Negyedszer aranyérmesek

2021.06.05. 18:13

Csodálatos győzelem, ismét bajnok a MOL-PICK Szeged Veszprémben – VIDEÓK

Kettős győzelemmel 2018 után ismét bajnok a MOL-PICK Szeged a férfi kézilabda NB I.-ben! A hazai 31-28-as siker után Bánhidi piros lapját is elbírva 37-36-ra nyert Veszprémben a Szeged, nagyjából 350 szurkolója előtt ünnepelhetett Juan Carlos Pastor csapata.

20210604 kezilabda Veszprem Szeged Foto: Domotor Csaba

Fotó: Dömötör Csaba/MW

Telekom Veszprém–MOL-PICK Szeged 36–37 (14–15)

Férfi kézilabda, NB I., bajnoki döntő, visszavágó. Veszprém, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Bíró, Kiss O.

Telekom Veszprém: Corrales – P. Nenadics 3, Yahia 3, Blagotinsek 1, Ligetvári, Moraes 1, Manaszkov 7. Csere: Cupara (kapus), Lékai 2, Gas. Marguc 4, Mahé 10/4, Maqueda 1, Nilsson 4. Vezetőedző: David Davis.

MOL-PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 6/3, Kaspárek 5, Bombac 4, Bánhidi 3, Bodó 1, Källman 5. Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Mackovsek 1, Canellas 5, M. Stranovsky 1, Sostaric 3, Zsitnyikov 2, Rosta 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 5/4, ill. 3/3.

Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

23.05: a klub hivatalos tájékoztatása szerint a bajnokcsapat hajnali 1.30 és 2.00 között érkezik meg az újszegedi sportcsarnokhoz.

Ez az éjjel az ünneplésről szól, a szegedi szurkolók a Veszprém Aréna parkolójában már elkezdték a bajnokcsapat éltetését.

Történelme során negyedik alkalommal ünnepelhet ma bajnoki címet a MOL-PICK Szeged, amelynek csapatbusza az újszegedi sportcsarnokhoz érkezik majd az éjjel.

Jöhet az ünneplés! Bajnok a MOL-PICK Szeged! Az utolsó két Tisza-parti találatot a búcsúzó legenda, Jonas Källman jegyezte. Gratulálunk!

Fotó: Mirkó István/MW

VÉGE

60. perc: ötvennyolc másodperc van hátra, támad a Szeged! A búcsúzó Källman a balszélről, 35-36. Lékai is bedobja, 36-36. Húsz másodperc, de már nem akar támadni a Szeged, aztán mégis, a győztes gól is Källmané, 36-37.

59. perc: veszprémi belemenés! Kedves, olvasóink, három év után ismét bajnok lesz a Szeged! Manaszkov lerohanásból, 35-35.

58. perc: Corrales ellen nincs most szegedi orvosság. Lékai harcol ki hetest. Újra jön a szegedi kapuba Alilovic. Mahé bepörgeti, 34-34. Felteszik a játékvezetők a kezüket, öt passz van hátra, amikor Pastor kikéri utolsó idejét. Kettő perc és tizennégy másodperc van hátra a döntőből. Kaspárek! Bedobja! 33-35!

57. perc: Corrales véd, Yahia gólt lő, 33-34.

56. perc: Yahia blokkolja Bombac lövését, marad a labda a kékeknél. Túl sok szegedi passz passzívnál, majd védekezésben Canellas kiszedi a labdát Mahé kezéből.

55. perc: most Davis kér időt, majd Lékai harcol ki hetest. Mahé bepattintja, 32-34.

54. perc: Mahé kidobja a labdát a pályáról támadásban, jöhet a MOL-PICK Szeged. Bombac harcol ki büntetőt a nyitott veszprém védelemben. Radivojevics! 31-34!

53. perc: Manaszkov hatodszor, 31-33. Corrales sorozatban harmadszor állja útját a szegedi gólnak.

52. perc: időt kér Pastor. Corrales véd, de marad a labda a vendégeknél. Sostaric a szélről, Corrales ismét hárít.

51. perc: Zsitnyikov okos gólja, majd Mahé is betalált, ráadásul két percet kap Källman. 29-32. Kaspárek emberhátrányban is betalál, jön rá a veszprémi válasz, de így is elégedetten futhat le a cseh. 30-33.

