2017.11.12. 20:23

Jobb volt a Kisvárda a Szeged 2011-nél

a Szeged 2011- Grosics Akadémia együttese Gyulán a Kisvárdát fogadta. A vendégek a feljutás egyik legnagyobb esélyesei, ám gyors játékkal a hazaiak a meccs elején egyszer-kétszer meglepték a vendégeket, és mögéjük kerültek.

Szeged 2011-Grosics Akadémia–Kisvárda 0–2 (0–1)

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 17. forduló. Gyula, 250 néző. Vezette: Solymosi Péter (Garai, Bornemissza).

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Szántai – Achim, Farkas M., Causic, Katona – Coroian (Zabari, a szünetben), Pászka, Povázsai – Szabó P. (Beke, 57.), Germán – Zádori. Edző: Supka Attila.

Kisvárda: Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek – Lucas – Melnik, Olteán (Heffler, 77.), Misic, Vári (Délczeg, 85.) – Lukács, Ilics (Gosztonyi, 67.).  Edző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Vári (45., 55.).

Sárga lap: Katona (60.), ill. Izing (19.), Oltean (31.).

A szünet előtt aztán egy védelmi hibából szerzett vezetést a Kisvárda – már mindenki a félidő lefújását várta, amikor Vári Barnabás egy jobb oldali beadásból fejelte a labdát a kapuba.

A második félidőben ment előre a Szeged 2011, de egy kontrából az 55. percben megint betaláltak a vendégek. A Kisvárda a megszerzett kétgólos előnyét megtartotta a kapu előtt továbbra is határozatlan hazaiak ellen.

Supka Attila: – A Kisvárda abban volt jobb, hogy a helyzeteiből kettőt értékesített. Dolgozunk tovább, és megpróbálunk minél több pontot szerezni. Nem lehet azt mondani, hogy nem akarnak a játékosok, de egyszerűen képtelenek vagyunk betalálni.

További eredmények: Budaörs–Vác 0–2, Budafok–Szolnok 2–1, Kazincbarcika–Siófok 0–2, Soroksár–Csákvár 0–0, Dorog–Cegléd 0–0, Sopron– Győr 1–2, MTK–Zalaegerszeg 2–0, Nyíregyháza–Békéscsaba 4–1, Gyirmót–Mosonmagyaróvár 2–1.