Csongrád-Csanád megyében

2022.10.04. 09:43

Pályán az utánpótlás

Állandó rovatunkban az elmúlt időszak Csongrád-Csanád megyei érdekeltségű utánpótlás-eredményeiből gyűjtöttünk több sportágban is.

A szegedi bokszolók jól szerepeltek a testvérvárosok kupáján.

Fotó: Szeged BC

CSELGÁNCS

A diák A és B korosztályok országos bajnokságát, egyben a diák C  magyar kupát Pakson rendezték meg. A Szatymazi SE fiatalja, Nagy Csongor a 41 kilogrammosok között első helyen végzett, míg Prágai Máté Bendegúz (45 kg) második, Márta Marcell (+55 kg) pedig harmadik helyen zárt.

A szatymazi Nagy Csongor (középen) a dobogó tetejére állhatott Pakson.
Fotó: Szatymazi SE

EVEZÉS

A Sport XXI. versenysorozat őszi eseményei között az utolsó 1000 méteres állomásnak adott otthont a szolnoki versenypálya. Az eseményen tizennégy MVM Szegedi VE-evezős állt rajthoz, akik 4 arany-, 5 ezüst- és 1 bronzérmet szereztek, közülük Kéri Nóra két éremmel térhetett haza. A szegediek edzője Meszlényi Zsolt.

Eredményeik, elsők: Kéri Nóra (tanuló III. egypár), Kovács Viktória (tanuló III. egypár), Dabup Benjamin (tanuló III. egypár), Moór Ádám (tanuló IV. egypár). Másodikok: Kecskeméti Eliza (tanuló II. egypát), Kéri Nóra (tanuló IV. egypár), Nemes Zsolt (tanuló II. egypár), Szabó Bendegúz (tanuló III. egypár), Herédi Bence (tanuló III. egypár). Harmadik: Gerhardt Ádám (tanuló IV. egypár).

KÉZILABDA

Fiú U20, I. osztály, Kelet, 5. forduló: PICK Szeged U20–Ferencvárosi TC 30–28 (13–17)
PICK Szeged U20: Koncz, Fazekas, Farkas (kapusok), Furka 1, Hachbold 4, Gazsó 9, Nagy B., Német, Sajben, Járó 4, Kiss-Horváth, Kucsera 1, Losonczy 3, Nagy G. 2, Balogh 6, Szenes. Vezetőedző: Szabó Levente.

PICK Szeged U18: Áncsán, Tot (kapusok), Fogas, Balog 2, Traore 2, Herbert 5, Janecskó 6, Szélpál, Fazekas 3, Csupor 1, Szőnyi 2, Bakos 1, Kis 3, Nagy B. 3, Magyar. Vezetőedző: Jámbor Viktor.

Fiú U16, I. osztály, 5. forduló: PICK Szeged U16–Ferencvárosi TC 21–26 (11–15)
PICK Szeged U16: Oltványi, Orosz (kapusok), Csurkó 3, Ábrahám 2, Boros, Császár 1, Koczkás, Kocsis, Kószó 4, Kovács M., Matic 1, Mátó, Nagy E., Palkó 7, Vágvölgyi Sz. 2, Varga L. 1. Vezetőedző: Vladan Jordovics.

LABDARÚGÁS

MLSZ U14, Alap csoport, Kelet: Szeged-Csanád GA–UTE 1–3 (1–1)
Szeged-Csanád GA: Mesaros – Mahler Á., Tóth-Sági, Mayer (Müller, a szünetben), Kocsis, Doszkocs, Szanka, Beder, Martonosi, Horváth Á. (Sipos Z., 63.), András. Vezetőedző: Kovács Péter.
A szegedi gólszerző: Doszkocs (22.).

Kovács Péter: – Erős ellenféllel játszottunk, és a mérkőzés nagy részében tudtuk játszani a játékunkat, amelynek köszönhetően sokat voltunk az ellenfél térfelén és a támadó harmadban. A kapu előtt nem voltunk elég hatékonyak, és főként mentálisan hiányzott az a plusz, amellyel további gólokat szerezhettünk volna.

MLSZ U15, alap csoport: Nyíregyháza Spartacus FC–Szeged-Csanád GA 0–2 (0–1)
Szeged-Csanád GA: Sólya – Lukácsi, Vincze P. (Szatmári 41.), Kincses, Karácsonyi (Gallyas 75.), Lázár, Tóth N., Ferenczi (Volford 41.), Pipis, Szőke, Sümeghy (Banó-Szabó 75.). Vezetőedző: Kikity Márió.
Gólszerzők: Karácsonyi (37.), Szőke (72.).

Kikity Márió: – Értékes három ponttal lettünk gazdagabbak. Nagyon erős ellenfél ellen sikerült nyernünk. Mindenki az első perctől az utolsó percig küzdött, nagyszerű csapatszellem volt. Szükség is volt rá, minden egyes labdáért meg kellett küzdenünk, amelynek a végén meg is lett az eredménye. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk egy küzdelmes mérkőzésen.

