2016.09.25. 18:01

Nagyszerű meccs és egy pont a nyitányon: MOL-Pick Szeged-Löwen 28-28

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyitányán a német Rhein-Neckar Löwent fogadta hazai pályán a MOL-Pick Szeged.

B. D. - Gy. I.

MOL-Pick Szeged-Rhein-Neckar Löwen (német) 28-28 (13-12)

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok).

MOL-Pick Szeged: Sego - Sostaric 3/3, Balogh 3, Skube 2, Bánhidi, Gorbok 6, Källman 5. Csere: Thiagus Petrus, Blazevic, Buntic 3, Gaber 2, Bodó 1, Pedro Rodríguez 1, Obranovic 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Rhein-Neckar Löwen: Palicka - Groetzki 5, Petersson, Pekeler 4, Guardiola 1, Du Rietz 3, Sigurdsson 5. Csere: Appelgren (kapus), Schmid 7/2, Baena 2, Reinkind 1. Vezetőedző: Nikolaj Jacobsen.

Hétméteres: 5/3, ill. 2/2.

Kiállítás: 2, ill. 6 perc.

60. perc: szegedi időkérés 27 másodperccel a vége előtt. Obranovic ellövi, Appelgren véd, Du Rietz kiegyenlít. 28-28! Nagy kár a végéért, de ez egy remek meccs volt a MOL-Pick Szegedtől.

59. perc: áll a csarnok! Gorbok!!! 28-26. Pekeler 28-27.

Kézilabda BL: Mol-Pick Szeged - Löwen

58. perc: Groetzki 27-26.

57. perc: Sego véd, Obranovic büntet 27-25.

56. perc: Obranovic gólját visszafújják, miénk a labda. A második már érvényes 26-25.

55. perc: Appelgrent kiállítják, előnyben vagyunk. Szegedi időkérés.

54. perc: Du Rietz lövése megpattan, így megy be 25-25.

53. perc: mellé lőtték, köszönjük. Balogh! A bal felsőbe! 25-24.

52. perc: Sostaric újabb hetese bent 24-24.

51. perc: Baena 23-24.

50. perc: Gorbok lövése megpattan a blokkon, kapufa. Gaber hetes harcol ki. Jön Sostaric, bevágja 23-23.

49. perc: időt kér a Löwen. Du Rietz második gólja 22-23.

48. perc: Balogh lő, a labda a bal alsóban táncol 22-21. Groetzki 22-22.

47. perc: nem jön be a kínaink, Groetzki indulásból büntet 21-21.

46. perc: Sego a mezőny legjobbja, megint védett. 44 százalékon áll.

45. perc: Reinkind 21-20.

44. perc: labdát szerzünk, indulunk, Källman közelről az üres kapuba lő 21-19.

43. perc: a szélről talál be Källman, vezetünk 20-19.

42. perc: Balogh felmegy, majd szétlövi a jobb alsót 19-19.

41. perc: Groetzki a szélről 18-19. Peterssont állítják ki.

40. perc: Gorbok a bal alsóba 17-18. Buntic labdát szerez, totyog kicsit, majd lesprinteli emberét 18-18.

39. perc: Baena gólt szerez, Gabert kiállítják 16-18.

38. perc: Guardiola 15-17. Gaber válaszol beállóból 16-17.

37. perc: megint eladjuk, de most Sego ziccert véd.

36. perc: Schmid 15-15. Eladjuk, megint Schmid indul 15-16.

35. perc: Pedro a szélről bepattintja 15-14.

34. perc: Sigurdsson indulásból 14-14.

33. perc: Baena ziccere - hét persze, hogy Sego véd!

32. perc: Bodó lövése fölé pattan. Kínait ront Sigurdsson, Källman betalál a túloldalon 14-13.

31. perc: Folytatjuk! Sego bravúrja után Sigurdsson 13-13.

Félidő! Az EHF statisztikája szerint mindkét kapus 43 százalékkal véd a meccsen, parádés. Közben a Vardar Szkopje 28-23-ra nyert a Kristianstad otthonában a csoport másik mai meccsén.

30. perc: Schmid lövése a kapufáról befelé pattan 12-12. Buntic 13-12.

29. perc: Buntic a rövidbe, de kellett 12-11.

28. perc: elváltja a védekezést a Szeged, de Sego bravúrral véd.

27. perc: Schmid hetese bent 11-11.

26. perc: megvan Bodó első BL-gólja is 11-10.

25. perc: Obranovic irányít. Du Rietz kap két percet. Källman a szélről, egyenlő! 10-10.

24. perc: Bodó is beszáll. Sego! Már megint! Az egész csarnok az ő nevét ismétli.

23. perc: Gorbok góljával 9-10. Sego véd kettőt!

22. perc: jó a blokk, Segónak így csemege.

21. perc: Gaber góllal kezd 8-10.

20. perc: megint Pekeler, vele nem bírunk 7-10. Gaber a pályán.

19. perc: Gorbok a bal alsóba 7-9. Időt kérnek a németek.

18. perc: egyenlő létszámnál is lehozzák a kapust a németek, végig "emberelőnyben" támadnak.

17. perc: Buntic először a pályán. Ki is harcol egy hetest. Sostaric végre bevágja 6-9.

16. perc: Balogh átlövését védi Palicka.

