Győzelem!

2020.09.27. 17:06

Szeged-DEAC 2-1 – A fejesgólok mérkőzése volt – Galéria

A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Szeged-Csanád az újonc Debereceni EAC-ot látta vendégül. Az első percben szerzett hazai gól után a második félidőben jött a második hazai találat, a vendégek csak a hajrában tudtak szépíteni.

Szeged – 2020.09.27. Szeged-Csanád Grosics Akadémia-DEAC NB II. focimérkőzés a Szent Gellért Fórum stadionjában. Képen: Fotó: Karnok Csaba (KC) – Délmagyarország (DM)

LABDARÚGÓ NB II

10. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0)

Szeged-Csanád GA: Varga B. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Jovanovics, Oláh G. – Dobronoky (Gréczi, 54.), Germán, Dobos Á. (Simon Á., 91.) – Takács T. (Bitó, 73.). Vezetőedző: dr. Dobos Barna

Debreceni EAC: Szabados – Sándor, Belényesi, Nagy Z., Balogh K. (Karikás, 77.) – Székely (Nikitscher, 60.), Spitzmüller, Takács P., Gyönyörű – Damásdi A., Burai (Urbin, 79.). Vezetőedző: Balogh Pál

Gólszerzők: Moga (1.), Germán (68.), ill. Belényesi (84.)

Álomszerűen indult a mérkőzés a hazai csapatnak, hiszen az első támadásól az első percben szöglethez jutott, amelyet követően Jovanovics beadását Moga csúsztatta a kapu bal sarkába. A szegedieknek több ígéretes lehetőségük is volt, míg Dalmádi lövése után Varga Bencének bravúrral kellett védenie.

A második félidőben is jobban játszott a Szeged, amelynek kapitánya, Germán növelte az előnyt, majd a vendégek a hajrában szépítettek – mindhárom találat fejesből született.

Dr. Dobos Barna: – Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, meg kell tanulni ilyen helyzetben ezt megoldani. Ám meggyőző volt a vezetés után a csapat. A második félidőben sorban jöttek a helyzetek, sajnálom, hogy ekkor nem tudtuk kihasználni a ziccereket. A végén egy szép fejessel megnyugtatóvá vált az előny, a végén viszont szerintem szabálytalanság volt a vendégek gólja előtt, és mérges is vagyok, mert nem szabad ilyen lehetőséget engedni a játékosaimnak. Örülök a győzelemnek, a csapat játékának.

Balogh Pál: – Rosszul kezdtük a találkozót, nehéz úgy elkezdeni egy meccset, hogy rögzített helyzetből gólt kapunk. Utána mezőnyben jól futballoztunk, helyzeteket is kialakítottunk, de a pontszerzésre akkor lesz esélyünk idegenben, ha azt a játékot nyújtjuk, amit az utolsó tíz percben.

PERCRŐL PERCRE

Vége a mérkőzésnek.

91. perc: Dobos Á. helyére Simon Á. érkezett.

90. perc: három perc a ráadás.

88. perc: Jovanovics kapott sárgát.

87. perc: Oláh G. lépett be a 16-oson belülre, majd ballal elgurított a jobb alsó sarok mellett.

84. perc: GÓÓÓL! Damásdi jobb oldalról ívelt középre, BELÉNYESI a hosszún fejelt a kapuba, 2-1.

79. perc: Burai helyett Urbin folytatja.

77. perc: Balogh K. helyére Karikás állt be.

73. perc: Takács T. helyére Bitó érkezett.

72. perc: Gréczi egy az egyben lépett ki, ám lövését Szabados védte.

68. perc: GÓÓÓL! Dobos Áron bal oldali beadását GERMÁN bólintotta a kapuba 10 méterről, 2–0.

66. perc: Ódor kapott sárgát.

60. perc: Székely helyére Nikitscher jön a Debrecenben.

59. perc: Gréczi balról erősen beadott, egy védőről fölépattant a labda.

Debreceni lövés. Fotó: Karnok Csaba

56. perc: Balogh rántja vissza Gréczit, sárga lap.

54. perc: szegedi csere: Dobronoky helyére Gréczi érkezett.

51. perc: Dobronoky lövését védte bravúrral Szabados.

48. perc: Dobos Á. vert meg két védőt a bal oldalon, lapos középre adását kivágta egy védő.

46. perc: Nagy Z. buktatta Dobos Áront, sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

45. perc: egy perc a ráadás.

45. perc: Jovanovics adott be balról jobbal, Takács T. megint föléfejelt.

35. perc: szegedi kontra után Dobronoky az alapvonal közeléből keresztbe passzolt, bent éppen csak lemaradt két támadó.

33. perc: Spitzmüller távoli lövése Varga B. kezébe ment.

27. perc: Takács T. kényszerítőzött Germánnal a16-oson belül, utóbbi lövését blokkolták.

25. perc: Varga B. védte bravúrral Damásdi lövését.

20. perc: Spitzmüller balról jobbal adta középre a labdát, középen Damásdi A. éppen csak lemaradt a fejelési lehetőségről.

19. perc: Mohl előreívelését Takács T. bólintotta középről, 11 méterről fölé.

13. perc: Szabados rosszul rúgta ki a labdát, Dobos Á. átvette azt 30 méterre a kaputól, rávezette Nagy Z.-re, majd lövés helyett passzolt, Takács T.-t pedig körbevették, szerelték.

5. perc: debreceni lövés, szegedi védő blokkolt mellel.

1. perc: GÓÓÓÓL! A kisszöglet után Jovanovics beadását MOGA csúsztatta a hálóba, 1-0.

1. perc: máris szegedi szöglet.

A Debreceni EAC kezdte a mérkőzést. A szegediek kék-fekete, a vendégek fehér szerelésben lépnek pályára.

A hazai csapatból Varga Sz., Kóródi és Grumics sérült, így került a kezdőbe Dobronoky Viktor, aki a klub saját nevelése, ahogy Ódor Máté is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut egymással az elmúlt két fordulóban hat pontot gyűjtő Szeged-Csanád a legutóbbi két bajnokiját elbukó újonc Debreceni EAC ellen.