MLSZ U16, alap csoport: Szeged-Csanád GA–MOL Fehérvár 2–2 (0–0)
Szeged-Csanád GA: Balogh Cs. – Lőrincz L., Denucz (Csikós 71.), Gáti Á., Nógrádi G., Köteles (Molnár A. 71.), Mádi Sz., Trombitás (Kis Cs. 60.), Süle (Tóth D. 76.), Lőrincz B., Pap B. Vezetőedző: Retek Flórián.
A szegedi gólszerzők: Nógrádi (74.), Pap B. (87.).

Retek Flórián: – Nagy jó teljesítményt nyújtottunk. Az előző heti jó mentalitás és küzdőszellem megmaradt, és sikerült kijavítani a taktikai hibákat. 0–2-ről álltunk fel, de nem túlzok, ha azt mondom, így is elveszítettünk két pontot. Óriási gratuláció a srácoknak.

MLSZ U17, alap csoport: Békéscsaba 1912 Előre SE–Szeged-Csanád GA 1–0 (1–0)

Bilics Igor: – Jól kezdtük a mérkőzést, volt két nagy helyzetünk is, de sajnos egy rögzített szituációból gólt kaptunk, amelyt később is nehezen védekeztünk le. A második félidőben meddő volt a mezőnyfölényünk, nem tudtunk komolyabb helyzetet kialakítani az igencsak keményen játszó ellenféllel szemben.

MLSZ U19, kiemelt csoport: Szeged-Csanád GA–Ferencvárosi TC 1–3 (0–1)
Szeged-Csanád GA: Zelman – Burai, Berta, Bakó (Bencze 57.), Nagy S. (Bácsi 71.), Ilyés (Szabad 57.), Orcsik (Szekeres 46.), Mahler G. (Barna 71.), Maronyai, Léwang, Czékus. Vezetőedző: Podonyi Norbert.
A szegedi gólszerző: Barna (73.)

Podonyi Norbert: – Az első félidőben jobb volt az ellenfél, a fizikális fölényét ki tudta használni. A második félidőben a koncentráció hiányzott, pedig az utolsó 20 percben már a cseréknek köszönhetően a pontszerzés sem volt elképzelhetetlen.

ÖKÖLVÍVÁS

A Szeged BC ökölvívói a 21. nemzetközi testvérvárosok kupája két napos versenyen szerepeltek. A dobogós helyezések mellett Pintér Tamás kiérdemelte a legtechnikásabb junior, míg Petrovics Krisztofer a legtechnikásabb ifjúsági versenyző különdíjat is.

A szegediek eredményei, első helyezettek: Pintér Tamás, Kovács Bálint, Palotás Zoltán, Petrovics Krisztofer, Király Balázs; másodikok: Dragon Botond, Balotai Dávid, Bertók Dávid.

A csapatversenyben a Szeged Box Club második helyezést ért el.

RÖPLABDA

Váradi Zoltán U13-as lány röplabdacsapata az MTK-t legyőzte.
Fotó: Kocsis Alíz

Szalayné Sebők Éva lány U17, országos serdülő-bajnokság, I. osztály, alapszakasz, Budapest: MTK Budapest Kék–Szegedi RSE Narancs 3:0 (15, 15, 12), Nyíregyháza–Szegedi RSE Narancs 3:0 (19, 24, 13).
A Szegedi RSE Narancs kerete: Magos-Dóra Villő, Kalmár Léda, Nagy-Hegyesi Luca, Eszik Sára, Király Emese, Horváth Dalma, Kóti-Kiss Noémi, Gazdik Lilla, Herceg Viktória, Ábrahám Emma, Duics Dóra, Kasza Virág, Gigacz Maja, Erdei-Stroner Enikő. Megbízott edző: Tátrai Sándor.

Buzek László fiú U17, országos serdülő-bajnokság, I. osztály, alapszakasz, Szolnok: Szolnoki SPC–Szegedi RSE 3:0 (11, 9, 21), Szegedi RSE–VRCK 3:2 (–18, 16, 24, –16, 11).
A Szegedi RSE kerete: Elousta Dzsáfár, Hüvös Máté György, Tápai Bendegúz, Szepesi Máté, Lázár Balázs, Fitor Patrik, Nacsa Gábor, Simon Benedek, Mikle-Baráth Milán, Gyémánt Boldizsár. Vezetőedző: Csányi Dániel. Másodedző: Piti Richárd.

Őryné Merő Nóra lány U13, országos minibajnokság, II. osztály, Közép csoport, alapszakasz, Szeged, Lila iskola: Szegedi RSE Narancs–MTK Budapest Fehér 3:0 (6, 13, 18), Szegedi RSE Narancs–Dunakanyar KLSN 13 A 0:3 (–23, –19, –19).
A Szegedi RSE Narancs kerete: Kőmíves Eszter, Jámbor Enikő, Czakó Szofi, Zsurka-Abonyi Sarolta, Hackler Hanna, Palencsár Miléna, Mádi Kamilla, Meszlényi Alíz, Lajos Laura, Szalai Dóra, Szabó Lilien, Benito-Ferenci Nadia, Kate Moore. Vezetőedző: Váradi Zoltán.