2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 23°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: háromszor nyerték meg a mérkőzést

Izgalmas összecsapáson a Szeviép-Szeged 69–67-re győzni tudott a Baja otthonában a női kosárlabda NB I A csoportjának 15. fordulójában. Németh Bernadett szezoncsúcsot jelentő 25 pontot dobott.
Baja–Szeviép-Szeged 67–69 (18–20, 21–15, 8–18, 20–16)
Női kosárlabda NB I A csoport, 15. forduló. Baja, 250 néző. Vezette: Farkas G., Söjtöry T.
Baja: Theodoreán 6, Szepsi 9/3, BÁLINT 15/3, Szabó P. 1, Bozóki 14. Csere: Fürtös 15/9, Gorjanácz 5/3, Kühn 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Szeviép-Szeged: NÉMETH 25/9, Laklóth 7, Rasheed 13/3, ROGLICS 11, Farkasinszki 2. Csere: Lengyel 3, Fejes 8. Edző: Bencze Tamás.
Kipontozódott: Theodoreán (34. p.).

Bár többször is magabiztosan vezetett, a Szeviép-Szeged végül izgalmas végjátékban tudott nyerni a Baja otthonában a női kosárlabdázók NB I A csoportjában. Már a meccs előtt is nagy csatára volt kilátás, a sikert komolyan gondoló hazaiak pedig el is húztak a Szegedtől, az 5. percben 11–3-ra vezetett Peresztegi Nagy Ákos együttese. A csapatok játéka hullámzó volt, és szerencsére a negyed végén a Szeviép került a hullám tetejére: a Németh Bernadett remeklésének köszönhetően előbb 18–13-ra, majd a 20–18-ra megnyert első játékrészt követően a 15. percben 34–25-re is vezetett a Szeged. Ekkor azonban megint a Baja került fölénybe, Bálint, Bozóki és Fürtös kosaraival visszajöttek a meccsbe, sőt 39–34-re már ők vezettek. Aztán követve a meccs sémáját, ismét Bencze Tamás csapata ragadta magához a kezdeményezést, 51–41-re is elhúztak, hogy az utolsó két perc előtt 62–62 álljon azt eredményjelzőn – és kezdődhessen minden elölről.

A hajrát a vendégek bírták jobban, és mivel a büntetővonalról az utolsó néhány másodpercben négyből háromszor is eredményesek voltak, megnyerték a könnyűnek cseppet sem nevezhető összecsapást.

Bencze Tamás: – Ezt a meccset legalább háromszor megnyertük, de sajnos rutintalanok és fegyelmezetlenek voltunk a végjátékokban. Ettől függetlenül fontos győzelmet arattunk.

HPQ: veszprémi tanulólecke

Nem tudott visszavágni a veszprémi vereségért a HPQ-Szeged extraligás férfi röplabdacsapata. Tovább olvasom