Labdarúgás

2021.04.11. 21:24

Megyekettő: tovább robog a Deszk, ezúttal Sándorfalván nyert

Ismét nem volt teljes a program a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, a Tömörkény–Makó II. mérkőzés elmaradt.

Tiszasiget, 20201010. Tiszasziget - Bordány foci mérkõzés. Fotó: Frank Yvette (FY), Délmagyarország

A forduló kiemelt mérkőzése a listavezető Deszk sándorfalvi vendégjátéka volt. Bár Papp Endre csapata mezőnyfölényben futballozott, az első félidő nem hozott gólt. A 63. percben Adamov góljával szerzetek vezetést a vendégek, miután egy felívelt szabadrúgást fejelt a kapuba Franciskovic fölött. A 86. minutumban biztosította be sikerét a Deszk. Ismét Adamov volt az egyik főszereplő, aki az alapvonalról passzolta vissza a labdát, amit Gémesnek már csak az üres kapuba kellett berúgni. 0–2, tovább szilárdult a listavezető előnye a tabellán.

Hiába dominált az FK 1899 Szeged, a Mindszent szerzett vezetést a Kész Sport Arénában, majd a második félidő elején két szabadrúgásgóllal fordítottak a hazaiak. A hajrában még betaláltak kétszer, így simának mondható 4–1-es sikert aratott Herczeg Gábor gárdája.

Már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát az Üllés hazai pályán a Nagymágocs ellen. Komoly nyomást helyeztek a sereghajtóra, a rengeteg helyzetből hármat gólra is váltottak, míg a szünet után taktikusan őrizték előnyüket Bazsó Ferencék.

Akárcsak Üllésen, Csanytelek is kialakult a végeredmény 45 perc után. Forgó Tamás duplázott, kétszer a kapussal szemben nem hibázott, 3–1-gyel tartották otthon a három pontot.

Sándorfalva–Deszk 0–2 (0–0)

Sándorfalva, zárt kapuk mögött. Vezette: Hegyesi Gábor – jól (Minda, Mucsi).

Sándorfalva: Franciskovic – Horvát, Csikós, Borgulya, Tóth A., Tóth Á., Tápai, Sólya (Tóth J., 56.), Kiss S., Tóth L., Huszka (Sipos, a szünetben). Edző: Gonda László.

Deszk: Szabó G. – Németh Z., Szécsi (Salánki, 89.), Grósz, Bartos (Kálmán, 36.), Táncos (Iványi, 66.), Hevesi, Adamov F., Török, Fülöp, Huszti (Gémes, 72.). Edző: Papp Endre.

Gólszerzők: Adamov F. (62.), Gémes (86.).

Jók: mindenki, ill. mindenki

Gonda László: – Gratulálok Papp Endrének és csapatának, azt kívánom, hogy nyerjék meg a bajnokságot. Ennek a meccsnek a hozzáállása kiváló alapot adhat a csapatunknak a jövőre nézve.

Papp Endre: – Rangadóhoz méltó mérkőzést játszottunk, amely kőkemény férfias küzdelmet hozott. A játékunkra a pálya talaja rányomta a bélyegét, nem jött ki. Gratulálok a csapatomnak, további sok sikert a Sándorfalvának.

FK 1899 Szeged 4 (0)

Mindszent 1 (1)

Szeged, Kész Sport Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Paczér Balázs (Halász, Bálint).

FK 1899 Szeged: Pluhár – Zsilák M., Dóra J., Csuka, Hegyesi, Lengyel, Szabó P., Palócz (Herczeg), Heredea, Nikolényi (Harasztos), Nagy Torma. Játékos-edző: Herczeg Gábor.

Mindszent: Lucza – Galambosi, Szobácsi, Tóth Z. (Benkő), Antal Á., Ménesi, Homoki (Varga R.), Szilvási (Csatlós), Tóth L., Szőke (Becsei), Friedl (Antal P.). Edző: Bartucz Sándor.

Gólszerzők: Csuka (53.), Palócz (55.), Dóra J. (85.), Szabó P. (90.), ill. Szobácsi (32.).

Jók: mindenki, ill. Tóth L., Galambosi, Ménesi, Antal Á.