2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 16°C Még több cikk.

Vizes vb: negyeddöntős a magyar női vízilabda válogatott

Fontos győzelmet aratott kedden este a magyar női vízilabda válogatott, amely kedden este 8-5-re legyőzte a házigazda Olaszországot.
Petrovics Mátyás szövetségi kapitány csapata kétszer is két gólos hátrányból állt fel a mérkőzés során, végül a magyarok - remekül védekezve - megfordították a mérkőzést és megérdemelten arattak győzelmet. A magyar csapat ezzel a sikerrel bejutott a legjobb nyolc közé.A magyar válogatott korán hátrányba került, két perc alatt már 2-0-ra vezettek az olaszok. A folytatásban is megmaradt az olasz fölény, a szünetben, két negyed után 3-2-re vezetett Olaszország. A harmadik menetben aztán feljavult a magyar csapat, 2-1-re nyerték a negyedet, így az utolsó játékrészt 5-5-ös állásnál kezdhették meg a csapatok, Magyarország végül remekül védekezve és kihasználva az ellenfél hibáit megfordította a találkozó addigi menetét és megérdemelten győzte le Olaszországot 8-5-re. A házigazda csapat nem tudta megismételni a mérkőzés elején mutatott jó formáját, az olaszok ugyanis még csak gólt sem dobtak a negyedik negyedben. A magyar válogatott így két forduló után száz százalékosan áll csoportja élén és mivel Kínát és Olaszországot is legyőzte utolsó csoportmeccse - Üzbegisztán ellen - eredményétől függetlenül bejutott a negyeddöntőbe.

Vizes VB, Róma, vízilabda, nők, csoportmérkőzés: Magyarország - Olaszország 8-5 (1-2, 2-2, 2-1, 3-0)

• 2. theseus 2009. július 22. 10:10
    „Már a 3. negyed is fantasztikus volt. 3-5 után 8-5! Egészen hihetetlen fordulat, bravó lányok, csak így tovább! A végén már sajnáltam a hazaiakat.”
  • 1. Pengemester 2009. július 22. 07:41
    „Egészen komoly utolsó negyedet produkáltak a lányok...Szép volt nagyon!”