2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 24°C Még több cikk.

Szentesi örömpóló - arany a Legrand-kupán

Jobb gólkülönbségének köszönhetően a nyáron teljesen kicserélődött Bodrogi Bau Szentesi CS&K férfi vízilabdacsapatának diadalával ért véget a négy csapat részvételével zajlott, dr. Rébeli Szabó József emlékére kiírt Legrand-kupa.
Bodrogi Bau Szentesi CS&K–BVSC 12–12 (2–3, 4–2, 3–2, 3–5)
Szentes: Bálint – Szőke 3, Szabó Z., Lázár 4, Németh D., Weszelovszky 3, Józsa. Csere: Nagy M. 1, Csacsovszky, Tóth 1, Haraszti. Edző: Lukács Dénes.

Bodrogi Bau Szentesi CS&K–Pécs 13–9 (5–2, 1–2, 3–4, 4–1)
Szentes: Horváth T. – Araczki 1, Weszelovszky 4, Németh, Lázár 1, Szabó Z., Szőke 4. Csere: Csacsovszky, Werner, Józsa 1, Tóth 1, Nacsev, Pellei, Nagy M. 1, Bálint (kapus). Edző: Lukács Dénes.

Az az ötven néző, aki kíváncsi volt a Legrand-kupa csütörtöki nyitónapja két győztesének összecsapására, remek elfoglaltságot talált magának. Izgalmas, fordulatokban bővelkedő négyszer nyolc percet produkált a házigazda Szentes és a BVSC. Lázár, Weszelovszky és Szőke gólerős játékával a harmadik negyedben már 8–5-re vezetett a Bodrogi Bau Szentesi CS&K, viszont a záró játékrészben 10–9-re fordított a Vasutas, és valamivel több mint két perccel a vége előtt már kétgólosra nőtt a fővárosiak előnye, 10–12. Mégsem örülhettek, előbb a Szeged Betonnal két évvel ezelőtt LEN-kupát nyert Weszelovszky még csak szépített, majd kilenc másodperccel a végső dudaszó felhangzása előtt a mezőny legeredményesebbje, a nyáron az ASI-ból érkezett Lázár Zsolt találata a döntetlen kiharcolását jelentette az elmúlt évadbelinél lényegesen erősebb Kurca-partiaknak.

Mivel a tegnap délutáni első csatában az OSC könnyedén legyőzte a BVSC-t, a torna utolsó találkozóján úgy ugorhattak Szabó Zoltánék a vízbe, hogy a Pécs ellen már egy döntetlennel is kupagyőztesek lesznek. A találkozó a negyedik negyedben dőlt el végleg, a szentesiek előtte sem pólóztak rosszul, a hajrában viszont ellenállhatatlanok voltak.

– Boldogok vagyunk – mondta elégedetten a szentesiek trénere, Lukács Dénes. – Nem vakít el azonban bennünket a győzelem, csupán az történt, hogy a felkészülés ebben a szakaszában előrébb tartunk, mint a riválisaink. Annak külön örülök, hogy igen eredményes volt a támadójátékunk, viszont a védekezésünkön van még mit javítani.

A torna gólkirálya (Cserháti Gyula-emlékdíj) Szőke Szabolcs (Szentes) 11 találattal lett, a legjobb szentesi pólósnak (Dr. Rébeli Szabó József-emlékdíj) Weszelovszky Lászlót választották.