2017. 05. 22. hétfő - Júlia, Rita 15°C | 26°C Még több cikk.

˝Szép volt fiúk˝ - magabiztos játékkal nyert a Pick

Magabiztos, 35-18-as győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a BB-liga alapszakaszának utolsó fordulójában az FTC-PLER ellen hazai pályán.
Pick Szeged-FTC-PLER 35-18 (15-8)
Férfi kézilabda NB I. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1400 néző. Vezeti: Ágnecz, Sipos.

Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 5, Ancsin 4, Buday 4/2, Zubai 5, Sulc 2, Vadkerti 1. Csere: Tatai, Tóth (kapusok), Czina 1, Bajorhegyi, Lékai 2, Pribanic 2, Beocsanin 4/1, Nagy 3. Vezetőedző: Skaliczki László.
FTC-PLER: Kominek - Rév 4, Mazák 3, Bakos, Lendvay 1, Kocsi, Pálos 2. Csere: Székely (kapus), Marczinkó, Bak 2/1, Auth 3, Mikita, Faluvégi 1, Tóth 1/1, Horváth.Vezetőedző: Zsiga Gyula.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresből: 3/3, ill. 4/2.

60. perc: Pribanic, 35-18. Zúg a "Szép volt fiúk!" Felálltak a nézők. Ez a vége, magabiztos szegedi győzelem, remek játékkal.
59. perc: Tóth véd. Vastaps! Beocsanin, 34-18.
58. perc: Nagy, 33-18.
57. perc: Elveszik lépésért, Auth, 32-18.
56. perc: Buday betörésből, 32-16. Tóth hetesből Tóthnak, 32-17.
55. perc: Bajorhegyi 2 perc, Tóth véd.
54. perc: Rév talpról, 30-16. Nagy, okosan, 31-16.
53. perc: Rév a szélről, Tóth lába alatt, 30-15.
52. perc: Rév, 29-14. Lékai betörésből, 30-14.
51. perc: Zubai remekül, a pipába, 29-13.
50. perc: Beocsanin, Faluvégi, 28-13.
49. perc: Auth a szélről, 26-12. Zubai hetest harcol ki. Beocsanin, 27-12.
48. perc: Beocsanin emelkedik jól, 26-11.
47. perc: Eladja a labdát a Pick.
46. perc: Lékai, 25-10. Lendvay válasz, 25-11.
45. perc: Pribanic kaparja össze a labdát, 24-10.
44. perc: Auth, 12 perc után talál a Pick kapujába, 23-10.
43. perc: Bajorhegyi húzza le a labdát, Zubai, 23-9. Időt kértek a vendégek. Czina 2 perc.

Magabiztos játékkal nyert a Pick az FTC-PLER ellen. Fotó: Frank Yvette (galéria)

42. perc: Nagy ziccert ront. Kár érte.
41. perc: Ezek a bírók. Hetes! Tatai! Megint! Nagy, könyörtelenül, 22-9.
40. perc: Megint Tatai véd, marad az FTC-PLER-nél a labda.
39.perc: Tatai, Sulc "fésüli" meg Székelyt, 21-9.
38. perc: Tatai véd, Prodanovicsot ziccerben meglökik, semmi, majd büntet, 20-9.
37. perc: Közte tíz, Ancsin, 19-9.
36. perc: Ismét Tatai.
35. perc: Zubai 2 perc, vendég hetes. Tatai véd!!! Prodanovics, 18-9. Emberhátrányból is.
34. perc: Zubait rántják le, nincs hetes... Sulc-gól, 17-9. Lékai ziccert ront.
33. perc: Labdát szerez a Pick.
32. perc: Mazák tarolta le Sulcot. Ápolják, a játékvezetők nem láttak semmit. Ancsin-dugó, 16-9.
31. perc: A Fradi kezd. Lendavy-gól, már Tatainak, 15-9.

A meccs lején jól tartotta magát az FTC-PLER, de nagy iramot diktáló Pick Szeged a hajrában "szétszedte" őket.
30. perc: Zubai labdaszerzés, 15-8. Félidő.
29. perc: Brutál-tempót nyom a Pick: Vadkerti zsneiális átadás, Prodanovics 4. gólja, 14-8.
28. perc: Rév szépít, 12-8. Ancsin lő, Székely véd, Zubai gólt szerez, 13-8.
27. perc: Pribanic ismét tuti helyzetben ront.
26. perc: Prodanovics robog, 12-7.
25. perc: Pribanicot ziccerben lerántják, majd ziccert ront.
24. perc: Mazák, 10-7. Ancsin válaszol, 11-7.
23. perc: Pálos kapufa, Czina-gól, 10-6.
22. perc: Vadkerti a szélről, magabiztosan, 9-6. Cserélnek rendesen a vendégek.

