2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Szegedi TE: egy szettet engedtek

Megkezdődött a férfi tekecsapat szuperliga 2014–15-ös idénye. A címvédő Szegedi TE az első négy fordulóban hazai pályán szerepel, és az első találkozóját az újonc Pét ellen játszotta.

Jegyzőkönyv
Végeredmény, férfi tekecsapat szuperliga, 1. forduló:
Szegedi TE–Pét 8:0 (3851:3305).
A párok: Kakuk L.–Kiss G. 1:0 (660:561), Szél T.–Harangi L. 1:0 (663:559), Zapletán Zs.-Bíró L. 1:0 (616:559), Ernyesi R.–Bobay K. 1:0 (651:502), Karsai L.–Németh K. 1:0 (650:546), Fehér B.–Iváncza 1:0 (611:595).
Ifjúságiak: Szegedi TE–Pét 4:0 (1094:1056), pontszerzők: Szabó N. 561, Erdész Á. 533 fával.

Az újszegedi teke- és bowlingcentrumban a hazaiakat rossz hír várta: a hatszoros világbajnok Kiss Norbert dereka ugyanis becsípődött, és ugyan vállalta volna a játékot, ám a szakvezetés úgy döntött, inkább pihenteti a kiválóságot.

Egyik legjobbjának kiesése ellenére sem okozott gondot a Szegedi TE-nek az újonc Pét legyőzése. A hazaiak közül mindenki megnyerte a csapatpontot, ráadásul a huszonnégyből mindössze egyetlen szettet engedtek a vendégeknek: öten 4:0-ra nyertek, míg Fehér Béla 3:1-re hozta a saját mérkőzését.

A folytatásban újabb három hazai szereplés vár majd a Szegedre, sorrendben a Kazincbarcika, a Nyíregyháza és a Győr ellen. Az első idegenbeli utazás szeptember végén vár a Tisza-partiakra, amikor a világkupa előtti hétvégén Kaposváron szerepelnek.

Odafigyeltek. Szél magabiztosan szerezte meg a pontot. Fotó: Frank Yvette

SZEOL SC: továbbra is pont nélkül

A labdarúgó NB III Közép csoportjában a harmadik fordulót rendezték. Tovább olvasom