2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Több mint biztató játék: Pick Szeged-Csurgó 32-20 - galéria, videó

A férfi kézilabda NB I új szezonjának első rangadóját vívta otthon a Pick Szeged: a kétszeres bajnok ellenefele a nyáron alaposan megerősödött Csurgó volt, de meglepő módon az izgalmak elmaradtak, sima, 32-20-as hazai siker született.
Pick Szeged-Csurgói KK 32-20 (16-10)
Férfi kézilabda NB I., 8. forduló, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 2, BALOGH 3, MINDEGÍA 5, Zubai 3, ILYÉS 4, Vadkerti A. 1. Csere: Tatai (kapus), Blazevic 2, Larholm 3/3, Ancsin 3, Kekezovics 3, Vranjes 2, Sulc 1, Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Wyszomirski – Aguirrezabalaga 2, Borsos 2, Herbert, SZÖLLŐSI 5, Pordán 2, Nagy. Csere: Pallag (kapus), Lele 3/1, Pukhovszkij 2, Vadkerti G. 1, Gazdag, Oláh G., Golubovics 1, Országh 2. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Kiállítás: 10, ill. 8 perc.
Hétméteres/gól: 4/3, ill. 1/1.
Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2, 4-3, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 8-4, 8-5, 9-5, 9-6, 10-6, 10-7, 11-7, 11-8, 12-8, 13-8, 13-9, 14-9, 15-9, 15-10, 16-10.
16-11, 17-11, 18-11, 19-11, 20-11, 21-11, 21-12, 22-12, 22-13, 22-14, 23-14, 23-15, 24-15, 24-16, 25-16, 25-17, 26-17, 27-17, 27-18, 28-18, 29-18, 29-19, 30-19, 31-19, 31-20, 32-20.

A mérkőzést 21.30-tól adja felvételről a VTV Szeged. Ekkor nem csak televízión, hanem a csatorna honlapján is meg lehet nézni a rangadót.

Ünnepel a B-közép.

Juan Carlos Pastor: - Komplett meccset játszottunk. Mindenkinek adtam lehetőséget, öröm volt látni, hogy éltek vele, így mindenki nagy önbizalommal fejezhette be a találkozót. A taktikánk kivitelezése szempontjából az összes játékos előrelépett.

A csapatkapitány, Vadkerti Attila nyilatkozata.

Niko Mindegía nyilatkozata.

Mikler Roland: - Örülök, hogy egy ilyen rangadót simán tudtunk nyerni. Ennek a kulcsa az volt, hogy védekezésben és támadásban is koncentráltunk. Látszik, hogy mérkőzésről mérkőzésre fejlődünk.

Zubai Szabolcs nyilatkozata.

12 gólos győzelem, ellenállhatatlan játék, több remek egyéni produkció, és mindössze 20 kapott gól a szezon első bajnoki rangadóján. Ez több mint biztató!

60. perc: A közönség állva tapsol, Vladimir Vranjes pedig felteszi a pontot az i-re. 32-20

59. perc: Zubai kiállítása miatt emberhátrányban fejezi be a Pick, de Blazevic nem zavartatja magát. Sajnos Országh sem. 31-20

57. perc: Kekezovity és Vranjes is villan! 30-19

56. perc: Ez az év egyik legszebb akciója volt! Hihetetlen! Mindegía fantasztikus passzal kínálja meg spanyol társát, majd Roberto Parrondo estében egy gyönyörű ejtéssel eredményes. Ez igen, a közönség ámul és bámul, na és persze tapsol. 28-19

54. perc: Herbert nekifut Mindegíának, mégis hetest kap a Csurgó... Lele Ákos belövi. 27-18

53. perc: Balogh Zsolt és Vladimir Vranjes nemes bosszút áll az ítéleteken. Emberhátrányban is jobbak vagyunk, már másodszor, Imre Vilmos időt is kér. 27-17

52. perc: A bírói felfogás finoman szólva is érdekes. Először érthetetlen módon visszaadják az elvesztett labdát a Csurgónak, majd kiállítják Ancsint, de hogy miért, az örök titok marad.

51. perc: Gazdag elcsúszik a parketten, labdát szerzünk, Frantinek Sulc pedig lendületből nem hibáz. 25-16

50. perc: Végre, megtört a jég! Roberto Parrondo nehéz helyzetből talál be. Puhovszkij is. 24-16

48. perc: A csurgóiak nehéz helyzetéről a rossz kapusteljesítmény is tehet, az első látványos bravúrt most láthattuk. A túloldalon Tatai is véd.

