2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Szilágyi Nikolett belgrádi úszása

Két számban vett részt a belgrádi ifjúsági úszó Európa-bajnokságon Szilágyi Nikolett, a Toyota T-Max Szegedi Úszó Egylet versenyzője.
A 16 éves sportoló, Gellért Gábor tanítványa 800 és 1500 méteres gyorsúszásban állt rajthoz: előbbiben a 13., utóbbiban a 9. lett.

A magyar válogatott egyébként 2 arany-, 4 ezüst- és 2 bronzéremmel zárta a kontinensviadalt. A kétszeres olimpiai ezüstérmes Güttler Károly utánpótlás-kapitány együttesében a felnőtt vb-n is döntőesélyes Biczó Bence 200 méter pillangón nagy fölénnyel nyert, a másik elsőséget pedig a 100 méteres mellúszásban induló Sztankovics Anna szállította. A magyar csapat az éremtáblázat 6. helyére futott be.

Sportlegendák: megvalósult dr. Simády Béla álma

Ezúttal a Maty-éri olimpiai vízicentrum megálmodójára és megvalósítójára, dr. Simády Bélára emlékezünk. Tovább olvasom