2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 31°C Még több cikk.

Tiszavirág Szeged Diapolo: siker - pótbíróval

A E.ON férfi vízilabda OB I alapszakaszának 16. fordulójában apró ˝meglepetéssel˝ kedveskedett az UVSE- Hunguest Hotel a Tiszavirág Szeged Diapolónak: a meccs elején két gólt szerzett, ezzel 2–0-ra elhúzott.
UVSE–Tiszavirág Szeged Diapolo 12–15 (2–3, 4–5, 3–3, 3–4)
Férfi vízilabda OB I, alap- szakasz, 16. forduló. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. Vezette: Kenéz, Székely.
UVSE: Laboncz (7 védés) – Korényi 2, DÁVID 3, Kovács R. 2, Tóth Z. 1, Tiba, Tóth K. Csere: Hülvely (kapus, 1 védés), Nagy Á. 1, Zentai, Szatmári 2, Keresztúri, Sélley 1, Vadovics. Vezetőedző: Németh Zsolt.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner (7 védés) – PALOTÁS 2, Kiss Cs. 2, Seman 2, VARGA II ZS. 3, Manhercz Á., Kunac. Csere: SÁNTA 3, Manhercz K. 1, CHILKÓ 2, Zsigri. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 12/6.
Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2.
Kiállítás cserével: Dávid.
Kipontozódott: Tiba, ill. Manhercz K.

A vendégek kerete viszont van annyira erős, hogy a csereként beálló játékosok fordulatot hozzanak, így Manhercz Krisztián és Sánta góljai révén már a Szegednél volt az előny. A két említett játékos mellé csatlakozott a 21 éves (február 17-én lesz 22) Palotás Gergely két góllal – a félidőben éppen ennyi volt a különbség (8–6) a két csapat között a szegediek javára.

A folytatásban eredményességben felzárkózott a gólszerzőkhöz Kiss Csaba, Varga II Zsolt, Lukas Seman és Chilkó Márton is, így a meccs hajrájában már négy találattal (14–10) meglépett a Szeged. A végére megmaradt három gól (15–12) az előnyből, így a nehezen indult összecsapást végül magabiztosan, 0–2 után fordítva, majd végig vezetve nyerte meg a Szeged úgy, hogy a meccstől távolmaradt Rubos játékvezető, akinek Kenéz György ugrott be a helyére.

Varga Péter: – Köszönöm szépen Kenéz Györgynek, hogy az egyik játékvezető helyett beugrott, és levezette a meccset.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: túl sok hiányzó

Már az első negyedben látszott, hogy igazolódhat a papírforma, így szoros meccset nem látunk, de szép gólokat igen. Tovább olvasom