47. perc: Borós öltözhet és a szurkolók között foglalhat helyet, harmadszor is kiállítják.

46. perc: Vranjes két csurgói szorításában hihetetlen mozdulattal lő. Kapufát talál, de egyrészt hetest harcol ki, másrészt a mozdulat vastapsot ér. A dolog szépséghiába, hogy Larholm ezúttal nem értékesíti a büntetőt. Ez is kapufa.

44. perc: Tatai egymás után kétszer hárít!

43. perc: A szegedi kapuba Tatai Péter áll, a mezőnyben pedig Vladimir Vranjes is lehetőséget kap, és azonnal kap egy erős ütést, ápolni kell egy kicsit, de tudja folytatni.

42. perc: Gazdag is betalál, de a kiegészülés után Kekezovity Marinko is eredményes. 23-14

Pick Szeged-Csurgó 32-20. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

40. perc: Borsos és Zubai páros kiállítása még érthető, na de Ilyés kiszórása... Miért, spori? Szöllősi használja ki az emberelőnyt. 22-13

39. perc: Niko Mindegía mai teljesítménye ötös! 22-12

38. perc: Borsós szépít. 21-12

37. perc: Ancsin Gábor bombagólja után jön a "Tíz, tíz, tíz!" rigmus a B-középtől. 21-11

35. perc: Nem csoda, hogy a vendégek máris időt kérnek.

34. perc: Marinko Kekezovity akcióból, Jonas Larholm hétméteresből eredményes. 20-11

33. perc: Újabb szegedu gól, hátrányban! Balogh Zsolt!!! Ancsin visszatér, a két perces időszakot 2-1-re nyeri a Pick! 18-11

32. perc: Emberhátrányos gól!!! Zubai Szabolcs!!! A másik oldaln szegedi védés. Mikler Roliiiii!!!!! 17-11

31. perc: Rögtön emberhátrányba kerül a Pick, Ancsin áll ki. Aguirrezabalaga kihasználja a lehetőséget, hiszen rá már nem marad emberünk. 16-11

30. perc: Hiába marad még az emberelőnyből, hiába kér időt Juan Carlos Pastor, sajnos nem esik szegedi gól, így 16-10-es állásnál mennek pihenni a játékosok.

28. perc: Borsos Tamás kapja a mérkőzés első két perces pihenőjét, Ilyés Ferenc pedig emberelőnyben növeli hat gólosra az előnyt. 16-10

26. perc: A spanyol kedvencnek minden mindegy, Niko Mindegia estében is eredményes. Közben két csurgói labdaeladás és két szegedi ziccer. Az elsőt Marko Lasica értékesíti, a másodikat Vadkerti Attila hagyja ki. 15-10

25. perc: El kell ismerni, hogy Pordán Bálint ejtése gyönyörű volt. 13-9

23. perc: Most a "Roli! Roli!" az újszegedi sláger. Közben Ancsin Gábor majdnem kettétöri a felső lécet.

22. perc: Zúg a "Pick Szeged, Pick Szeged!" A közönségen semmi sem múlik. Szerencsére a játékra sem lehet panaszunk.

21. perc: Fantasztikus akció végén marad üresen Ancsin Gábor, aki köszöni a lehetőséget. 13-8

20. perc: Niko "Megállíthatatlan" Mindegia!!! 12-8

19. perc: Újabb gólpárbaj, ezúttal Puhovszkij és Ancsin Gábor között. 11-7

18. perc: Az első "szegedi" gól csurgói oldalon, Lele Ákos eredményes. Zubai Szabolcs válaszol. 10-6

17. perc: Ilyés Ferenc ijesztget, korábbi hibái miatt a csurgói védők nem veszik komolyan, ő pedig ezt kegyetlenül kihasználja. 9-5

16. perc: Ancsin Gábor kapja az első szegedi sárga lapot. Imre Vilmos időt kér.

15. perc: Szöllősi elkapja a fonalat, nem szabad hagyni, hogy kibpontakozzon! 8-5

14. perc: A szélről is eredményesek vagyunk, egy szépen kijátszott helyzetett fejez be Vadkerti Attila. 8-4

13. perc: Niko Mindegia nem tud hibázni. 7-4 Mikler sem!

12. perc: Jó értelemben erőszakos Szöllősi Szabolcs, erőfeszítése gólt eredményez. 6-4

11. perc. Niko Mindegia mesterhármasnál jár. 6-3

9. perc:
Mekkora faultok, de a bírók nem avatköznak közbe! Három kiállítást érő csurgói megmozdulásból mindössze egy sárga lap és egy hetes jön össze. Utóbbit Jonas Larholm értékesíti. 5-3

8. perc: Ilyés próbálkozik, de egy csurgói kéz miatt nem tudja erősen lőni az egyébként jól helyezett labdát.

