs is jobb annál, mint amikor az ünnepeket otthon tölthetjük – ezért is szerencse, hogy a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák hazai pályán, az újszegedi sportcsarnokban fogadhatja ma 18 órától a tavalyi döntős, jelenlegi listavezető Atomerőmű együttesét.

Mindkét csapat remek formában van, a Szedeák legutóbbi öt meccséből négyet megnyert, míg a paksiak még jobb sorozatban vannak: nyolc meccse verhetetlenek. Nem elég, hogy vezetik a tabellát, a legutóbbi fordulóban olyan verést adtak a ZTE-nek, ami – ha nem is teljesen, de – sok paksi drukkernek elégtételt jelentett a zalaiak elleni tavalyi vesztes bajnoki döntő miatt: 17–0-s első negyedet produkálva, a félidőben 43–9-re vezetve diadalmaskodtak végül 95–67-re.

Hatalmas csatára van tehát kilátás ma este, amelyen McKenziék csak akkor szoríthatják meg az Atomot, ha a legjobbjukat nyújtják. De miért ne sikerülhetne ez még egyszer, hiszen a Falco ellen már összejött. Kár lenne tagadni, már a szoros eredmény elérése is a bravúr kategóriájába tartozna, de ha a csapat úgy teljesít, mint a szombathelyiek ellen – McKenzie 20 pontot és 33 IBM-pontot szerzett, Kiss Zsolt négy triplát szórt, Drahos Gábor a legjobb magyar irányító volt a fordulóban, Rubin és Tanács pedig betegen dobott fontos kosarakat –, akkor lehet rá esély.

Ehhez pedig nemcsak a játékosok remeklésére, hanem a szurkolók támogatására is szükség lesz.

Dukics határozott védekezésére nagy szükség lesz a Paks ellen.  Fotó: Schmidt Andrea
Tanács pontjaira nagy szükség lesz a Paks ellen.

Továbbra is ingyen

A Szedeák hazai mérkőzéseire a szegedi oktatási intézményekben tanuló diákok részére továbbra is ingyenes a belépés. Ehhez a
diákigazolvány felmutatására lesz szükségük, ami után egy regisztrációs jegyet kapnak – ezt egy külön pultnál lehet átvenni.

Naturtexes forralt bor

Szeged. A Naturtex Kft. a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapatának egyik kiemelt támogatója. A szegedi cég egykor a névadó szponzora is volt a Tisza-parti alakulatnak, és idén is minden segítséget megad, hogy minél sikeresebb és népszerűbb legyen a férfiegyüttes.

Gellért Ákos, a Naturtex Kft. tulajdonosa állt elő azzal az ötlettel, hogy ha már ilyen kemény tél köszöntött be az év utolsó meccsére, akkor 2010 utolsó bajnokija előtt minden szurkolót vendégül látnak egy forralt borra.

Fodor Péter egykori csapata ellen készül.  Fotó: Frank Yvette
Fodor Péter egykori csapata ellen készül.
Fotó: Frank Yvette

A találkozó előtt, 17 órától mérik a forralt bort a Naturtex Kft. munkatársai, így aki jegyet vált, vagy bérlettel rendelkezik, az kortyolhat egyet a csípős hidegben.

Szegedi sikersorozat

Szeged. A Dél-Konstrukt SZTE- Szedeák legutóbbi öt bajnokijából négyet győzelemmel zárt. Először a Debrecen vendégeként nyert 77–66-ra a 24 pontos Rubin vezérletével, majd a Salgótarján otthonában diadalmaskodott magabiztosan, 100–66-ra – ekkor McKenzie 18 pontjával volt a legeredményesebb. Szezonbeli második hazai sikerét a Nyíregyháza ellen aratta a szegedi együttes, ekkor Dukics 21 pontjával nyert 103–84-re, majd legutóbb meglepetést szerezve remek első félidejének köszönhetően nyert 83–76-ra a Falco ellen, centerben McKenzie 20 pontjával volt a legjobb. Az öt meccsből az egyetlen vereséget a Sopron ellen szenvedte el a csapat, 88–83.

Szurkolói vélemények a Szedeák csapatáról

A Falco elleni decemberi 19-i siker után sok szurkoló dicsérte a csapatot a delmagyar.hu és a BB1.hu szakportál fórumain, egyre többet várva Kiss Zsoltéktól. A szurkolói kommentek közül szemezgettünk.

Hód: „Szerintem most mindenkit nagybetűvel lehetne írni a csapatból, Drahi most játszott a legjobban! Gratulálok!"
Kugel: „Szép volt, fiúk! Csak így tovább! Hajrá, Szeged! Meglesz Paks is!"
Playoff: „Rubin get well! Az ASE kemény lesz, de nyernünk kell, és kész! HAJRÁ SZEDEÁK!!!"
Zetekosarak: „Gratula, SZEDEÁK!!! Csak így tovább!"
Kevindurant5: „Az első félidő az elképesztő volt! Kiss Zsolti hihetetlen volt, amit csinált! McKenzie is nagyon odatette magát, Rubin betegen játszott, ahhoz képest jó volt! Drahos is nagyon nagy volt!
Intoa: „Grat a Szegednek! Lehet ebből még rájátszás is. Az lenne az igazi meglepetés!"
Zsolapoker: „Gratulálok a Szegednek! Nagy győzelem, csak így tovább!"
Gemparosz: „Gratula a Szegednek!!! Szép volt! :)) Így lesz érdekes és szoros bajnokság az ilyen meglepetésektől."

Tanács Attila kemény csatára számíthat.  Fotó: Schmidt Andrea
Nebojsa Dukics (16) kemény csatára számíthat.

• 4. szegediultra 2010. december 30. 06:27
    „Szép volt srácok!! gratula!! csak így tovább jövőre is! HAJRÁ SZEGED HAJRÁ SZEDEÁK!! boldog békés új évet a csapatnak és minden tagjának!! :)”
  • 3. Hód 2010. december 29. 22:49
    „Igazi meccshangulat volt, az utolsó percekben Molnár Csaba a lelátó előtt integetve biztatta a közönséget, hogy álljanak fel :-))
    Ez a csapat már küzdeni is tud, remek az edző, és látszik, hogy van csapategység!
    Szép volt!”
  • 2. kovacsa 2010. december 29. 21:19
    „Én láttam, tényleg óriási meccs volt, kitűnő reklám a sportágnak.
    Hajrá Szedeák!”
  • 1. kugel 2010. december 29. 20:12
    „Ennyi...:D Szép volt srácok!Micsoda meccs lehetett,kár hogy nem láttam élőben:S Köszönjük!”

Szeged Beton: két győzelem=döntő

Ahogy várni lehetett, a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata szerdán mindkét mérkőzését megnyerte,… Tovább olvasom