50. perc: Radivojeviiiics! Hétméteresből, 27-31, összesítésben már hét a szegedi előny. Manaszkov most belövi Miklernek, 28-31.

49. perc: micsoda csere! Mikler újabb védése után támadhat a PICK.

48. perc: Manaszkov lövését védi Mikler, erre Bombac rohan oda hozzá és puszilja meg. Járt a puszi! Sostaric, megint, 27-30.

47. perc: Innentől néggyel kell nyernie a Veszprémnek a bajnoki címhez. Nilsson, 27-28. Sostaric, micsoda gól pici helyről a szélről, 27-29.

46. perc: Mahé újabb egyéni megoldása, 26-27. Zsitnyikov talpról, 26-28.

45. perc: Bombac veszi hátára a Szegedet, negyedik találatával 25-27.

44. perc: Bombac középről, bevágja a jobb alsóba, 24-26. Nenadics kihagyja a ziccert, majd Källman is. Cupara nagyot védett. Mahé lő távolról, bemegy szerencsével, 25-26.

43. perc: Rosta lő nagy gólt beállóból, 23-25. Mahé, 24-25.

42. perc: Radivojevics belövi a hetest, 22-24. Szép átlövés Nenadicstól, 23-24.

41. perc: Marguc a jobbszélről, 22-23. Jön Rosta beállóba, rögtön hétméterest harcol ki a Szegednek.

40. perc: Marguc avatja fel középre befutva akcióból Alilovicsot, 21-22. Nilsson tarolja le a gólszerző Bombacot, 21-23. Kiáll a svéd két percre.

39. perc: picit most nehezebben támad a Szeged, Kaspárek azonban becunderezi, 20-22.

38. perc: Canellas talpról, a frissen pályára lépő Cupara véd. Mahé talpról, futtából, 20-21.

37. perc: Canellas a kapufára, Marguc viszont bedobja, 19-21.

36. perc: Sostaric kis szögből, 17-21. Nilsson tartja a lelket gyors középkezdés után a Veszprémben, 18-21.

35. perc: ezek most Canellas percei, 16-20. Nilsson gyors válasza után, 17-20.

34. perc: Nenadics cselezi be magát, 16-19.

33. perc: Nilsson, 15-18. Canellas ismét okosan, 15-19.

32. perc: Sostaric a jobbszélről Corrales lábai között, 14-17. Sostaric labdát szerez, Källman bevágja! Csodás kezdés, 14-18!

31. perc: a Veszprém kezd, tíz másodpercig még emberelőnyben a hazaiak. Nenadics eladja, Canellas belövi okosan lerohanás végén, 14-16. Yahia óriási ziccerben, Mikler véd!!!

FÉLIDŐ

30. perc: Canellas lő fontos gólt hátrányban, majd Blagotinsek is, 14-15. Tizenöt másodperc a szünetig, nincs szegedi lövés, csak egy időn túli szabaddobás. Canellas lövését kirúgja Corrales.

29. perc: Bánhidinél látja azt a játékvezető hogy arcon vágja Mahét, így videózás után piros lap. Nenadics belövi a hetest, 13-14.

28. perc: kettő perc és ötvenegy másodperc van hátra az első félidőből, Pastor kér időt. Hét a hat ellen elveszik a labdát a Szegedtől a bírók.

27. perc: Mackovsek üti el Nilsson elöl a labdát. Bodó lő megint, Corrales. Mahé az üres kapura, 12-14.

26. perc: Mahé lő kapufát. Bodó átlövését hárítja Corrales, jól zárkózik vissza a Szeged védekezésbe.

25. perc: újabb veszprémi hiba támadásban, Lékai elöl szerez labdát a PICK. Gaber fölé dobja.

24. perc: Stranovsky vajkézzel a balszélről, 11-14.

23. perc: veszprémi hétméteres, Mahé lövi, Alilovicnak. Benn van, 11-13.

Közben Szegeden is megy a szurkolás!

22. perc: hét a hat elleni játékra áll át a Szeged, Mackovsek a jobbátlövőből jobb kézzel, 10-13.