6. perc: Niko Mindegia újra, egy köténnyel kínálja meg a vendégek fehérorosz hálóőrét. 4-2

5. perc: Mozgalmas perc: Jonas Larholm hetesből eredményes, pordán akcióból válaszol, majd Niko Mindegia újra vezetéshez juttatja a hazaiakat. 3-2

4. perc: Ki más szerezné meg a vendégek első gólját, mint Alberto Aguirrezabalaga? 1-1

3. perc: Mikler Roland egymás után két bravúrt mutat be. A közönség máris eksztázisban.

2. perc: Ilyés Ferenc blokkolja Lele lövését, majd Zubai Szabolcs egy remek bejátszás után megszerzi a vezetést. 1-0

1. perc: A Pick Szeged kezdőjében Mikler, Mindegia, Ilyés, Zubai, Parrondo, Vadkerti és Balogh kapott helyet, az első akció végén eladjuk a labdát.

17.57: Nagy tapsot kapnak a volt szegedi játékosok, különösen az elsőként pályára lépő Herbert Gábor. Emellett Szöllősi Szabolcs is nagy tapsot kapott, tizstelik a szurkolók a tehetséges játékost, hiszen mindenki emlékszik rá, hogy a januári világbajnokságon 90 (!) százalékos hatékonysággal lőtte beálló pozícióból a gólokat. A szegediek bemutatásánál óriási a hangorkán, a körítésre nincs panasz, nagyszerű hangulatú bajnokira van kilátás. Hajrá Szeged!

17.55: Lassan megtelik a csarnok, szép számban érkeznek a szurkolók. A Pick Szeged játékosainak szokásos pacsizása is megvolt, most pedig a bemutatásra készülnek. Hamarosan kezdünk! Hajrá Pick!

17.50: Mint már említettük, a Csurgó a nyáron alaposan megerősödött, a szegedi nevelésű Lele Ákos mellett három légiós is érkezett soros ellenfelünkhöz. Az új jobbszélsőjük, a baszk Alberto Aguirrezabalaga Szlovéniából érkezett, de előtte a spanyol San Antonio és a Ciudad Real együttesét is erősítette, mi több, utóbbi csapat színeiben két BL-mérkőzésen négy gólt is lőtt a Tisza-partiaknak, jelenleg pedig vezeti a vendégek házi góllövő listáját. Egy fehérorosz válogatott irányító, Borisz puhovszkij is érkezett, aki a nemzetközi sorozatokban összesen 243 gólnál jár. A Partizan Beogradnál nevelkedett szerb jobbátlövő, Djordje Golubovics is komoly erősítés.

17.35: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! 25 perc és kezdődik a Pick Szeged szezonbeli első bajnoki rangadója, a nyáron alaposan megerősödött Csurgó ellen.

A két csapat játékosai már javában melegítenek, a szegediek közül sokan már egy órával a kezdés előtt a pályán voltak. érkeznek a szurkolók is, a B-közép már izzítja a sípokat és dobokat, a szép őszi időben várhatóan nagyon sokan sétálnak egyet, hogy itt lehessenek a rangadón.

Melegít a pick Szeged.

Korábban:

Herbert Gábor, Lele Ákos és Oláh Gábor. A volt szegedi hármas a Csurgói KK-t erősíti. Szöllősi Szabolcs, Pordán Bálint, a lengyel Piotr Wyszomirski, a spanyol Alberto Aguirrezabalaga, a fehérorosz Barisz Puhovszkij, a szerb Djordje Golubovics is a keret tagja, a tréner pedig Imre Vilmos, aki elismert szakember hazánkban. Ez a Csurgói KK, azaz a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának mai ellenfele röviden. Juan Carlos Pastor együttese 18 órakor rangadót vív az újszegedi sportcsarnokban. A bajnokság eddigi két veretlen együttese csap össze, a Pick hétből hétszer nyert, míg a CSKK hatból hatszor.

Jó hír, hogy a Tisza-parti alakulatból mindenki egészséges, csütörtök este népes kerettel készülhetett Pastor mester. A tréning után faggattuk a szegedi játékosokat, először a betegségéből felépült Ilyés Ferencet.

