2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Zakatolt a Lokomotív Vásárhelyen

Idei első bajnoki mérkőzésén vereséget szenvedett az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata. A Debrecen 34–27-re verte a házigazdákat.

ASA-Consolis-HNKC–Debrecen 27–34 (12–13)
Női kézilabda NB I, 11. forduló. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 600 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
HNKC: ABRAMOVICS – TAMÁS 6, Sopronyi 4, Kudor 3 (2), Fülöp 2, Ghionea 2, KOROKNAI 8. Csere: Király (kapus), Gaál 1, Wolf 1. Edző: Dankó Ervin.
Debrecen: TRIFFA – Csáki 5, BOGNÁR 6, BULATH 4, Szabó 1, Mörtel 6 (4), Juhász. Csere: Kiss (kapus), Hornyák 1, KAZAI 5, Borbás 4, Lovrics, Bogdanovics 2 (1). Edző: Bakó Botond.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/5.

27–34. Hét góllal elveszítette idei első bajnokiját az ASA-Consolis-HNKC, vagyis Dankó Ervin vezetőedző vereséggel debütált hazai pályán. Nem volt olyan sima, egyértelmű a találkozó, mint azt a végeredmény sugallja. Az első félidőben remekül tartotta magát a hazai alakulat, két-három gólos hátrányról többször egyenlített.

Sőt: a 20. percben a vezetést is megszerezte az ASA-Consolis, Kudor talált Triffa kapujába. Gyorsan visszabillent azonban a mérleg nyelve a hajdúsági oldalra, de Bakó Botond lányai ekkor még tetemes előnyre nem tudtak szert tenni.

A fordulás után alig 9 percnyi rövidzárlat (főként kapusteljesítményben és védekezésben, de az akciók is pontatlanok voltak) alatt eldőlt minden: a 41. percben még 18–18 állt az eredményjelzőn, a 49.-ben pedig már 20–26. Innen már nem bírtak feljebb zárkózni Koroknaiék, sőt a hajrában alakult ki a két gárda közti legnagyobb különbség, 57. perc: 25–32.

Fotó: DM/DV
Fülöp Andrea (18) két gólt szerzett.
Fotó: Tésik Attila

Ezt az előnyt az inkább zakatoló, mint száguldó Loki a lefújásig megőrizte.
Világsztár vendége volt az összecsapásnak: Nagy László, az FC Barcelona játékosa a lelátón foglalt helyet, és inkább a debrecenieknek szorított, mert öccsének, Leventének a barátnője, Szabó Vali őket erősíti.

– Tetszett a mérkőzés, színvonalas produkciót láthatott a publikum. A második félidőt már uralta a Debrecen, a jó kapusteljesítmény stabil védekezéssel és a támadások pontos befejezésével párosult. Megérdemelten győztek a vendégek – értékelt Laci.

Ezzel a megállapítással tulajdonképpen egyetértett a Vásárhely trénere, Dankó Ervin is: – A Debrecen erősebb csapat, és jobb teljesítményt nyújtott, mint amire az Újváros elleni magyarkupa-meccs alapján számítottunk. A sikert jogosnak, a különbséget azonban túlzottnak tartom.

További eredmények: Kiskunhalas–FTC 23–27, Hunnia–Győr 20–45, Fehérvár– Veszprém 23–26, Dunaújváros–Békéscsaba 28–32, Vác– Siófok 54–27.

• 2. stevens 2010. január 05. 05:45
    „Még mindig az edző a legnagyobb probléma!!!
    Ezen a poszton kell megerősíteni a csapatot, minél hamarabb ,annál jobb!!!”
  • 1. Air 2010. január 04. 13:37
    „Sajnos ismét láttuk,hogy ez a csapat ennyit tud!Rengeteg eladott labda, kihagyott hetesek és kevés ötlet.Nincs igazi átlővő!Gyorsan igazolni kéne mert igy a bentmaradásért harcolunk!”

Dakar: meghalt az egyik elütött néző

Életét vesztette az a szurkoló, akit kritikus állapotban szállítottak kórházba, miután több társával… Tovább olvasom