2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Top 10: csapataink harcban állnak

Februárban több sportágban is zajlott az élet a Bajnokok Ligájában. A csoportküzdelmekből az A-Híd Szeged VE vízilabdásai veretlenül jutottak tovább, és a Pick Szeged férfi kézilabdásai is megcsípték a csoport negyedik helyét. A Szegedi TE tekecsapata már a négyes döntőre készülhet.
Havi top 10-es összeállításunkban a csapatok szerepelnek a dobogón, de néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény és egy jubileum is bekerült a legjobbak közé.

1. A-Híd Szeged VE
Lassan elfogynak a jelzők az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapatára. Molnár Tamásék a hatosukat megnyerve jutottak a legjobb 16 közé a Bajnokok Ligájában, utolsó két csoportmeccsükön a Nagyváradot (17–8) és a Spandaut (11–7) is magabiztosan győzték le. Emellett a csapat továbbra is veretlen az OB I-es bajnokságban.

2. Pick Szeged
A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata utolsó hazai BL-csoportmeccsén 26–21-re legyőzte a fehérorosz Dinamo Minszket, így hat pontjával továbbjutott a legjobb 16 közé. Skaliczki László együttese a nyolcaddöntőben a lengyel Kielcével találkozik majd.

3. Szegedi TE
Bár a Szegedi TE férfi tekecsapata a horvát Zapresic elleni visszavágón 6:2-re kikapott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, mivel az odavágón 7:1-re nyertek Karsai Lászlóék, bejutottak a négyes döntőbe, ahol március végén gurítanak majd. Ezt már csak a csapat városi támogatása körüli hercehurca húzhatja keresztül.

4. Hegyi Péter
Az Európai Labdarúgó-szövetség beválasztotta a szegedi Hegyi Pétert a játékvezetők szakmai bizottságába, a Convention Panelbe. Hegyi Péternek a bizottságban a legfontosabb gyakorlati feladata az egységes képzési rendszer kialakítása lesz Európában.

5. Márton Anita
A Titán TC februárban szerződtetett, de korábban is Szegeden élő és edző olimpikon súlylökője, Márton Anita a Magyar Atlétikai Szövetség nemzetközi fedett pályás versenyén debütált a szegedi klub színeiben. A Syma csarnokban hat kísérletéből öt 17 méter feletti volt, a legjobb 17,31 méteres, amellyel első helyen zárt.

6. Gellért SE
A Gellért SE három szegedi játékosa is elindult a fedett pályás országos teniszbajnokságon. A felnőttek között Barzó Lilla ezüstérmet szerzett, míg a 14 éves korosztályban Furák Csenge második lett, Furaev Anasztázia pedig a harmadik helyen végzett.

7. Tisza Volán Focisuli
Februárban ünnepelte 20. születésnapját a Tisza Volán Focisuli. A klubból 24 labdarúgó jutott el az NB I-ig, és 38 futballista lépett pályára a korosztályos válogatottakban. Közülük négy játékos, Vágó Fanny, Szabics Imre, Hrepka Ádám és Laczkó Zsolt jutott el a felnőtt nemzeti csapatba.

8. Zimányi Kovács Anikó
A Szegedi AK női labdarúgócsapatának játékosa, Zimányi Kovács Anikó meghívást kapott a válogatott keretébe. A 21 éves futballista a szlovák bajnok Slovan Bratislava elleni nem hivatalos mérkőzésen már pályára is léphetett Vágó Attila szövetségi kapitány együttesében.

9. Tisza Volán-Szegedi Vízmű
Sima, 11–1-es győzelmet aratott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű OB II-es jégkorongcsapata a dunaújvárosi Dab.Docler ellen a szegedi műjégpályán, ezzel továbbra is őrzi esélyét a bajnoki címre. Az aranyhoz a hétvégén nyerniük kell Debrecenben.

10. Balázs Nikoletta
A Domaszéki Judo ISE versenyzője, Balázs Nikoletta ifjúsági magyar bajnok lett az 57 kilogrammos súlycsoportban Budapesten.