– Minden rendben, még a PLER ellen nem voltam erőm teljében, bízom benne, hogy szombatra száz százalékos állapotba kerülök. A Csurgó erősödött a nyáron, ennek ellenére bízom a magabiztos győzelemben, abban, hogy a védekezésünk határozott és kemény lesz, támadásban pedig minél kevesebb hibával játszunk. Ha ez mind megvalósul, és miért ne jönne össze, akkor meglehet a győzelem – kezdte a rangadó előtti beszélgetést Ilyés Ferenc, a Pick válogatott átlövője.

Balogh Zsolt
volt a PLER elleni szerdai bajnoki legeredményesebb játékosa, a jobbátlövő hétszer talált a kapuba.

– Azért nem voltam elégedett magammal, mert az első félidőben zsinórban két ziccert is elrontottam. Nagyon mérges voltam emiatt, szerencsére a második játékrészben a társaknak is köszönhetően szép gólokat szereztem, így legalább nyugodtan tudtam aludni. Amit az első félidőben játszottunk a PLER ellen, az mindenképpen erőt kell, hogy adjon. Ott már voltak olyan támadásaink, amilyeneket elvár Pastor edző. Erre lehet alapozni. A Csurgó ellen komoly meccs vár ránk, de mi jobb csapat vagyunk, és ezt
a pályán be is bizonyítjuk – nyilatkozta Balogh Zsolt.

– Meccsről meccsre jobbak vagyunk, és megfelelően alkalmazzuk azt a taktikai elképzelést, amit a szakmai stáb elvár tőlünk. Ha stabil lesz a védekezésünk, akkor nem lehet gond a meccsen. Az is fontos lesz, hogy támadásban minél kevesebb technikai hibát vétsünk. Ha minden jó lesz, akkor a meccs után mosolyogva mehetünk pacsizni a szurkolóinkhoz – fejezte be a rangadóra hangolódást Vadkerti Attila.

Veretlen a Pick Szeged

A 15. párharc következik a Pick Szeged és a Csurgói KK között a férfi kézilabda NB I-ben. A Somogy megyei együttes 2008-ban jutott fel a legmagasabb ligába, azóta szerepel a legjobbak között. Eddig a 14 meccsen 13 szegedi siker született, egy találkozó végződött döntetlenre. Az elmúlt szezonban az elődöntő második meccsén nem mindennapi izgalmak közepette nyert a Pick, a rendes játékidőben 24–24 volt az eredmény, a hétméterespárbajban azonban 28–25-re diadalmaskodott a szegedi együttes.

Nézzük az eredményeket, 2012/2013: Pick–Csurgó 26–18, Csurgó– Pick 25–29. Elődöntő: Pick–Csurgó 29–18, Csurgó–Pick Szeged 25–28. 2011/2012: Pick–Csurgó 36–26, Csurgó–Pick 29–29. Elődöntő: Pick– Csurgó 27–26, Csurgó–Pick 20–28. 2010/2011: Pick–Csurgó 33–29, Csurgó–Pick 28–29. 2009/2010: Pick–Csurgó 33–27, Csurgó–Pick 32–33. 2008/2009: Pick–Csurgó 33–26, Csurgó–Pick 26–31.

• 13. laca74 2013. október 07. 04:11
    „Roxper kisfiam végre előkerültél! Jó hogy irogatsz kell is a biztatásod ennek a szupercsapatnak!:-) és most jöhet egy focis válasz kisfiam:-) de kreativ legyen és nehogy alulmúld magad mint a dicsőséges BL selejtező után:-)”
  • 12. roxper 2013. október 06. 21:30
    „Fújjjj, szégyelljétek magatokat, hogy nem az nb3-ban botladoztok! :DDDDDDDDD”
  • 11. Deadman 2013. október 06. 17:29
    „10. xene@freemail.hu 2013.10.06. 17:12
    Te is tudom ÉN is tudom, hogy a Veszprém és a Szeged között annyi a különbség anyagi téren, hogy az megmutatkozik a játékoskereten..Kb 1 fényévvel és 1.000 évvel járnak előttünk..Azt itt semmi egyébről nincs szó csak managelés kérdéséről meg arról, hogy igen igen jó kapcsolataik vannak pénzes helyekkel ami sajna a szegednél nem volt elmondható..Azért azt sem kell elfelejtenünk hogy a mindenki által szeretett Kövári Árpi bátyánk is igen sokat tehet erről a helyzetről és méltó utódai vannak a mostani vezetéseben..Akik már mernek nagyot mondani
    Pl Mezei 4 évvel ezelőtt megigérte hogy 3 éven belűl letaszítjuk a Veszprémet és most ott tartunk hogy a Veszprém verte a Lövent mi meg örülünk mint majom a farkának hogy a Csurgót megvertük..Ja hogy mások lettek a módszerek és az igények is szépen lassan csúsznak a béka alsó fara után ????

