2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

Tét nélkül, könnyedén: Ausztria-Magyarország 30-32

Jó második félidejével a több helyen felforgatott magyar válogatott legyőzte az osztrákokat a svédországi férfi kézilabda vb-n.

Ausztria-Magyarország 30-32 (16-13)
Férfi kézilabda-világbajnokság, Linköping, 800 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).
Ausztria: Marinovic – Weber 2 (1), Schlinger, Bozovic 5, Abadir 1, SZILÁGYI 7, Wilczynski 3. Csere: Filzwieser, Friede 3, Fölser 1, Jochum 2, Mayer, Posch 5, Wöss 1, Vizvary, Kainmüller, Wagesreiter.
Magyarország: Fazekas – Harsányi, Nagy K. 1, Schuch 1, Gál 1, Katzirz 3, TÖRŐ 5 (1). Csere: Mikler (kapus), CSÁSZÁR 5, Ilyés 3, Gulyás 1, Lékai 3, Mocsai 4, Iváncsik T. 3, Iváncsik G., Zubai 2.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1 ill. 1/1.

Mocsai Lajos: - Megpróbáltuk végig megvalósítani az elképzeléseinket, azaz húszpercenként cserélni a jobbszélsőket, forgatni a három balátlövőt, valamint mindkét félidőben kapust cseréltem – szóval a gyakorláson volt a hangsúly. Nemzeti színekben nem lehet megengedni, hogy az osztrákok eredményesek legyenek ellenünk, és jobban kellett volna védekeznünk – mondta Mocsai a Sport Tv-nek.

60. perc: Lékai lövése a kapusé, Iváncsik Tamásé a hálóban köt ki 29-32. Még egy gól, 30-32 a vége.

59. perc: késői hajrá: Bosch 29-31.

58. perc: a kapufáról bepattan 28-31. Most véd Mikler, kellett. Most Mocsai kér időt.

57. perc: Iváncsik T. indulásból, megvan! 27-31. A várható középdöntő menetrendje: szombaton a franciákkal kezdünk, hétfőn a németek, kedden a spanyolok következnek.

56. perc: időkérés.

55. perc: nem dobunk, de nem is kapunk. Mocsai bevágja, 27-30. Meglesz ez.

54. perc: előnybe kerülünk, meglehet a meccs.

53. perc: Szilágyi hetedik góljával mínusz egy 27-28. Lékaival nem bírnak 27-29.

52. perc: Mikler megint fontosat véd.

51. perc: Mocsai háromgólos, nem lehet rá panasz 26-28.

50. perc: gólváltás: Ilyés, majd Bosch 26-27.

49. perc: Friede, majd a szegedi villám, Lékai 25-26.

48. perc: megint ő, egyenlít, Zubai megjátszható, be is dobja 24-25.

47. perc: Wilczynski, még előny itt 23-24.

46. perc: Ilyés passzából Zubai, remek volt 22-24.

45. perc: Szilágyi gólja után Iváncsik Gergő 22-23.

44. perc: Mocsai gól 21-22.

43. perc:
Törő bedobja a hetest, majd átadja a helyét Iváncsik Gergőnek 21-21.

42. perc: mindkét oldalon kimaard a ehlyzet.

41. perc: ismét előny ott 21-20.

40. perc: micsoda lendület, megint Ilyés pókhálózik 20-19. Schuch ki is egyenít 20-20.

39. perc: Mikler remek védése után Ilyés 20-18.

38. perc: Szilágyi, majd Gulyás 20-17.

37. perc: néggyel is mentek, ám Mocsai kozmetikáz 19-16.

Katzirzot gyepálják rendesen.

36. perc: Marinovicot naggyá tesszük.

35. perc: Posch beállóból, Szilágyitól kapta a passzt 18-15.

34. perc: Gulyás ront ziccert.

33. perc: Lékai ha már beállt, gólt is lőtt, Törő gólját nem adják meg 17-15.

32. perc: egy másik szegedi, Törő talál be, Mikler kapitulál 17-14.

31. perc: bejöttek a szegediek, Lékai, Zubai és Mikler is a pályán.

I. félidő

30. perc: indulásból megint kettő oda 15-13. Sőt Szilágyi még egyet közé tesz 16-13. Félidő.

29. perc:
Császár meccsek óta remekel, most is egyedül oldja meg 14-13. Osztrák időkérés. Fazekas fog ziccert.

28. perc: a haját vesztett Törő a szélről vágja be 14-12.

27. perc: hárommal mennek, most Jochum. Baj van, de azért nem nagy 14-11. Mocsai időt kér. "Gyakorlunk" - mondja a kapitány. Osztrák kiállítás.

26. perc: sőt Weber hetesével már 13-11. Gulyást állították ki.

25. perc: villámgyors osztrák gólok, előny ismét ott 12-11.

24. perc: és ismét nálunk az előny, Császárt hagyták nagyon egyedül 10-11.

23. perc: Katzirz most jól céloz, sokat vállal a szegedi átlövő 10-10.

