2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

UTC: szenvedve is nyertek

Szeged - A férfi futsal NB I 14. fordulójában az UTC legyőzte a Veszprémet az újszegedi sportcsarnokban (6-4), így tartja az élbolyban elfoglalt helyét.

Nagyon nehezen lendült játékba a mérkőzés esélyese, az UTC Futsal Team. Az NB I 14. fordulójában az újonc vendégcsapat, a Veszprém nem választott szimpatikus játékot – saját hatosa előtt szűkítve a területet védekezett –, ráadásul két ellentámadása is góllal végződött. És mivel a két bakonyi találat között a hazai vezér, Koncz Zsolt azért eredményes volt, a meccs negyedénél 2–1-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző.

Ezután viszont beindult a hazai „gólgyár", bemelegedtek az izmok, belejöttek a szegediek, így a szünetig szerzett három találattal – mindegyik szépségdíjas volt – már megnyugtató volt az előny. Ám megnyugodni nem lehetett, mert a szívós Veszprém mindig fel tudott zárkózni. Sőt az utolsó másfél percben megpróbálkozott a kapus lehozatalával, az 5 a 4 elleni játékkal is – vesztére.

UTC: győztes hazai évzáró. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Az addig a védésekben jeleskedő Tombácz ugyanis remek védekezés után lekapott egy rossz lövést, majd ballal saját hatosáról belőtte a mindent eldöntő gólt – tanítani való mozdulattal. Így aztán ha néha szenvedve is, de megszerezte a három pontot az UTC. A hazaiak csak azt sajnálhatják, hogy a szombat esti mérkőzés ellenére fájóan kevesen voltak kíváncsiak a meccsükre. Pedig több drukkert érdemelne ez a csapat.

Brinszky Adrián: – Megszenvedtünk az utolsó idei hazai meccsen ezért a nagyon fontos győzelemért. Fizikálisan és mentálisan is kifacsart a csapatom, így teljesen érthető, ha a még hátralévő két idegenbeli meccsen nem életük formáját nyújtják a fiúk.

Az UTC Futsal Team szerdán 19 órakor a kilencedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen Berettyóújfaluban lép pályára.

További eredmények: Csömör–Debrecen 9–6, Berettyóújfalu–Üllő FC Cső- Montage 6–4. A Haladás–Aramis és a MAFC–Gödöllő mérkőzést ma játsszák.

UTC FT-Veszprém 6-4 (4-2)
Férfi futsal NB I, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Viczián, Medovarszki.
UTC: Tombácz - Koncz Zs., Trucz, Hegyesi, Tóth A. Csere: Béry (kapus), Dürgő, Puskás, Takács R., Fülöp T., Gahwagi. Edző: Brinszky Adrián.
Veszprém: Kasza - Bényi, Tar, Leitold, Marosvölgyi. Csere: Sárdi (kapus), Pálfi, Finta, Hazuga, Vas, Weisz, Gulyás. Edző: Németh Gábor.
Gólszerzők: Koncz Zs. (7., 12., 34.), Hegyesi (11.), Tóth A. (18.), Tombácz (40.), illetve Finta (29., 37.), Vas (3.), Marosvölgyi (10.).