21. perc: Időt kérnek a vendégek. Pálos, 8-6.
20. perc: Mikler bravúr, Sulc-bomba, 8-5.
19. perc: A névnapos, Ancsin-villan, 7-5.
18. perc: Mellé, mehet a Pick.
17. perc: Buday, 6-5. Először vezet a Pick. Marczinkó megsérül. Zubai-Mazák 2-2 perc.
16. perc: Zubai hetest harcol ki.
15. perc: Bak 2 perc. Hetes, Buday, 5-5.
14. perc: Buday-blokk.
13. perc: Sulc-kapufa. Zubai-gól, 4-5. Parázs, kemény meccs.
12. perc: Újabb eladott szegedi labda. Zubait szabálytalanul szerelik, Mazák, 3-5.

11. perc: Vendég hetes, Bak, 3-4.
10. perc: Prodanovics zunder, 3-3.
9. perc: Prodanovics javít, 2-3.
8. perc: Prodanovics a kapust találja el. Czina-blokk.
7. perc: Sulc lövését védi Kominek. Eladja a labdát a vendégcsaat
6. perc: Eladja a Pick a labdát. Mazák beállóból, 1-3.
5. perc: Bak talpról, 1-2.
4. perc: Mikler véd, Zubai ziccert ront.
3. perc: Sulcot blokkolják, marad a Picknél, Buday, 1-1.
2. perc: Ancsin blokk, Pálos gól, 0-1.
1. perc: Ancsin lövését védte Kominek.

17.50: Az FTC-PLER-ben három ismerős, Perger Zsolt másodedző, Bendó Csaba és Lendvay Péter. Mindhárman egykor a Pick Szeged erősítették, Bendó és Perger nagy közönség kedvenc volt. "Élvezem a munkát, az elején furcsa volt a padon ülni, de ma már megszoktam. Zsiga Gyulával elkezdtünk egy munkát, sok fiatal alkotja a keretet. Építjük a jövőt, egy jó kis csapatot. Volt csapatom, a Pick Szeged nagyon tetszett mindkét Veszprém elleni meccsen, egységes, remek kis gárda jött össze!" - nyilatkozta Perger Zsolt.

17.42: A meccs előtt a szurkolók a Pick Szeged vezetése jóvoltából a mai Délmagyarország napilapot, és a benne található Pick Szeged posztert kaptak ajándékba.

17. 40: Üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Utolsó alapszakaszbeli meccsét játssza a Pick Szeged, a nyáron egyesült FTC-PLER ellen. Törő Szabolcson kívül mindenki egészséges.

– Nem kell motivációt keresnünk, megtaláljuk azt mindannyian szombatra – kezdte a beszélgetést Mikler Roland, a Pick Szeged válogatott kapusa. A kétszeres magyar bajnok ma 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban az FTC-PLER csapatát fogadja a BB-ligában.

– Nem kérdés, hogy nyerni szeretnénk, csak a győzelem lehet az elfogadható. Már megnéztük ellenfelünk egyik meccsét, a közelmúltban az MKB Veszprém ellen is jól játszott a fővárosi együttes, sőt vezetett ellenük.

• 1. TUTI 2012. március 24. 16:21
    „Szia Roli!
    Elmondom mit csinálj! :)
    VP-be ne menj, nem kapsz lehetőséget! Bundásba ne menj,
    kapsz lehetőséget, de két év múlva visszavágynál!
    Szval mit csinálj? Irj alá! + 3 kisgyermeket :):):)! Oszt jó napot!
    Halgass rám! Jól jársz!
    HAJRA PICK SZEGED!

PS: 1. OK lehet 4-5 is!
    2. Igazolások nem rosszak! De, hogy mennyire jók, azt majd egy múlva nyugtázzuk! :)”

A Vasast fogadja a Kalo-Méh

Az OB I alapszakaszának utolsó fordulójában a Kalo-Méh CS&K Szentesi VK ma 18 órától a Vasast látja vendégül a ligeti uszodában. Tovább olvasom