2017.10.08. 22:15

Nem megy a gólszerzés a Szeged 2011-nek

A Merkantil Bank labdarúgó NB II 12. fordulójában az éllovas MTK vendége volt a Szeged 2011-GA, amely az első tíz percben kétgólos hátrányba került, és sorrendben a negyedik vereségét szenvedte el.

MTK Budapest–Szeged 2011-GA 3–0 (2–0)

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 12. forduló. Budapest, Új Hidegkuti-stadion, 1571 néző. Vezette: Takács János (Garai, Szilágyi).

MTK: Szentpéteri – Bori, Balogh, Gengeliczki, Forgács – Vass P. (Gera D., 77.), Vass Á., Kanta, Farkas B. (Lencse, 64.) – Torghelle (Hrepka, 73.), Szerencsi. Edző: Feczkó Tamás.

Szeged 2011-GA: Szántai – Achim, Farkas M., Papp F., Zabari – Horváth A., Pászka – Molnár J. (Balázs, 77.), Germán (Povázsai, 34.), Beke (Balogh G., 60.) – Zádori. Edző: Supka Attila.

Gólszerzők: Szerencsi (4.), Farkas B. (10.), Lencse (79.).

2–0. Ez állt az eredményjelzőn az Új Hidegkuti-stadionban tíz perc után: a hazai MTK ennyi idő alatt két gólt szerzett a labdarúgó NB II 12. fordulójában a Szeged 2011-GA ellen. Az elsőt éppenséggel egy újonc érte, ez volt ugyanis Szerencsi első meccse a felnőttcsapatban bajnokin – és az első gólja is.

A másodikat a korábbi válogatott Farkas B. lőtte a kapufa segítségével, azaz innen kellett volna kapaszkodnia a Szeged 2011-nek.

A második félidőben már mutatott valamit a tudásából a vendégegyüttes, helyzeteket dolgozott ki, miközben a hazaiaknál beállt két Csongrád megyei származású játékos is: a makói Gera Dávid adta a harmadik gól előtti passzt (sarokkal) Lencsének, illetve a szegedi Hrepka Ádám is kapott bő negyedórát. A Szeged 2011-GA sorrendben a negyedik vereségét szenvedte el úgy, hogy közben egyetlen gólt sem szerzett.

Supka Attila: – Sajnos nem úgy kezdtük a meccset, ahogy kellett volna. Az MTK olyan előnyt szerzett annak ellenére, hogy megvoltak és ki is maradtak a helyzeteink 0–1-nél és 0–2-nél, amely után már nem tudtunk fordítani. Túl kell lépnünk ezen, és pontokat szerezni a következő fordulókban.

További eredmények: Békéscsaba–Gyirmót 1–1, Cegléd–Vác 1–0, Kisvárda–Budaörs 1–0, Mosonmagyaróvár– Soroksár 0–1, Siófok–Budafok 1–1, Csákvár–Szolnok 2–0, Győr–Dorog 2–2, Sopron–Kazincbarcika 2–0, Zalaegerszeg–Nyíregyháza 0–2.