15. perc: Pekeler tör be 5-8. Bánhidi a kapufára, Sigurdsson a hálóba 5-9. Pastor mérges, időt kér.

14. perc: Sigurdsson fejbe lövi ziccerben Segót, de nincs harag.

13. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Skube a felső lécre lövi, nincs gól.

12. perc: ez jó, Skube! 5-6. Schmid 5-7.

11. perc: ugyanez még egyszer, Sigurdsson a rövidbe, nem védekezünk jól 4-6.

10. perc: Sigurdsson a szélről 4-5.

9. perc: Balogh kihagyja a hetest.

8. perc: labdát szerzünk, lent a német kapus, Skube kiegyenlít 4-4.

7. perc: Pekeler 3-4. Védekezésben amúgy kettőt cserélünk, Bánhidi és Balogh helyére jön Thiagus Petrus és Blazevic.

6. perc: indulnak, Groetzki a szélről 3-3.

5. perc: Schmid most hetesből 3-2.

4. perc: baromi nagy gólt lő Gorbok a bal felsőbe 2-1. Megint ő 3-1.

3. perc: Schmid átlövésből egyenlít 1-1.

2. perc: eladjuk, majd visszaszerezzük, Källman bevágja 1-0.

1. perc: mi kezdtünk.

16.57: tele a csarnok, most mutatják be a hazaiakat. BL-láz!

16.54: tegnapi eredmények a csoportból: Meskov Breszt (fehérorosz)-Kielce (lengyel) 24-29, Celje (szlovén)-PPD Zagreb (horvát) 30-28. Jelenleg a félidőben a macedón Vardar Szkopje 15-12-re vezet a svéd Kristianstad otthonában.

16.49: a kezdés előtt a nézők már tapsolhattak: a paralimpián részt vevő asztaliteniszezőt, Major Endrét, az olimpikon súlyemelő Nagy Pétert, valamint a klub testvércsapatává váló Csakazért SE ülőröplabdásait köszöntötték.

16.43: a hazaiaknál Bóka Bendegúz maradt ki a keretből, míg a vendégeknél nem lett nevezve az olimpiai bajnok dán balátlövő, Mads Mensah Larsen.

16.35: hatalmas dugó van a belvárosban, a Critical Mass miatt lezárták a Belvárosi hidat, így a Bertalan hídon érdemes megközelíteni Újszegedet.

16.00: erre vártunk! Pontosan egy óra múlva a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata is elkezdi a BL-szezont. Hajrá, Szeged!

Bár korábban a német csapatok ellen minden szurkoló féltette a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatát, kiváló a mérleg a Rhein-Neckar Löwen ellen. Ki ne emlékezne, hogy a 2014–2015-ös szezonban, a BL-nyolcaddön- tőben kettős győzelemmel ejtették ki Parrondóék az Oroszlánokat (34–30, 31–29), míg tavaly, a csoportkörben az idegenbeli ötgólos zakóra (25–30) válaszoltak hatgólos hazai sikerrel (30–24).

A Löwen mindössze 14 éve alakult, és a tavalyi szezon végén ért először a csúcsra: megnyerték a Bundesligát. Korábban kétszer, 2014-ben és 2015- ben voltak másodikok. Az EHF-kupát 2013-ben, éppen egy évvel a Szeged előtt nyerték meg, a Bajnokok Ligájában kétszer játszottak elődöntőt (2009, 2011).

Nézzük, hogyan változott a keretük a nyáron! A vezetőedző maradt Nikolaj Jakobsen: a dán szakember 2014 óta irányítja az együttest. A legnagyobb veszteség az első számú kedvenc, a klubikon Uwe Gensheimer távozása volt. A 30 éves balszélső 2003 óta a mannheimiak mezében szerepelt, ám most elfogadta a francia PSG hívását. Eligazolt izlandi poszttársa, Stefan Rafn Sigurmannsson is, aki a dán Aalborgnak mondott igent. Az ő helyükre két nemzetközileg jegyzett játékos érkezett: Gudjon Valur Sigurdsson és Dejan Manaskov. Előbbi egyszeres BL-győztes és olimpiai ezüstérmes, utóbbi macedón bajnok. Sigurdsson 2008 és 2011 között már volt a Löwen játékosa, akkor a csapatkapitány karszalagot is viselhette. Az izlandi a Barcelonából, a macedón a Vardarból igazolt a Rajna-menti városba.

A THW Kiel egykori kapusát, Andreas Palickát is szerződtették – a svéd hálóőr érkezésére Borko Ristovski távozása miatt volt szükség, aki a Barcelonához ment. Több sztár viszont maradt: Gedeón Guardiola, André Schmid, Ekdahl Du Rietz, Patrick Groetzki, Harald Reinkind és a friss olimpiai bajnok dán balátlövő, Mads Mensah Larsen is megnehezítheti majd a Szeged dolgát.

Az augusztus végén a német szuperkupát elhódító Löwen a Bundesliga idei szezonjában három győzelem mellett egy vereséggel áll, szombaton a Flensburgtól kaptak ki hazai pályán 21–17-re. A vasárnapi BL-összecsapásra ma még egy bajnokival hangolnak, a Leipzig otthonában sorra kerülő meccset a Digisport 3 élőben közvetíti 18.55-től.