Az egészben az a legroszabb hogy hiába van egy igen jó edző amikor látható hoyg záros határidőn belül ha csak valami Isteni csoda nem történik ez a csapat nem fog nagyot alkotni...Emlékszem arra amikor Tavaly megvertük a Veszprémet milyen nagy örvendezés volt itt aztán meg tatabányán zakó és oda is lett ujra a Bajnokság ...mert a Veszprém a pályaelőnyét símán kihasználta..

egyébként össze lehet hasonlítani a Veszprém Arénát és a Szegedi "poklot"..Kb annyi a különbség az europai Bl csapatok között és a PICK szeged között..Sajna eza Pick Szeged kb 10 év lemaradásban van....Remélem Pastor edző ha hagyják melózni és nem Üzi innen el a középszerüség ebből a 10 évböl le tud faragni kb ötöt..”
  • 10. xene@freemail.hu 2013. október 06. 17:12
    „3. dobi 2013.10.05. 20:14
    Online is lehet venni jegyeket már több nappal a mérkőzések előtt....más probléma?
    Csak egy bankkártya kell hozzá, amivel a mai világban kb. mindenki rendelkezik...

5. pog 2013.10.06. 08:58
    6. laca74 2013.10.06. 11:36
    Nem a Csurgót kell megverni...akkor meg kicsodát?
    Az, hogy a hazai bajnokság ilyen "hulla-gyenge", arról nem a Pick tehet...na most ennek az is a következménye, hogy mivel ilyen gyengék az ellenfelek, akkor nem tud felkészülni a komoly, nemzetközi meccsekre...ha jön sajnos egy erősebb német, francia, spanyol csapat ott mind a Picknek, mind a Veszprémnek nagyon meg kell izzadnia...
    De nemcsak az előbbi nemzetek csapatai késztetik immáron nagy csatára az élvonalbeli gárdáinkat...hanem már a lengyel, macedón, fehérorosz stb. alakulatokat sem lehet félvállról venni....”
  • 9. Zotya100 2013. október 06. 16:31
    „7. - Az a gyanúm, a Veszprém nagyon más kategória lesz. De verjük meg őket, nincs kifogásom ellene!!!”
  • 8. nytro 2013. október 06. 12:23
    „2 kö@őg! (laca74 pog)
    Ti akkor is találnátok valami nagatívumot, ha veretlenül nyernék a bajnokságot és a BL- t.
    Ilyen tornából felmentettek inkább ne is írjanak ide.”
  • 7. ránlom 2013. október 06. 11:38
    „De!A Csurgót is meg kell verni és mindenkit akit csak erre sodor az élet és a sorsolás. Különös figyelmet kell fordítani a veszprém elverésére. Minél több győzelem annál több önbizalom és jobb eredmény.”
  • 6. laca74 2013. október 06. 11:36
    „Micsoda győzelem! Ez igen! Prémiumot nekik! A Szkopje meg a BL-ben sinylődik...”
  • 5. pog 2013. október 06. 08:58
    „nem a Csorgót kell megverni és verni a mellet ha nem nemzetközi porodon kell bizonyítani..”
  • 4. nytro 2013. október 05. 21:45
    „Időben meg kell venni a jegyet és már nincs is gond...
    Aki meg hazament, megnézheti a körzeti stúdión most.”
  • 3. dobi 2013. október 05. 20:14
    „Kár, hogy 6 órakor az uszoda lépcsőjén volt a sor vége a pénztárnál... többen hazamentek... a vezetőket nem érdekelte... nem lett volna túl bonyolult megoldani, hogy kicsit rugalmasabban haladjon a sor... úgy látszik csak a csapat újult meg, ez a probléma megmaradt tavalyról... kár érte, hogy ennyire számít a szurkoló...”
  • 2. Zotya100 2013. október 05. 20:02
    „"Egy negyedet sem tudott nyerni a pontosan célzó Szeged ellen a Debrecen. Debrecen - A-HÍD Szeged 7-13. " -- Bocs, hogy ideírom, de másutt nincs nyoma.”
  • 1. TUTI 2013. október 05. 19:01
    „...újratervezés!

Szvl 15-öt közibe lszi! PICK SZEGED!”

Fölényes A-Híd-győzelem Debrecenben

Már az első negyedben elhúzott két, majd nyert hat góllal az A-Híd Szeged VE csapata a Debrecen… Tovább olvasom