21. perc: sokáig jól védekezik a Szeged, távoli lövést véd Mikler, de Maquedáé a kipattanó. Tovább támashatnak, már majdnem két perce... Moraes a keresztlécre ejt!

20. perc: Radivojevics ziccerben, Corrales olvassa sajnos a lövést. Üres kapuval támadnak a hazaiak emberhátrányban.

19. perc: Ligetvári rántja le Bombacot, ez a mérkőzés első kétperces kiállítása. Kaspárek eladja a labdát, Maqueda fut vele, majdnem a balszélről lő, becsorog, 10-12.

18. perc: újabb könnyű gól a vendégektől, Radivojevics és Canellas fut Markussennel, a szerb jobbszélső jegyzi a gólt, 8-12. Újabb szegedi lerohanás, Lékai ér vissza, majd Manaszkov szerez gólt a másik térfélen, 9-12.

17. perc: szegedi labdaszerzés, Bánhidival nem ér vissza senki, 8-11.

16. perc: jó kapusnak szerencséje van! Nenadics lő váratlanul, Mikler véd és nem pattan be a labda. Corrales is véd egyet, jön a Veszprém, időt kérnek.

15. perc: Bodó asszisztjából Bánhidi talál be, 8-10.

14. perc: Bombac hibázik támadásban, rossz lövés. Nenadics lövését kirúgja Mikler, de visszafújják a játékvezetők. Hatalmas kapufa Yahiától, közel négy perce nem dobott gólt a hazai csapat.

13. perc: veszprémi büntető, Alilovic jön a kapuba. Kivédi! Marguc a feje fölé lövé, számított rá a horvát kapus.

12. perc: Kaspárek átlövése megpattan, de a kapuban köt ki, 8-7. Kaspárek labdát szerez, Källman pedig végig viszi, 8-8. Újabb labdszerzés, megint Källman, itt már nagyot kell harcolni, de ezt is értékesíti, 8-9.

11. perc: Radivojevics ziccerét védi Corrales, az ellentámadásból Yahia eredményes, 8-6.

10. perc: potyognak a gólok, előbb Nenadics, majd Radivojevics zörgeti a hálót, 6-6. Moraes beállóból, 7-6.

9. perc: Bodó lő talpról középről, de nem talál kaput. Mikler fantasztikusan kezd, majd rendezetlen fal ellen Bánhidi betalál végre, 5-5.

8. perc: Radivojevics a szélről befutva, majd a másik oldalon Manaszkov a balszélről talál be, 5-4.

7. perc: Bánhidi második ziccerét védi a spanyol kapus. Lékai egyéni akciója után fordítanak, 4-3.

6. perc: újabb Mikler-védés, de a kipattanó megint a Veszprémé, Manaszkov, 3-3.

5. perc: Mikler véd, de Marguc bedobja a kipattanót, 2-3. Corrales is véd egy ziccert.

4. perc: Bombac a kezek alatt lő, 1-3.

3. perc: Yahia szerzi az első hazai találatot, 1-2. Kaspárek, majd Nenadics kapkod el egy lövést.

2. perc: passzívig játszik a PICK, Kaspárek óriási gól a hosszú felsőbe talpról, 0-2.

1. perc: a Szeged kezd, Bodó bombagóljával 0-1.

18.27: a magyar himnusz után már kezdődhet is a mérkőzés.

18.23: háromgólos szegedi előnyről indul a visszavágó, 31-28-ra nyertek Bodóék szerdán.

18.15: negyedóra múlva elhangzik a kezdő sípszó, a veszprémi keretből kikerült a nyáron Szegedre igazoló Tönnesen, míg ott lehet a pályán a dán óriás, Nikolaj Markussen. Borozan, Strlek és Lauge ma sincs nevezve a jegyzőkönyvben.

18.10: a szegedi keretben nincs változás, ugyanazzal a 16 játékossal veszi fel a harcot Pastor idegenben, mint hazai környezetben.

18.00: a lelkesedéssel nem lesz gond, a szegedi szurkolókon biztosan nem múlik majd a bajnoki cím megszerzése, mintegy 350-en kísérték el a csapatot.

17.45: a szurkolók már gyülekeznek és hangolnak a mérkőzésre a Veszprém Aréna parkolójában.