22. perc: Katzirz lő közbe, a blokkról megy fölé.

Nagy Kornél lendületben.

21. perc: Jochum a szélról vezetnek 10-9.

20. perc: az osztrák kapuban belejön Marinovic.

19. perc: most nincs szerencséje, róla pattan be a labda 9-9.

18. perc: Fazekas véd jókor, nincs egyeníltés.

17. perc: most nem megy támadásban, feljött az ellenfél.

16. perc: Szilágyi remek játékos, most is bemutatja 8-9.

15. perc: szépítenek a sógorok 7-9.

14. perc: remekül tört be Katzirz, be is dobta 6-9.

13. perc: Császár magara ugrik, meg is van az eredménye, a harmadik gólja 6-8.

12. perc: beállóból találnak be az osztrákok 6-7.

11. perc: Fazekas véd, Törő vágja be 5-7.

10. perc: Szilágyi egyenlít - bizony, ő osztrák 5-5. Gál ejti be szépen 5-6.

9. perc: Katzirz orra rendben, a keze is 4-5.

8. perc: Törő estében hatalmas gólt ragaszt 3-4. Bozsovics 4-4.

7. perc: hátrányból egyenlítenek az osztrákok 3-3. Katzirz visszatér.

Gál nem sokat játszik, pihenőt kapott.

6. perc: Császár, vezetünk 2-3.

5. perc: Katzirzra rájár a rúd, most az orrát kell ápolni.

4. perc: Bozsovics góljával vezetnek az osztrákok 2-1. Nagy Kornél lövi át a falat 2-2.

3. perc: egyenlítenek a sógorok 1-1. Ja, egyébként lehet fogadásokat kötni, hányszor írom le a tudósításban a "sógor" szót!

2. perc: az ujjsérüléssel bajlódó Katzirz kezd a magyaroknál, Császár talál be 0-1.

1. perc: az osztrákok kezdenek.

21.25: szerb bírók lesznek.

21.17: karfát elengedni, sör a kézbe, lábat fel - nyugodt kis meccsre van kilátás, az eredmény semmit sem befolyásol. Talán csak a tippmixesek izgulnak.

Skaliczki László mérkőzéssel kapcsolatos várakozásait itt olvashatja el!

Kedd késő este eldőlt, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatott a maximálisan megszerezhető négy pontból kettőt visz magával a szombaton rajtoló középdöntőbe a svédországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata az izlandiaktól elszenvedett 32-26-os vereséggel és a norvégok elleni 26-23-as sikerrel lép a legjobb 12 közé, így aztán az osztrákokkal vívandó csütörtök esti meccsnek a presztízsen túl nincs jelentősége. Az izlandi-norvég meccsen az dől el, hogy a két északi együttesből melyik mennyi ponttal megy tovább.

Mivel a csütörtöki meccsnek nincs tétje, a tervezett csere, Pérez Carlos Ausztria ellen biztosan nem játszik, őt a középdöntőre és esetleg a helyosztóra tartogatja Mocsai Lajos. A 39 éves, félidőnként még mindig 10-15 percig világklasszis teljesítményre képes játékos számára a klubja, az MKB Veszprém három vb-mérkőzést engedélyezett.

Pérez már Svédországban van, de még nem játszik.
Pérez már Svédországban van, de ma még nem játszik.

A célkitűzés a legjobb hét közé jutás, ehhez viszont a hatcsapatos középdöntős csoportban a legjobb négy között kell zárni, vagyis két riválist meg kell előzni. A norvégokat már sikerült "elkapni", de a másik csoportból érkező trióból is legalább egyet le kellene győzni, és akkor jöhet még a helyosztó.

A vb-ről az aranyérmes kijut a 2012-es londoni olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig jogot nyernek arra, hogy a 2012 áprilisában esedékes kvalifikációs tornán kiharcolják az ötkarikás részvételt. Azok az európai csapatok, amelyek a mostani vb-n nem végeznek az elitben, az egy év múlva esedékes szerbiai kontinensviadalon javíthatnak.

A szerdai szabadnapon délelőtt egyórás erősítő, majd termi edzés szerepelt a magyarok programjában. Utóbbi tréningen különböző munkát végeztek a játékosok: volt, aki csak nyújtott, volt, aki kapura lőtt vagy futott, attól függően, hogy a korábbi meccseken mennyi időt töltött a pályán. A csapattól származó információ szerint Katzirz ujjsérülése javul, de egyelőre messze nem tökéletes a bal keze.

• 1. forteam 2011. január 21. 00:46
    „Azért is tetszik ez a válogatott, mert a himnusz alatt a szívükön a kezük és még éneklilik is a szöveget. Sajnos szegediként nem tetszett, h pont egy Pick játékos Katzirz Dávid, egyik mérkőzésen sem énekelt, más mindenki. A játékával és a hozzáállásával elégedett vagyok.
    Mocsai mester véleménye felemelő volt: "a nemzeti színek miatt nem engedhettük meg az osztrákoknak, h nyerjenek".